Sefirin Kızı Oyuncu Kadrosu Netleşmeye Başladı! Sefirin Kızı Nerede Çekiliyor? Konusu Ne?

Sefirin Kızı yakında Star TV ekranlarında başlayacak. Söz, Avlu, İstanbullu Gelin gibi güçlü dizilerin bir bir final yapması yada başka kanallara geçmesinden sonra Star TV de yeni sezon için kolları sıvadı. Başka kanallar gibi 3 bölüm yayınla, sonra final yaptır tarzında değil, dizi sektörünü sallayacak diziler olması için hem kaliteli bir yapımla bu yola çıktığını hem de ödüllü senaristlerle işe koyulduğunu görüyoruz.

Bu yazımız da Sefirin kızı oyuncu kadrosu için adı geçen kimler olduğunu ve Sefirin kızı nerede çekildiğini anlatırken, konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Sefirin Kızı Dizi Kapak

Star TV’nin yeni dizisi Sefirin Kızı oyuncu kadrosu da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Öncesin de bir kaç konuya değinmek istiyorum. Bildiğini üzere Sen Anlat Karadeniz isimli dizisinin ilk senaristlerinin yerini sonradan başka senaristler ile değiştirilmişti. Lakin dizi ondan sonra eski günlerini mumla arar olduğunu aldığı reytinglerden görmüştük. Sak senaristliğini yaptıkları zamanda bir çok yerden ödül alan Ayşe Ferda Eryılmaz ile Nehir Erdem yeni sezonda Sefirin Kızı senaristliğini yapacaklar. 

Sefirin Kızı Oyuncu Kadrosu İçin İsmi Geçenler

Dizisinin çekileceği mekan, konusu üzerine fizibilite çalışmalarından sonra Mayıs ayında senaryosunu tam manası ile genel çerçevesinin çizilmeye başlandığı dizinin bugün senaryo konusunda kulislerde dolaşan bilgilere göre çok harika ve bir o kadar da heyecanlı bir dizi bekliyor. Konuşulan fısıltı haberlerine göre Sak gibi hem aşk hem de nefeslerimizi tutarak izleyeceğimiz bir çok anlar olacakmış. Sefirin Kızı İbrahim Çelikkol

Dizisinin henüz cast çalışmaları sonra ermediğini, ilk olarak baş rol için yakın zaman da Muhteşem ikili dizisinde baş rol de yer alan İbrahim Çelikkol’a teklif gittiğini ve fısıltılara göre İbrahim bey senaryodan etkilenip, kabul ettiğine dair fısıltılar olsa da bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi.Sefirin Kızı dizisi Engin Akyürek Resmi

Bu arada dizinin önemli karakterlerinden birini canlandırması için Engin Akyürek ile görüşmelere başlanığı, henüz Engin beyden bir cevap gelmediğini ama büyük oranda Engin beyin de bu projede yer alacağını bekliyoruz. 

Sefirin Kızı Nerede Çekiliyor?

İstanbullu Gelin, Vatanım Sensin, Mehmed Bir Cihan Fatihi, Gülizar gibi önemli projelere imza atan Q3 Medya ile NGM yapım tarafından yapımcılığı üstlenilen Sefirin kızı nerede çekiliyor diye şimdiden merak içinde olanları görüyorum. Zira dizinin senaristliğini Sen Anlat Karadeniz isimli dizinin ilk senaristlerinin yazmasından dolayı, yine bir Karadeniz dizisi mi olacak söylemleri ağır basıyor.

Dizinin ismi de deniz ile alakalı olması bu şüpheleri arıtmış olsa da dizi Karadeniz de çekilmeyecek. Zira Sak dizisinin çekimlerinde bölgenin engebeli şartları nedeni ile oldukça zorluk yaşanmıştı. Bu sebeplerden dolayı Seferin Kızı Muğla ilimiz de çekimleri yapılacak. 

Muğla Çekim Mekanı İçin Uygun Mu?

Dizisinin senaryosunun büyük oranda hazır olması ve kışında sahil kesiminde çekimlerin yapılması gerekeceğinden dolayı, dalgalı bir Karadeniz sahil kentinde çekmenin çok sıkıntılı olduğunu çok açık.

Özellikle de çekimlerde yağış olması, çekimleri aksatacağı için Muğla ilinin Karadeniz bölgesine göre daha az yağış aldığını ve kızın bilir rahat çekimlerin yapılabildiği için Muğla ve sahil bölgesi harika bir seçim olduğunu söyleyebilir. Ancak sunu da söyleme isterim. Dizi her ne kadar Muğla da çekiliyor olsa da hikaye Karadeniz de geçen bir olayı anlatabilir. 

Sefirin Kızı Dizisinin Konusu

Hiç şüphe yok ki dizinin ana konusu aşk olacak. Ancak sıradan bir aşk değil. Kimisine göre imkansız aşk da diyebiliriz. Şimdilik hikayesi sır gibi saklansa da Sancar ile Nare’nin aşk dolu ve kavuşması imkansız gibi gözüken engebelerle döşeli yolda iki geçin hem çilesini hem de aşkını izleyeceğiz. Eklenme Tarihi:

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM