Oyuncu Kadrosu

Sevdanın Bahçesi Sevda’nın Kızı Defne Kim? İşte Detaylar

 Yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh oturduğu, senaristliğini ise Birol Güven üstlendiği Sibel Can ve Emre Kınay’ın başrol oyuncusu olduğu Sevdanın Bahçesi’nde yıllar önce boşanmış olan Levent ve Sevda’nın hikayesine tanık olacağız. Sevda hamile olduğunu söyleyeceği zaman Levent boşanmak istediğini söyler. Sevda duydukları karşısında yıkılır ve hamile olduğunu bile dile getiremez. Levent kendi kızının varlığından habersizdir. Defne yani Sevda’nın kızı ise babasız bir şekilde büyür. Dizinin sevilen karakterlerinden Defne kimdir, boyu kilosu kaçtır, nerelidir, hangi dizilerde rol aldı sorunlarının tüm cevapları haberimizin devamında…

sevdanın bahçesi resmi 1

Sevda’nın hamile olduğunu dahi öğrenemeden giden eşi Levent, kızı Defne’yi hiç bilmemektedir. Güzel yüzlü Defne ise baba özlemi içerisindedir zira baba sığındığın dağdır. Defne karakteri bizleri derinden etkileyecek bir karakter. Defne’ye hayat veren isim ise Alina Boz. Soyadı itibariyle hemen akıllara şarkıcı Murat Boz gelse de herhangi bir akrabalık söz konusu değildir. 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya’da dünyaya gelen güzel oyuncu, Rus bir anneye, Bulgar göçmeni bir babaya sahip.

alina boz resmi6

Ömrünün ilk yedi yılı Rusya’da geçen Alina Boz, daha sonra İstanbul’a gelir ve ilk defa burada Türkçe öğrenmeye başlar. İstanbul’a gelişinin hemen ardından dans ve tiyatro konusunda eğitimler alan güzel oyuncu genç yaşına rağmen oldukça iddialıdır. Sevdanın Bahçesi dizisindeki çalışmaları ile Sibel Can’ı etkileyen Alina Boz, daha çok küçük yaşlarda ajansa yazılır. Ata Demirer’in rol aldığı avea reklam filminde oynayan oyuncu, pek çok reklam filminde rol almıştır. Soyadından dolayı Murat Boz’la akraba zannedilen güzel oyuncu 2010’da Heygirl Dergisinde Murat Boz ile bir araya gelip derginin kapağında yer almıştır.

alina boz resmi3

2013-2014 yılları arasında Cesur Hemşire adlı dizide Canan karakterine hayat vermiştir. Ardından ise yine oldukça sevilen dizilerden biri olan Paramparça’da Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. Dizideki Hazal karakterine can veren Alina Boz, sosyal medyada da epeyce bir fan kitlesine sahip.  Boyu 1,72 ve kilosu 50 olan oyuncu şu anda havacılık meslek lisesinde eğitim almaktadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu