Sen Anlat Karadeniz Tahir Kimdir? Gerçek Adı Nedir?

Atv ekranlarında çok yakında başlayacak olan Sen Anlat Karadeniz dizisinde Tahir kimdir? Tahir’in gerçek adı nedir? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? Bu soruların cevapları ve daha fazlası haberimizin devamında sizlerle…

Sen Anlat Karadeniz Dizisi Tahir Kimdir?

Atv ekranlarının merakla beklenen Trabzon’da çekimlerine başlanan dizisi Sen Anlat Karadeniz fragmanıyla büyük bir beğeni aldı. Öykü Gürman‘ın seslendirdiği Sen Anlat Karadeniz türküsü ve ilgi çekici hikayesi ile seyirciyi daha başlamadan kendine bağlamayı başaran dizide Nefes’in küçük yaşlarda evlendiği eşinden gördüğü zulüm sonrasında artık dayanamayan Nefes’in eşinden kaçarak kurtulmaya çalıştığı hikayede kötülüklere dur diyen Tahir de baş karakterlerden.

Nefes‘in eşine dahi dur diyebilen Tahir’in gerçek adı ise Ulaş Tuna Astepe. 1988 senesinde Kocaeli’de dünyaya gözlerini açan oyuncunun boyu 1,89. Özellikle Karadayı dizisinde canlandırdığı Orhan karakteri ile tanınan oyuncu son olarak Star Tv ekranlarından yayınlanmış olan Rüya dizisinde büyük beğeni almıştır. Ailesinin iki oğlundan biri olan Ulaş Tuna Astepe, 1999 büyük depremine de şahit olmuş bir isimdir.

 

O büyük depremin üstünden iki sene sonra da babası vefat edince hayatının en zor dönemlerini o yıllarda yaşamıştır. Bütün bu olanlardan dolayı Kocaeli’den İstanbul’a geçmiş ve eğitimini burada devam ettirmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olan başarılı oyuncu, 2012 senesinde ilk deneyim sahibi olduğu dizi olan Karadayı için kamera karşısına geçmiştir. Bu diziyle büyük bir şöhrete kavuşan oyuncu ardından Analar Ve Anneler adlı dizide de rol almıştır. 2016 senesinde ise Körfez adlı sinema filmi için kolları sıvayan oyuncu bu filmdeki başarısıyla da adından söz ettirmiştir. Son olarak ise Rüya adlı dizide Alaz karakterine hayat vermiştir. 

Sen Anlat Karadeniz dizisinin konusunu hatırlayacak olursak genel olarak kadına şiddete hayır diyen bir kadın (Nefes) ve zulme karşı dimdik duran Tahir’in hikayesini ele almakta. Nefes ailesinin isteği üzerine, para karşılığında bir adamla zorla evlenmiştir. Nefes her gün eşinden gördüğü zulüm karşısında dayanamaz ve oğlu Yiğit’i de alır ve kaçar.

Tahir ise Nefes’i korumak için ailesini karşısına alır. Ailesine rağmen Karadeniz’e kaçmış olan Nefes’i savunan Tahir’i imkansız aşkı seyirciyi derinden sarsacak cinsten. Yönetmen koltuğunda usta yönetmen Osman Sınav’ın oturduğu Sinegraf Yapımı olan Sen Anlat Karadeniz çok yakında Atv ekranlarında seyirciyle buluşacak.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın