Sen Anlat Karadeniz

Sen Anlat Karadeniz Hanife Nene Kim? Usta Oyuncu Hakkında Bilgiler

Sinegraf Yapım imzalı Sen Anlat Karadeniz dizisine usta oyuncular dahil oldu. Sen Anlat Karadeniz Hanife Nene dizinin fenomen karakterlerinden biri olmaya aday. Peki Hanife Nene kimdir, Hazan’ın nenesi hakkında merak edilen tüm detaylar.

Atv ekranlarının reytingleri ile dikkat çeken dizisi Sen Anlat Karadeniz dizisinde yeni gelen karakterlerden biri de Hanife Nene. Hanife Nene, Osman Babanın eski bir ahbabıdır. Eczaneden aldığı ilaçları unutunca Osman Baba, Tahirden ilaçları götürmesini rica eder. Tek başına yaşadığını söylediği Hanife Bacı’nın evine doğru yol alan Tahir’i bir de sürpriz bekler. Hanife Nene elinde tüfek, tilki zannettiği Tahir’i vurunca ortalık fena halde karışır.sen anlat karadeniz hanife nene kim rüçhan çalışkur resmi Üstüne Hazan’a da ben oni vurdim inşallah o da sana vurulir diye dua da eden Hanife Nene dizide adından söz ettirecek biri.

Sen Anlat Karadeniz Hanife Nene’nin Gerçek Adı Yaşı Bilgileri

 Hanife Nene’nin gerçek adı Rüçhan Çalışkur. 1947 senesinde Trabzon da hayata gözlerini açan Rüçhan kova burcudur.  Doğduğu topraklarda dizide yer almanın sevinci her halinden belli olan usta oyuncu Sen Anlat Karadeniz ekibi kamera arkası görüntülerinde de hayli mutlu.rüçhan çalışkur resmi Usta oyuncu, 1983 yılında “Ankara Devlet Tiyatrosu” bölümünden mezun olduktan sonra tiyatrolarda sahne almaya başladı. Beş yıl sonra 1988 yılında sinema ve film sektörüne seslendirme sanatçısı olarak dahil oldu. İlk seslendirdiği film ise 1988 yılında “Beter Böcek” sinema filmidir.

2002 yılına kadar toplamda sekiz yapımda sesi ile yer aldı. Fiziksel olarak TV karşısına geçmesi ise 2002 yılında yayınlanan “Unutma Beni” dizisi ile başladı. Burada bölüm oyuncusu olarak diziye dahil olan Rüçhan Çalışkur, 2003 yılında “Bulutları Beklerken” sinema filminde “Ayşe” karakteri ile karşımıza çıktı. Avlu Nilgün (Rüçhan Çalışkur) Resmi 2Çalışkur, 2007 yılında “Parmaklıklar Ardında” dizisinde “Kutsiye” karakteri; 2011 yılında “Canan” dizisinde “Yeter Anne” rolünü canlandırarak büyük beğeni toplamıştır. Son olarak dönemin popüler dizilerinden olan 2014 yılına damgasına vuran “Yılanların Öcü” dizisinde “Irazca” rolü ile bir annenin oğlunu nasıl koruduğunu neleri göze aldığı bizlere resmen yaşayarak izletti diyebilirim. 

“Borç” adlı sinema filminin kadrosunda yer almış olan Rüçhan Çalışkur oyunculuk üzerine 2004 yılında 23. film festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.  2012 yılında ise Turkan sinema filminde oynadığı başrol oyunu ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

Rüçhan Çalışkur, tiyatro oyunları hariç seslendirme ve oyuncu olarak 55 den fazla yapımda  gerek sesi ile gerekse oyunculuğu ile yapımlarda yer aldı.  Deniz’in görümcesi Hakan’ın ablası olan Nilgün karakterine hayat verdiği “Avlu” dizisi son olarak yer aldığı dizidir. 

Rüçhan Çalışkur’un Yaşı, Boyu, Kilosu

Rüçhan Çalışkur, 1947 doğumlu olup şu na 71 yaşındadır. Kova burcu olan usta oyuncu 1.74 boyundadır. 50-55 kg aralığında olduğunu tahmin ettiğimiz oyuncuya başarılar dileriz.

Rüçhan Çalışkur Sen Anlat Karadeniz Dizisinde!

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu