Savaşçı

Savaşçı Türkmen Kızı Kim? Gerçek Adı Ne? İşte Ayrıntılar

Fox tv ekranlarında  15 Ekimde yine bizleri aksiyon dolu sahneler ile karşıladı. Türk ordusunun Türkmen halkının yanında olması ve teröristlerden kurtardığı sahneler göğsümüzü kabartı.

ilayda çevik resmi

Savaşçı (Türkmen Kızı) İlayda Çevik Kimdir?

Savaşçı dizisinde tecavüze uğramış bir Türkmen kızına hayat veren isim İlayda Çevik. 1994 senesinde Balıkesir’de dünyaya gözlerini açan güzel oyuncu, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi gibi pekçok oyuncu yetiştiren bir merkezden oyunculuk konusunda eğitim almıştır. En son Kanal D’nin İsimsizler dizisinde geçtiğimiz sezon Fatih’in kız kardeşi Yıldız’a hayat vermiştir. Rol aldığı bir diğer dizi ise sevilen dizi Karagül olmuştur. Bu dizide ise Maya rolünü canlandırmıştır. 1.72 boyunda ve 54 kilo olan güzel oyuncu güzel gözleriyle olduğu gibi oyunculuğu ile de dikkatleri üzerine toplamakta. 

ilayda çevik resmi2

Savaşçı Türkmen Kızı Kimdir?

Fox tv ekranlarında Savaşçı adlı dizinin  16. Bölüm 15 Ekimde yayınlanan bölümde teröristler Suriye’nin (Türkmenlerin yaşadığı) Gözel köyüne baskın yapar. Köyün kadınlarını esir alıp erkekleri de öldürürler. Türkmen köyü sakinlerinden olan Tarık teröristlerin elinden yaralı kurtulmuştur. Tarık kendine geldiğinde  kızı ve eşini teröristlerin kaçırdığını anlayınca, Türk ordusundan yardım ister. Kılıç timi soydaşları için Sınır dışı operasyonu yapar ve Türkmen kadınları kurtarır. Ancak içlerinden biri kurtulduğuna sevinememiştir. Çünkü terörist kendisine tecavüz etmiştir.

ilayda çevik resmi1

Kılıç timi arama tarama faaliyeti esnasına Turan Teğmen Türkmen kızını görür ve Türk ordusu geldiğini ve kurtulduklarını söylese de Türkmen kızı ölmek istemektedir. Kılıç timi kadınları jandarma istihbarata vermek için yola çıkarlar. Türkmen kızı Turan’ın bir anlık dalgınlığında Turan’ın cebindeki el bombasını alıp pimini çeker. Turan ise Türkmen kızın ölmesine engel olmak için kızın üzerine atlar. Türkmen kızı ölmeyecek ve Turan kızı ikinci kez hayatını kurtaracak. Kız Turan’a karşı ilerleyen bölümde ilgi duymaya başlayacak.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu