Savaşçı

Savaşçı Roza Kim? Gerçek Adı Ne?

Savaşçı dizisi 31. Bölümü ile 11 Şubat Pazar günü Fox Tv ekranlarında olacak. Savaşçı dizisinde bu hata iki yeni isim dahil oldu. Bunlardan ilki Roza karakterini bu yazımızda sizler ile tanıtacağız.

Savaşçı Roza Kimdir?

Savaşçı dizisinde 31. Bölümde diziye dahil olan Roza karakteri şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Geçen hafta Temo’nun ölümü ile yabancı devlet ajanı Cortes’in Kuzgun kod adlı teröristin kaldığı mekana bir çok adamla gidip, önce adamlarına saldırtıp daha sonra Kuzgun’un nasıl bir savaşçı olduğunu gördükten sonra Türk askerine karşı birlikte çalışmayı teklif etmişti. Kuzgun Temo’nun başına gelenleri duyduktan sonra bu teklifi kabul etmişti. Anlayacağınız Kuzgun karakteri Temo’dan daha tehlikeli bir kişi olarak Kılıç Timine karşı mücadele edecek. Kuzgun karakteri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz [mavibuton]TIKLAYINIZ[/mavibuton].

Savaşçı Roza sema şimşek resmi 6

Kuzgun karakteri ile birlikte diziye bu hafta dahil olacak Roza karakteri ise Kuzgun gibi üst düzey eğitimli ve çok tehlikeli bir teröristtir. Ancak Kuzgundan talimat alan gizlenmeyi ve ortama ayak uydurmayı bilen ve bu konuda oldukça eğitimlidir. Kuzgun ile son görüşmeden sonra sakin bir köyde çifçilik ve hayvancılıkla uğraşan bir köy hanımı gibi kendini gizlemeyi başarmıştır. Kuzgun Yabancı devlet ajanı ile anlaştıktan sonra kendi eski ekibini toplamaya başlar. İlk gittiği de gönül bağı olarak da hoşlandığı Ancak bukelamun gibi ortama ayak uydurup dikkat çekmeyecek en etkili silahı Roza’nın yanına gidip ekibe dahil eder. Savaşçı dizisinde Roza karakterini sizlere kısaca tanıttıktan sonra Savaşçı dizisinde Roza karakterini kim canlandırıyor? Yazımızın devamında detaylı şekilde güzel oyuncu hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Savaşçı Roza (Sema Şimşek)

Savaşçı dizisinde 31. bölümde diziye dahil olan ve Roza karakterine hayat veren Sema Şimşektir. Sema Şimşek, Savaşçı dizisinin oyuncu kadrosuna böylelikle dahil oldu. Sema, Şubat 1976 yılında Yurt dışında Almanya’da hayata gözlerini açmıştır. Yani Sema bir gurbetçi kızıdır.  Balık Burcu olan Sema, ana Vatanına 1984 – 1985 yıllarında dönmüştür. “Mimar Sinan Üniversitesi” mezunu olan güzel oyuncu 1994 yılında Türkiye güzeli seçilmiştir.

Savaşçı Roza sema şimşek resmi 1

Dizi sektörüne modellikten sonra başlayan Sema ilk tecrübesini 2002 yılında yayınlanan “Azad” adlı dizi ile başladı. Ardından dönemin en göze çarpan ve popüler olan “Kurtlar vadisi Pusu” dizisinin ilk sezonundan itibaren 9 sezon bu dizi de “İnci Yıldız” karakterine hayat verdi. Buradaki performansı ile hem seyircinin dikkatini çekti hem de ülke çapında tanınan bir oyuncu oldu. Kurtlar vadisinde oynarken ayrıca Film projelerine de katılan Sema 20014 yılında “Vebal” adlı filmde kendisine yer buldu. Türkiye de o dönemde korku filmlerine merakın arttığı bir dönemde  2015 yılında yayınlanan “Dabbe 6” adlı Sinema filminde “Zeren” karakterine hayat verdi.

Savaşçı Roza sema şimşek resmi 5

Ardında “Tehlikeyle Flört” ve “Terkedilmiş” sinema filmlerinde başarılı bir oyunculuk sergiledi. Bu filmlerin ardından iki yıl dinlendikten sonra yeniden dizilerde kendisini göstermeye başlayan Sema, ilk olarak Fox Tv’nin günlük dizisi olarak başlayan “Komşular” dizisinde “Seza” karakterine hayat verdi. Dizi beklenen reytingleri alamayınca ekranlara erken veda etmek zorunda kaldı. Son olarak Savaşçı dizisine dahil olmadan evvel “Yeni başlayanlar için hayatta kalma sanatı” adlı Sinema filminde oynamıştı. Sema, Savaşçı Roza karakterine hayat verecek.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu