Savaşçı

Savaşçı 15 Ekim 16. Bölüm Fragmanı ve Özeti

Fox tv ekranlarının büyük bütçeli dizilerinden olan Savaşçı da 15 Ekim 16. Bölümde Kılıç timi hangi olaylar yaşayacağı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Savaşçı 15 Ekim 16. Bölüm Fragmanı ve Özeti

Savaşçı 15 Ekim 16. Bölümde neler olacağından bahsetmeden bu hafta neler yaşanmıştı hepsini kısaca anlatıp, gelecek bölümde neler olacağını yazacağız. Kılıç timi Doktor kod adlı teröristin eline geçmesi gereken füze, tanksavar ve daha birçok mühimmatı ele geçirmiştir. Kılıç timi doktorun cephaneliği ele geçirdiği için sevinirken Mihri denilen terörist 100 kişilik grupla Kılıç demini dört bir taraftan sarıp yaylım ateşine tutar. Kağan Yüzbaşı ateşin devam etmesi halinde mühimmatla beraber kendilerini havaya uçuracağını söylemesi üzerine Mihri doktorla görüşür aldığı Emir ile zaman zaman Ateş Keserler.

 

savaşçı 15 ekim resmi4

Kağan Yüzbaşı açlık susuzluk ve elindeki mermilerin azalmasından dolayı doktorun cephaneliğini bomba düzeneği yerleştirir. bomba ile beraber kendilerini havaya uçurmak isterken emekli general Mehmet Akif kırlangıcın girişimleriyle Hamit aşiretine bağlı Türkmenler Kılıç timi destek vermeye gelir. Teröristler püskürtülür ve teröristlerin başındaki Mihri Kılıç timi tarafından yakalanır. Kaan Yüzbaşı Albay İbrahim Kopuz ile uydu telefonu ile görüşüp Murat’ın kardeşi Erdem’i kurtarmak için silahları terörist Mihri ve adamları ele  geçmiş gibi gösterip doktor ve ekibine teslim ederken operasyon yapmak ister ve bu konuda Albay İbrahimden Operasyon emri ister.

savaşçı 15 ekim resmi

Albay İbrahim Kopuz ise hem izin verir hem de operasyona bizzat katılır. Bu sırada Piya gün içerisinde 2 kez karşılaştığı ve korkunç tipli kişilerin özel kuvvetler Komutanlığı’nı sorması Piya’yı korkutur ve bu durumdan Albay İbrahim Kopuz’u haberdar eder. Piya Can korkusuyla ülkesine dönmek ister ancak Albay bu sorunu çözeceğini Piya’ya Garanti eder. Plana göre Kürşat ile İlyas Mihriye biraz Uzak bir bölgede tutarlar. Kağan Yüzbaşı gerekirse değiş tokuşta kullanmak üzere mihri’yi güvenli bir noktada bekletir. Kürşat ile ilyas Korucu noktası gibi duran yerde Türk bayrağının yere düştüğünü görünce, Kürşat Teğmen gidip almak ister. Türk bayrağını yerden alıp İlyas’ın yanında döneceği sırada gerideki mayına basar İlyas’ı yanına çağırıp yardım istediği sırada uzaktan keskin nişancının amansızca ateşine maruz kalırlar. Kürşat Teğmen yaralanır.

savaşçı 15 ekim resmi3

İlyas tam siper alacakken bacağından vurulur. Uzun namlulu ile sıkan korkak terörist Kürşat Teğmen’i farklı farklı noktalarından üç kez vurur. Terörist teğmenin artık ayağa kalkamayacağını düşündüğün için saklandığı yerden çıkıp gelir. Bu sırada İlyas teröristi öldürür. Mihri ise fırsattan istifade iplerini çözüp açacağı sırada İlyas uzun namlulu silah ile bacağından vurur. Buluşma noktasına Mihri getirirler.

savaşçı 15 ekim resmi5

Savaşçı 15 Ekim 16. Bölümde Doktorun sevgilisi Albay İbrahim’i bıçaklamak üzere iken vurulunca doktor bunun öcünü Piya’yı kaçırmakla almaya çalışacak. Erdem Öğretmen mesleğine kaldığı yerden devam edecek. Doktor kod adlı terorist Kılıç timi bütün planlarını alt üst ettiği için Tim ortadan kaldırmak için plan yapacak. Kılıç timi doktorun bu planından da sağ sağlim kurtulacak. Kaan ise yutrdışında ölüm kalım mücadelesi verirken  Aslı’nın Türk milleti ordusuna karşı istemeyerek yürüttüğü propagandayı Kaan  öğrenir. Kaan artık Aslı’yı yaptıkları karşısında affetmez. Aslı ise Kubilay’ı geri işe alır. Provakatörler Aslının düzenlediği panel’de bomba patlatarak devlet düşmanlığını artırmaya çalışırlar. Bu sırada orada olan Kaan’a bombayı patlattı diye iftira atılır. 

Savaşçı 16. Bölüm 15 Ekim Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu