Savaşçı

Savaşçı 17. Bölüm 22 Ekim Fragmanı ve Özeti

Fox TV ekranlarında her pazar aksiyon dolu sahneleriyle seyirciye ekran karşısına kilitlemeye başarabilen savaşçı adlı dizide 22 ekim 17 bölümünde neler yaşanacağını yazımızın devamında bulabilirsiniz

savaşçı 22 ekim resmi

Savaşçı 17. bölüm 22 Ekim Özeti

Savaşçı 22 ekim 17 bölümünde Suriye’nin gözeli köyü kadınlarını teröristlerin elinden kurtarmak için sınır dışında terörist grupla karşılaşır. Kılıç timi ve başındaki Kaan yaralı bir aslan gibi önüne gelen teröristleri etkisiz hale getirir ve kadınları  başarı ile kurtarır.  Aslı’nın yaralanmasına sebep olan Teo timi daha yakından araştırmaya ve elinden gelen bütün kötülükleri Timin mensuplarına karşı yapmak için plan yapar. İlk hedefi Albay ve Piya olur.  Aslı ise durumu değişme gösterir. Yıldız ise Serdar’ın kendisine ve duygularına karşı  tepkisiz kalmasına dayanamaz ve yeniden dener. Turan ise Suriye’li türkmen kızı Gülayse’nin bir kez daha hayatını kurtarır ve bu ikili arasında aşk başlar ama hain emeller birbirini yeni tanımaya başlayan Turan başçavuş ile Gülayse çarşı izninde iken kenskin nişancı tarafından vurulurlar. Turan başçavuş ve Gülayse şehit olur. Yani Gülayse ile Turan başçavuş el boöbası ile şehit olmuyor ordan kurtulacaklar ama çarşı izninde şehit olacaklar.

savaşçı 22 ekim resmi 2

Savaşçı geçtiğimiz bölümde olanları kısaca hatırlamak gerekirse; Kaan Nazlı’nın katıldığı konuşmaya gider Kaan Nazlı’nın aksine gerçekleri katılımcılara anlatır. Ancak Brifing salonda teo kod adlı terörist bomba yerleştirmiştir. Kaan yüzbaşının konuşması akabinde hemen bombayı patlatır. Emniyet güçlerine yakalanmadan Teo oradan uzaklaşır. Peki Teo kimdir Buraya [pembebuton]TIKLAYARAK[/pembebuton] öğrenebilirsiniz.   Teo kod adlı terörist doktorun Öz oğludur kendinde yaptığı bu hain katliamı babası doktora gülücükler saçarak anlatır. Bombanın etkisi ile Aslı dahil birçok kişi ağır yaralanır.

savaşçı 22 ekim resmi 3

Kağan Yüzbaşı da hafif sıyrıklarla kurtulur ancak kurtulduğuna sevinemez Aslı’nın durumu Kaan’ın içini parçalar hemen sağlık ekiplerinin müdahalesi ile Aslı tam teşekküllü bir hastaneye kaldırılır. Hastane Aslı’nın olduğunu tespit edip acil Ameliyata alır. Bu sırada Doktor kod adlı teröristin sevgilisi Elmas’ın hamile olduğunu Doktor öğrenir ve bebeği aldırması gerektiğini ailesi hakkında verdiği Ahdi elmas’a hatırlatır. Ailesini asla büyütmeyeceğini söylese de Elmas doktorun başına silahı Dayar ve bebeğine bir şey gelmesi halinde doktorun yüzüne kendisini öldüreceğini söyler. Hastanede ameliyat uzun sürmüştür. Hiçbir görevli hasta yakınlarına bilgi vermek istemez. Çünkü Aslı’nın durumu çok ağırdır. Kaan Yüzbaşı artık dayanamayıp kendini kaybeder duvarları yumurtlamaya başlar Albay İbrahim Kopuz emrindeki subayım kendini kaybetmesine istemez ve alır hastane bahçesine çıkarır.

savaşçı 22 ekim resmi 4

Albay İbrahim Kopuz Kaan’a kendi eşi ve çocuğunun teröristlerce nasıl katledildiğini anlatır ve Bir Türk’ün asla boynunu yere eğmemesi gerektiğini söyler. Bu sırada terör örgütü Suriye’nin Gözeli köyüne baskın yapar ne kadar kadın kız varsa esir edip erkekleri öldürür. Aralarından sağ kurtulan Tarık Tek başına onlarca teröriste karşı gelemez ve komşusu ve soydaşı olarak Türkiye’ye gelir. Sınırdaki askerlere öyle bir güzel konuşma yapar ki bu konuşmanın kaydını Özel Kuvvetler Komutanlığı Albay İbrahim Kopuz dahil kamera kaydını izler ve Suriye’nin Gözeli köyündeki Bu katliama ve Tarık’ın haykırışına kayıtsız kalamayan Özel Kuvvetler Komutanlığı en güvendiği timi Kılıç timi ne bu görev verilir.

savaşçı 22 ekim resmi 5

Ancak Kılıç timinin komutası Kaan yüzbaşının da olmasına rağmen başındaki sıkıntılar nedeniyle Emri Serdar’a bizzat Albay İbrahim Kopuz iletir. Serdar bu Emri aldığında hastanededir ve Kağan Yüzbaşı Duyar Kaan’ın annesi bu göreve gitmemesi gerektiğini Aslı’nın kendisine ihtiyacı olduğunu söylese de Kaan annesini dinlemek istemez Annesi Kaan’a askerlerin içinde tokat atar. Kaan istifini bile bozmaz ve Göreve gönüllü olarak katılır.

savaşçı 22 ekim resmi 6

Savaşçı 17. bölüm 22 Ekim Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu