Savaşçı Haydar’ın Eşi Gökçen Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Savaşçı dizisine Haydar’ın eşi kimdir.? Savaşçı Gökçen Kimdir? Savaşçı Gökçen’in gerçek adı ve daha önce oynadığı diziler nelerdir? Bu soruların cevabı yazımızın devamında bulabilirsiniz

Savaşçı Haydar’ın Eşi Gökçen Kimdir?

Savaşçı dizisine 19 Kasımda ekranlara gelen 21. Bölümde Haydar karakteri diziye dahil oldu. Haydar ile beraber diziye dahil olan Haydar’ın eşi Gökçen’in kim olduğu dizideki akıbetinin ne olduğu merak konusu oldu. Haydarı’ın eşi Gökçen uzun süre hamile kalmayı dener Ancak bir türlü hamile kalamaz. Dört kez tüp bebek denemesi yapar ama onlarda hüsran ile sonuçlanır. Aradan zaman geçer ve Gökçen hamile kalır.

Gökçen kendilinden gelen bu misafiri kaybetmemek adına hamilelikte tüm tedbirleri alır Ancak Temo babası doktor kod adlı teröristin intikamını almak için hem emekli generale hemde Haydar’ın eşine zarar vermek için plan yapıp. Silahsız bu iki insandan biri olan Gökçen’i şehit eder. Evet yanlış duymadınız Haydar’ın eşi Gökçen Şehit olur. Savaşçı dizisinde Gökçen karakterine hayat veren kimdir? gerçek adı ve daha önce hangi dizilerde oynadığını aşağıda kısaca bahsedeceğiz.

Merve Kayaalp (Haydar’ın Eşi Gökçen)

Savaşçı dizisine Haydar’ın eşi Gökçen olarak bölüm oyuncusu olarak dahil olan Merve Kayaalp’tir. Merye kayaalp 1.75 boyunda olan Merve Kayaalp “Isparta Süleyman Demirel üniversitesi oyunculuk bölümünden” mezun oldu. Halen İstanbul’da ikamet ediyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra yaklaşık bir buçuk  (1.5) yıl İstanbul devlet tiyatrosunda çalıştıktan sonra özel Tiyatro olan alternatif tiyatrolara geçer. Versus tiyatroya ve Tiyatro ritm de çalışır. İlk ekran karşısına “madam coco”  ve  “vodofone “reklamlarında oynayarak çıkar. Dizi tecrübesi daha üniversite yıllarında “Sakarya Fırat” adlı dizide “Hüsniye” karakterine hayat vererek başlar.

Daha sonra “Küçük Kıyamet” adlı dizinin ikinci sezonunda dizinin kadrosuna dahil olur. Yine 2014 yılında “Düşler ve Umutlar” adlı dizide “Defne” Karakterine hayat verir. Kalan D ekranlarında yayınlanan “Elif” adlı diziye 2. Sezonunda  “Gülay” karakterine hayat vererek dizinin kadrosuna dahil olur. Savaşçı dizisinden önce son olarak 2014 yılında “Şeref Meselesi” adlı dizide “Nisa” Karakterine hayat vermişti. Merve Kayaalp’ı yaklaşık 2 yıldır dizilerde göremiyorduk. Savaşçı dizisindeki başarılı  rolü ile umarım dizi sektöründe kalıcı olmayı başarabilir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın