Savaşçı 8 Ekim 15. Bölüm Özeti ve Fragmanı

Geçtiğimiz bölümde Albay İbrahim Kopuz Tim Doktor’a çok yaklaşmışken sınır dışı yetkisi olmadığı için geri dönüş emri vermiş kafası kırık Kürşat teğmen kendine yedirememiş ve timin amiri Kaan’a neden diye sorar. Kaan emrin sorgulmansı konusunda sinir olur ve Tim kurallarını anlatmak için Kaan yüzbaşı serdar Üstteğmen’e Kılıç Timin’in kurallarını Kürşat’a anlatmasını ister. Savaşçı 8 Ekim 15. Bölüm Özeti ve Tüyoları yazının sonunda mevcuttur. 

Savaşçı 8 Ekim Özeti

Albay kopuza telefon gelir ve takip ettikleri gemi yem olduğunu asıl silahların Suriye de ablasidin’in bir yerinde olduğu haberi gelir. Albay aldığı haber ile sinir küpüne döner ve elini yaralar. Karargahta acil toplanan komutanlar operasyonun başarısız olduğunu söylerler. Kaan ise yenilgiyi kabullenemez ve Albay İbrahim’i Suriye’ye girme noktasında yetki istemektedir. Albay ilk aşamada kabul etmez ama Kaan ikna kabiliyeti yüksek bir subaydır. Albay ikna olur ancak üstlerine ilk aşamada bu operasyonu bilgilendirmez. Bozok ise istediği emri almıştır. Doğan bayındır ise fırar etme ile karşı karşıyadır.

 

Otobüs firmasından köyüne bilet almış gişe görevlisi ile otobüs gelene kadar laflarken karşısındaki engelli olduğunu anlar ve askere gidememek kendisine koyduğunu anlatır. Doğan ise kendi vicdanında bol bol düşünüp otobüse binmekten vazgeçer ve sabah içtimasıan yetişir. Kılıç timi ilk kontrol noktasını sessiz sedasız geçer ve silahların olduğu yere gelirler. Silahların başında 15 e yakın terörist vardır. Kılıç Timi teröristlerin çevresini sarar. Bu sırada Doktor kod adlı terörist Albay İbrahim Kopuz’a posta gönderir. Albay’ın Piya ile çekilmiş Resmini postalamıştır. Dotor uydu telefonu ile Albayı arayıp buralardan gitmez ise sevgilisine zarar vereceğini söyleyerek tehdit eder.

 

Albay kendisini arayan doktorun adresini öğrenmeye çalışsa da Uydudan aradığı için yer tespiti yapılamaz. Kılıç timi ise operasyona başlar ve silahların çevresindeki teröristleri etkisiz hale getirirler. Silahların olduğu oda kapısında parça tesirli bomba düzeneği olduğunu gözaltına aldıkları kamyoncu söyler. Turan Düzeneği etkisiz hale getirirken yaralı teröristlerden bir tanesi yerden kalkıp en yakın adamların olduğu yere askerlerin geldiğini söyler. Başlarındaki ne kadar adamı varsa toplayıp Kılıç Timinin üstüne doğru harekete geçer. Savaşçı 15. Bölüm 8 Ekimde yayınlanacak Bölümde Doktor kod adlı terörist Murat’ın kardeşi Erdem öğretmeni elinde koz olarak Kılıç Timine karşı kullanacak. Murat ise kardeşi Erdem’e hem analık hem babalık yapmıştır. Erdem’in teröristlerin elinde esir olmasını kendisine yediremeyecek ve bir delilik yapmak üzere Kaan yüzbaşı engel olacak. Silahları almak için Suriye de 100 kişilik terörist saldırısından kılıç timi zaiyat alarak kurtulacaklar. Kılıç timinde bir kayıp ve bir yaralı ile karargaha dönecekler. Albay İbrahim Kopuz Piya ile daha yakından ilgilenmeye başlayacak. Kılıç Timi kendisini pazarlık konusu yapmayacak ve eline geçirdiği silahları teröristlere vermeyecekler. 

Kılıç Timi şerefli bir özel kuvvetler askeri gibi kanının son damlasına kadar savaşacaklar. Kılıç Timine Emekli General Mehmet Akif Kırlangıcın girişimleri sayesinde Kılıç timine Sınır dışında destek gelecek. Bu sayede Doktor kod adlı terörist ve adamlarını püskürtmeyi başaracaklar.

 

Savaşçı 8 Ekim Fragmanı

fragman henüz yayınlanmadı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın