Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 27 Eylül 10. Bölüm Özeti ve Fragmanı

Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 10. Bölüm Özeti

Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 27 Eylül de yayınlanacak yeni bölümde Mohini Pervati’ye tokat atacakken araya Rudra girer ve tokadı yer. Ev halkı Rudra’nın vereceği tepkiyi merak eder. Rudra Pervati’nin aile meselelerine karıştığı için yengesi ve teyzesi olan Mohini’ye ilk tokat için bir şey demeyeceğini ama bundan sonra böyle bir şey yaşanırsa kendini kaybedip karşılığını en ağır şekilde vereceğini söyleyip hem ev halkını hemde Mohini’ye ayarı veririr. Rudra Pervati’yi yemek masasından alıp odasına getirip kendi aile meselelerine karışmaması konusunda sıkı sıkı tembihler. Burada sadece bir olayın tanığı olduğunu başkada bir sıfatının olmadığını ve bu konağın evi veya kızı olmadığını üzerine bastıra bastıra söyler. Garibim Pervati bu kadar laf ve fırçalara rağmen Mohini’den tokat yiyeceği sırada Rudra’nın araya girip yüzünde tokat yiyip yüzünde yara oluşmasını kendine sıkıntı eder ve teyzesinin ona öğrettiği koca karı ilaçlarından bir merhem yapar. Bu merhemi Rudra kullanmayacağını bildiği için gece gizlice odasına gidip yüzüne sürmek istediği anda Rudra uyanır ve Pervati’yi tuttuğu gibi yatağa atar. Rudra kendisine zarar vermeye çalısan biri sanar ama kollarının altında Pervati vardır ve yüzündeki yara için merhem yaptığını öğrense de yine de Rudra’nın kalbi bayanlara karşı merhametsizdir.

Rudra Birpur’daki düğün konvoyunu durdurmuş kaçak silah ve para bulmuş bu uğurda bir çok askeri ölmüş karşı taraftan da kimseyi sağ bırakmamıştı. Dosya ilk aşamada delil yetersizliği nedeniyle kapanmıştı. Şimdi ise dosya Rudra’ya karşı görevi kötüye kullanma, emirsiz olaya müdehale ve operasyan yapma gibi nedenlerle Rudra aleyhine soruşturma açılır. Soruşturma komişyonu üst düzey BSD yetkileri Rudra için 4 gün süre tanırlar. Dosyada lehine olabilecek delil şahit ne varsa getirmesi gerektiğini aksi halde BSD’den ihraç edileceğini söylerler. Rudra bu duydukları karşısında ne yapacağını bilemez. Çünkü elinde tek tanık Pervati’dir. O da hiç bir şeyden haberi olmadığını söylemesi, Rudra’yı bir çıkmaza götürür.

Mohini ise dini üstadı eve davet edip küçük oğlu için kız bakarlar. Sumer için en uygun kızı bulmak istiyor. Büyük oğlu Samrat evleneli 5 yıl olduğu halde çocuk sahibi olamamıştır. Mohini Dilsher’in tornu olmadığını  ve evin sahibi olamayacağını söyler. Bu sebepten dolayı Mohini Sümer’i bir an önce evlendirmeye çalışır. Bu arada odaya Pervati girer pervati de yakın zaman da gelinleri olacağını ve yıldız haritasına bakmasını ve düğün tarihi vermesini ister. Üstat Pervati ve Rudra’nın yıldız haritasına bakar ve çok uyumlu olduğunu söyler. Evlenme tarihi olarak 10 gün sonrasına tarih verir. Pervati  düğün lafını duyunca gözleri büyür ne yapacağını bilemez. Mohini de tam bunu istemektedir. Sakladığı sırların ne olduğunun ortaya çıkarmaya çalışır.  Eve gelen Rudra’ya konuyu Mohini açar ve sakladıkları sırlarını ortaya çıkartacaklarını düşünse de Rudra herkesi ters köşe yapar. 10 gün sonra değil 4 gün sonra evleneceğini söyler.

 

Böylelikle Pervati suçunu itiraf edecekti. Mohini ise oğlu sümer’e Pervati hakkında elle tutulur bilgi getirmeden eve gelme deyip evden kovar. Sumer ise arkadaşları ile içerken olanları sarhoş bir halde arkadaşlarına anlatırken yan masada Raca Takur’un adamı da dinlemektedir. Sümer’i bir köşeye alıp Pervati’nin resmini gösterirler. Sümer Pervati’nin resmini görünce Raca Takur’un adamlarına ne diyecek? 

 

Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 10. Bölüm Fragmanı

 

Sensiz Olmaz (Rangrasiya) 10. Bölüm Resimleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın