Oyuncu Kadrosu

Seni Çok Bekledim Rıza Kimdir? Kadir’in Babası

Seni Çok Bekledim Rıza kim? Hangi oyuncu canlandırıyor? Kadir’in babası Rıza neden 27 yıl kayboldu? Kadir’in karşısına bunca zaman neden çıkmadı? Seni çok bekledim dizisi Rıza karakteri hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

29 Ocak 20201 tarihinde Star TV ekranlarında başlayan, tesadüflerin hiç bir zaman tesadüf olmadığını ve arkasında her daim tevafuk olduğuna işaret ettiğini anlatan dizi de çok fazla gerçekleşen tesadüfi olaylar her ne kadar izleyiciyi inandırmasa da Özcan Deniz ile İrem Helvacıoğlu’nun uyumu izleyiciden tam not aldı.

Star TV’nin yeni dizisinde en çok merak edilen konuların başında Kadir’in babası Rıza 27 yıl boyunca nerede olduğu, neden Mihre’nin yanına gelmediği konusu izleyenlerin kafasını epey kurcalayan konuların başında yer aldı.

Seni çok bekledim dizisi Kadir’in Üvey babası Cemal, Mihre ile sevgiliyken Mihre Rıza ile kaçıp evlenmiş, ondan iki çocuk dünyaya getirmiştir. İlk çocukları Kadir’in ardında 10 yıl sonra ikinci çocuklarını dünyaya getirmek için gittiği hastane de Erzincan depremi ile anne ile oğlu arasını, karı koca arasını 27 yıl boyunca açılmasına sebep olmuştur.

Rıza deprem günü eve giderken kaybolurken, Mihre de hastane de oğlu Kadir’in öldüğü haberi ile İstanbul’a dönmüştür. Ancak Kadir aradan geçen zaman sonra ölmediği ortaya çıkıp, annesinin yanına İstanbul’a gittiğinde Mihre ile Cemal’in evlendiğini öğrendiği an hayatı kararmıştır.

Seni Çok bekledim dizisi Rıza (Kadir'in babası)

Cemal ise Mihre’ye karşı duygusal anlam da hiç bir şey duymasa da Davut beyin servetine konmak için Mihre ile nişanlanmış, lakin Mihre Rıza’ya kaçarak bu serveti Cemal’in almasını farkında olmadan engel olmuştur.

Rıza’nın eski eşi Seni Çok bekledim dizisi Mihre karakteri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Cemal depremden sonra Rıza’nın yaşadığını öğrenir öğrenmez Mihre’nin bunu duymasına engel olmak için Rıza’yı bir odaya adeta hapsetmiştir. Rıza deprem anında arabanın kaza yapması ile sakat kaldığı için Cemal’in kendisine ve ailesine bakma sözüne karşılık, Rıza da bu zaman zarfında sesini çıkartmamıştır.  Kısaca Seni Çok bekledim Rıza karakteri yani Kadir’in öz babası Rıza karakteri bu çerçevede karşımıza çıkacak.

Seni Çok Bekledim Rıza Kimdir

29 Ocak Cuma günü Özcan Deniz’in senaryosunu yazdığı Seni Çok bekledim Rıza karakterine hayat veren aynı zamanda Özcan Deniz’in canlandırdığı Kadir’in de babası olarak karşımıza çıkan oyuncunun gerçek adı Ali İpin’dir.

Ali İpin Kimdir?

21 Aralık 1955 yılında Ankara ilinde hayata gözlerini açan usta oyuncu şu an 65 yaşındadır. 1975 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı bölümünü kazanmıştır. Öğrencilik yıllarında misafir öğrenci olarka İsviçre de eğitim görmüştür.

Seni Çok Bekledim Rıza - (Kadir'in babası) - Ali İpin

1982 yılında ülkeye geri dönen Ali ipin Devlet Tiyatroları genel müdürlüğünde işe başlamıştır. Burada bir çok oyunda kimi zaman oyuncu kimi zamanda yönetmen yardımcısı olarak yer almıştır.

İlk defa kamera karşısına 200 yılında Samyeli filmi ile çıkan Ali İpin en son 2020 yılında Eltilerin Savaşı dizisinde rol almıştır. Bu zaman kadar 35 ayrı projeye adını yazdırmayı başarmıştır. Rol aldığı dizi ve filmlerden en dikkat çekenleri ise; 2004 yılında Aliye dizisinde Balkan Hoca, 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisinde Fahrettin karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ali İpin Seni çok bekledin Rıza karakteri öncesinde 2020 yılında Eltilerin savaşı filminde rol almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu