Haberler

Şeker Portakalı Romanı (Mucize Doktor Ali’nin Okuduğu Kitap)

Şeker Portakalı romanı ile birden bire satışlarında %100 armasının tek sebebi Fox TV ekranlarında yayınlanan Mucize Doktor dizisinde yer alan bir sahneden dolayı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bir de sizler için Şeker Portakalı kitabı neyi anlatıyor diye araştırdık. Hazırsanız hem kitabın kısacık içeriğini hem de yazarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mf yapım tarafından 12 Eylül 2019 Perşembe günü ilk sınavına çıkan dizide doktor Ali Vefa olarak karşımıza çıkan karakter, devamlı yanında Şeker Portakalı isimli kitabı taşıması izleyicilerin de dikkatinden kaçmadı.

Şeker Portakalı Romanı Neyi Anlatıyor?

Fox TV’nin popüler dizisinde baş rol doktor Ali Vefa ağabeyine çok küçük yaşlarda aldığı kitabı, doğum gününde hediye etti. Ancak abisi Ahmet’in son sayfayı okuyamadan ölmesi nedeni ile Ali bu kitabı yanında taşımaktadır. Biz de bu kitabı araştırdık ve el de ettiğimiz kitabın özeti hemen alt paragraf da sizleri bekliyor.Şeker Portakalı Romanı - Mucize Doktor Ali'nin okuduğu roman

Acılar içinde büyüyen küçük bir çocuğun hikayesini anlatan kitap da Çok yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve henüz dokuz yaşında yüzme öğrenip, bu alanda şampiyon olmanın hayali ile yaşayan yaza Jose Mauro De Vasconcelos’un çocukluk yıllarından kalma anılarını da içinde barından Şeker portakalı kitabında küçük ZEZE’nin başından geçene acı dolu bir hikayeyi anlatmaktadır.

Yaşamın beklenmeyen değişimleri sırasında karşılaştığı zorlukla beraber yaşadığı acıların anlatıldığı hikayeyi yazar, Jose Mauro De Vasconcelos sadece 12 günde yazdığını ama yılar sonra bile hala yaşadığı anıların tazeliğini koruduğunu açıklamıştır.

Şeker Portakalı kitabı ilk baskı olarak 2000 yılında 200 sayfa olarak basılmıştır. Daha faza detay vermiyorum. Zira kitabı alıp okumanızı tavsiye ediyorum. Ben bu kitabı alıp okuyacağım. Bu yazının altına yorum yapanlardan birisine bu kitabı ayrıca hediye etmek istiyorum. 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu