Sensiz Olmaz 26 Eylül 9. Bölüm Özeti ve Fragmanı (Pervati Gerçeği Öğrenir)

Sensiz Olmaz 9. Bölüm Özeti

Mohini; Rudra’nın annesinden, herkesin içerisinde bahsedince Pervati olayın detaylarını merak edip mevzuyu Sunehrine sorar Sunehri olan biten her şeyi tüm detaylarıyla Pervati’ye anlatır. Pervati duyduklarından sonra Rudra’ya acımaya başlar ama Rudra her zamanki gibi hırçın ve Pervati’yi suçlayıcı cümleleri eksik etmez Pervati, Rudra’ya karşı kalbi tekrardan kaskatı kesilir. Pervati evde boş durmaktan sıkılır. Sunehri’nin yırtık olan şalını Birpur yörelerine uygun işleme ile dikince Mohini’nin dikkatinden Kaçmaz. Çünkü  Rudra Pervati’nin Caypur dan geldiğini söylemiştir. Bu işlemelerin Caypur’a ait olmadığını hemen anlar ve bunun altını deşmeye başlar.

Mohini Pervati’nin el becerisi ve Rudra ile münesebetindeki farklılıktan ötürü şüphelerini haklı çıkarmak için Pervati’den nişanlısı Rudra için en sevdiği yiyecekleri hazırlamasını isteyip takip eder. Pervati Birpur’da büyüdüğü ve köy çocuğu olduğu için mutfaktaki teknolojik aletlerin nasıl çalıştığını bilemez yalanlarının ortaya çıkmaması için evdeki bayanlardan da  yardım isteyemeyen Pervati, Rudra’dan yardım ister. Rudra bütün aletlerin kullanımlarını bir bir anlatır. Pervati evde kendine en yakın olarak Samrat’ın eşi evin gelini Maithili’yi görür. Maithili de Pervati’ye karşı aynı duyguları besler ve içini Pervati’ye döker. Samrak ile yaklaşık 5 yıldır evli olduğunu ama bir türlü çocuk sahibi olamadıklarını, yetimhaneden çocuk sahiplenmek istediğini ama kaynanasının ve eşi Samrat’ın  müsaade etmediklerini anlatır. Pervati bu konuda Maithili’ye hem destek verir.

Hem  de gaz verir. Bu arada Rudra’nın adamı Aman Pervati’nin geçmişi ile ilgili bir araştırma yapmıştır. Bir ablasının olduğunu evlendikten sonra bir daha haber anlamadığını, anne ve babasının Pervati 6 yaşındayken öldürüldüğünü öğrenmiştir. Rudra bu öğrendiklerini Pervati ile paylaşmak ister ama Pervati ablası hakkında söylenen hiçbir kelimeye inanmaz ve Rudra’nın lafını yarıda keser. Aile akşam yemeği için masaya toplandığı esnada Pervati’den gazı alan evin gelini Maithili yemekte herkesin içerisinde bebek sahibi olmak istediğini, bu sebeple yetimhaneden bebek almak istediğini söyler. Bu konuşmalar herkesin içerisinde olduğu için kocası Samrat eşi Maithili’ye çok kızar ve utanır.

Kaynanası Mohini bu konuda bir daha saçma sapan konuşmaması gerektiğini dilinin çok uzadığını söyler. Mohini gelininin söylediklerine o kadar kızar ki hırsından hakaretlerin biri biter diğeri başlar. Pervati kaynanası tarafından ezilen Maithili’ye destek olmak için kendinden beklenmeyecek bir hareketle Mohini’nin karşısına çıkıp onu sert sözlerle eleştirir ve Maithili’nin bebek istemesi gayet normal olduğunu ve bunun hakkı olduğunu dile getirir. Mohini, eve geleli 2 gün bile olmayan Rudra’nın nişanlısı Pervati’nin karşısında bu denli konuşmasına çok kızar ve kabullenemez. Hırsından Pervati’nin yüzüne tokat atmak isterken araya Rudra girer ve tokadı yer.

Sensiz Olmaz 9. Bölüm Fragmanı

(adsbygoogle=window.adsbygoogle||[]).push({});

Sensiz Olmaz 9. Bölüm Resim Galarisi

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sensiz Olmaz 26 Eylül 9. Bölüm Özeti ve Fragmanı (Pervati Gerçeği Öğrenir) (2 Yorum)