Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 24 Eylül 7. Bölüm Özeti Ve Fragmanı (Pervati Yakalanır)

Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 24 Eylül 7. Bölüm Özeti

Sensiz olmaz 7. bölümde Pervati Rudra’nın kurduğu oyunu bozar tekrar çıktığı amcasının evine geri gelmiştir. Rudra karşısında Pervati’yi görünce şaşkına dönsede silah ve para konusunda bir şeyler bildiği konusunda şupheşleri iyiden iyiye atmıştır. Rudra Pervati’ye niçin geldiğini sorar. Pervati gidecek yerinin olmadığı o yüzden geldiğini söylese de Rudra ikna olmaz ve Pervati’nin kendisine savaş açtığını düşünür ve karşılıklı restleşirler. Pervati Rudra yaptıklarından pişman olup özür dileyene kadar hapis hayatı yaşamayı kafasına koyar. Aksi takdirde teyzesinin yanına giderse Rudra bu hayatta geride kalan teyzesini de tutuklamaktan korktuğu için. Pervati ile Rudra’nın babası Dilsher Ranawat ekmek hazırlayıp kahvaltı yapmak isterler ancak baba Dilsher pek becerikli değildir.

Ekmekleri yakmaya başlayınca Pervati Baba Dilsher’e yardım edip yemek hazırlar. baba Dilsher eve gelen oğluna Pervati ile evlenmesini ister. Çok güzel yemekler yaptığını hamarat olduğunu söyler. Rudra babasının teklifini reddetsede yapılan teklif bilinçaltına yerleşir. Raca takur ise Pervati’nin öldüğünü düşünse de sabah Pervati’yi gördüğünü söyleyen köylü gelip konu ile ilgili bilgi verirce olanları Raca Takur’un hanımı da duyar. Hemen Pervati’nin bulunmasını eve geri gelmesi konusunda ısrar etsede Raca takur hanımını başından savıp emrindeki adamlarına Pervati’yi bulup öldürme emri verir. Kendi ayağı ile eve dönen Pervati’ye geri geldiğine pişman etmek için elinden geldiği kadar eziyete başlar.

Mohini ise aile şirketini oğulları vasıtası ile yönetmektedir. İki kardeş de bir birinden farklı iki ucu temsil ediyorlar Samrat babsı gibi alçak gönüllü insana değer veren biri iken Sumer aynı annesi gibi hırslı kindar insana değer vermeyen kavgacı bir tip. Sumer’in eşi Maithili ise eşi gibi alçakgönüllü tertemiz birisidir ama evlendiklerinden bu yana bebeleri olmuyordur. Bu durumu kaynansı Mohini her seferinde yüzüne vurmaktadır. Rudra Pervati’nin gelinlikle durduğundan yeni kıyafet almak için sevgilisi Laila’nın yanına gelir. Laila kız kıyafeti isteyince çılgına döner. Kıyafetlerini vermez. Bu sırada Pervati’nin ölmediğini söyleyen adamı Raca Takur’un karısı Mala durdurup Pervati’nin ölmediği konusunda delil bulamsını bunu da eşinden gizli yapmasını söyler.

Sunehri Mahinin kızıdır ve düğüne gittiğinden evde olanlardan haberi yoktur. Eve gelir gelmez Pervati’nin odasına gider yarı uykulu bir şekilde ayağı yerde yatan Pervati’ye takılır ve düşer. Pervati ile Sunehri birbirlerini görmüşlerdir. Daha konuşmalarına izin vermeden Sunehrini, Rudra odadan dışarı atar. Muhini; samrat ve Mahini’nin bebekleri olması için evde ayin düzenler. Ayin için evde duman yapılır. Baba Dilsher astım hastası olduğu için nefes alamaz, Pervati Dilsher’in daha rahat nefes alabilmesi için kapıyı açar. Evdekiler hemen yardıma koşar baba dilsher’i kurtarırlar. Bu sırada hiç tanımadıkları Pervati’yi de görürler. Pervati’yi görürler. Ev halkı Pevati’yi hayat kadını zannederler. Baba Dilsher Ranawat Pervati’ye yapılan haksız suçlamayı kayıtsız kalamaz. Pervati’yi gelini olacağını ve Rudra’nın nişanlısı olduğunu millete duyurur.

Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 24 Eylül 7. Bölüm Fragmanı

Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 24 Eylül 7. Bölüm Resim Galerisi

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın