Oyuncu

Serenay Sarıkaya Kimdir? Sevgilisi Var Mı? Aslen Nereli?

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren oyuncu ve manken Serenay Sarıkaya kim olduğunu bu yazımızda sizlere tanıtacağız. Bir çok kaynaklara baktığımız da birbirinin kopyası şeklinde olduğunu görüyoruz.Oyuncu Serenay Sarıkaya Resmi

Bir çok site bu nedeni ile yanlış bilgiyi çoğalttığına şahit oldum. Sözlerimi daha fazla uzatmadan Serenay Sarıkaya nereli? Serenay Sarıkaya’nın sevgilisi var mı? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Serenay Sarıkaya Kim?

Serenay Sarıkaya 1991 senesinde 1 Temmuzda dünyaya gelmiştir. Ankara doğumlu olan güzel oyuncu Ankara da belli bir süre yaşamıştır. Ardından anne ve babasıyla Antalya da yaşamış ve en son 7 yaşında annesi ile babası boşanmıştır ve akabinde babası başka bir kadınla evlenmiştir. Bunun üzerine güzel oyuncu annesi ile birlikte Antalya ya taşınmıştır.Serenay Sarıkaya Resmi

Serenay Sarıkaya henüz 15 yaşında iken bir güzellik yarışmasına katılmış ve iyi bir derece elde etmiştir. Antalya Saime Salih Konca Lisesinden mezun olan oyuncumuz, yüksek öğrenimini ülke dışında bitirmek istemiş; lakin üniversite okuyamamıştır. Serenay Sarıkaya nın önceleri oyuncu olmak aklında yoktu.

Kendisi manken olmak istiyordu ancak 15 yaşında güzellik yarışmasında aldığı o iyi derece ona oyunculuğun kapılarını sonuna kadar araladı. Serenay Sarıkaya sporla çok ilgilenmiştir. Bu sporların arasında Voleybol Tenis Basketbol gibi dallar mevcuttur. 2006 senesinde Şaşkın adında bir sinema filminde oynamıştır.Manken Serenay Sarıkaya Resmi

Ardından 2008 senesinde reklam filmiyle karşımıza çıkan Serenay Sarıkaya; ardından ‘Plajda’ isimli filmde rol almıştır. İlk televizyon dizisini ise ‘Peri Masalı’ adlı dizide rol alarak dizi sektörüne adım atmıştır. Serenay Sarıkaya nın rol aldığı dizilerin belkide en ünlülerinden olan dizi ise Adanalı dır ‘Adanalı’ dizisinde Yavuz Amirin kızını canlandıran Serenay Sarıkaya başarılı bir oyunculuk sergilemiştir.

2010 senesinde ise Miss Turkey yarışmasında ikincilik gibi çok iyi bir derece almıştır. Daha sonra dünya genelinde yapılan Miss Universe yarışmasında Türkiyeyi temsil etme hakkına sahip olmuştur. Serenay Sarıkaya bu başarılarından sonra tekrar ekranlara hızlı bir şekilde dönmüştür.

‘Medcezir’ isimli dizi bir dönemin en popüler dizileri arasında idi. O dizide Çağatay Ulusoy ile birlikte rol alarak kendisini tüm Türkiye’ye tanıtmıştır son olarak ‘Behzat Ç Ankara Yanıyor’ isimli sinema filmimde gördüğümüz Serenay Sarıkaya İnternet üzerinden yayınlanan ‘Fi’ dizisinde de rol almıştır bugüne kadar neredeyse sayısız ödüle aday olmuş ve bir çoğunu adaylığın ötesinde kazanmıştır.

Bu ödüllerin en önemlilerinden birkaçı ise şöyle ‘GQ’  dergisinin vermiş olduğu yılın kadını ödülünü almıştır. bildiğimiz üzere ‘GQ’ dünyaca ünlü saygın bir magazin dergisidir. Aşk hayatında ise Çağatay Ulusoy ile bir dönem birlikte olan güzel oyuncu bu senenin başlarına kadar da Kerem Bürsin ile sevgili idi ancak kısa bir süre önce çiftler arasında ayrılık kararı alındığı.

Hepimizin malumu güzel oyuncumuz Serenay Sarıkaya yapacağı tüm projelerinde başarı dileklerimizi iletiyor, yaşamında da mutlu olmasını temenni ediyoruz. Bu arada güzel manken ve oyuncumuz Serenay Sarıkaya instagram:[pembebuton]buradan[/pembebuton] ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu