Ağlama Anne

Siyah Beyaz Aşk Şahin Bey’in Kızı Kim? Gerçek Adı Ne? İşte Detaylar

Pazartesi günlerinin sevilen dizisi Siyah Beyaz Aşk oyuncu kadrosuna Alina Boz’u da dahil etti. Şahin Bey’in kızı olarak Siyah Beyaz Aşk’a katılan Alina Boz kimdir? Boyu kilosu nedir? Daha önce hangi dizilerde rol almıştır? İşte oyuncu hakkında bütün detaylar…

Siyah Beyaz Aşk Şahin’in Kızı Kim?

Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol’un başrol oyuncu olduğu Siyah Beyaz Aşk’ta yeni bir karakter daha diziye dahil oldu: Şahin Bey’in kızı. Peki Şahin Bey’in kızı kimdir? Şahin Bey yıllar önce Marmara Depremi sırasında kızı kaybolmuştur. Öldüğünü düşündüğü kızı yaşamaktadır. Peki Şahin Bey’in kızına hayat veren kimdir? İşte bu sorunuzun cevabı Alina Boz. Soyadı itibariyle hemen akıllara şarkıcı Murat Boz gelse de herhangi bir akrabalık söz konusu değildir. 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya’da dünyaya gelen güzel oyuncu, Rus bir anneye, Bulgar göçmeni bir babaya sahip.

alina boz resmi6

Ömrünün ilk yedi yılı Rusya’da geçen Alina Boz, daha sonra İstanbul’a gelir ve ilk defa burada Türkçe öğrenmeye başlar. İstanbul’a gelişinin hemen ardından dans ve tiyatro konusunda eğitimler alan güzel oyuncu genç yaşına rağmen oldukça iddialıdır. Sevdanın Bahçesi dizisindeki çalışmaları ile Sibel Can’ı etkileyen Alina Boz, daha çok küçük yaşlarda ajansa yazılır. Ata Demirer’in rol aldığı avea reklam filminde oynayan oyuncu, pek çok reklam filminde rol almıştır. Soyadından dolayı Murat Boz’la akraba zannedilen güzel oyuncu 2010’da Heygirl Dergisinde Murat Boz ile bir araya gelip derginin kapağında yer almıştır.

alina boz resmi3

2013-2014 yılları arasında Cesur Hemşire adlı dizide Canan karakterine hayat vermiştir. Ardından ise yine oldukça sevilen dizilerden biri olan Paramparça’da Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. Dizideki Hazal karakterine can veren Alina Boz, sosyal medyada da epeyce bir fan kitlesine sahip.  Boyu 1,72 ve kilosu 50 olan oyuncu şu anda havacılık meslek lisesinde eğitim almaktadır. Son olarak Sevdanın Bahçesi dizisinde Sevda’nın kızı Defne karakterine hayat vermiştir. 

Alina Boz Resimleri

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu