Siyah İnci Aziz Kimdir? Gerçek Adı Ne?

Star Tv ekranlarında yakında izleyiciyle buluşan  yeni dizi Siyah İnci’nin yapımcısı Gold Yapım ve başrol oyuncusu olarak ise Hande Erçel, Tolgahan Sayışman ve Berk Hakman gibi güçlü oyuncuları kadrosunda barındırmakta. Siyah İnci Aziz’in gerçek adı, yaşı ve daha fazlası yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Siyah İnci Aziz Kimdir?

Star Tv ekranlarının yeni dizisi Siyah İnci’nin kardosunda çok tecrübeli bir isim dikkatimizi çekti. Kendisini Kurtlar Vadisi Pusu’da Yalçın Bulut karakterine hayat vermişti ve çok başarılı oyun sergilemişti. Şimdi karşımıza Siyah İnci adlı dizide cezaevinden çıkmış eski bir hükümlü.  Aziz’in bildiği bir kızı onun da adı Ece’dir. Aslında Aziz 25 yıl önce Hazal’ın annesi Melek ile aşk yaşamış ve bu aşkın sonunda Hazal’a hamile kalmış ama Aziz kendi çocuğunu görmeden cezaevine girmiştir. Melek ise Aziz’in kendisini terkettiğini düşünmüş, arkasından beklemiş ama dönmemiştir. 

Siyah İnci Hüseyin Avni Danyal (Aziz) Kimdir?

1962 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Hüseyin Avni Tam bir Karadenizlidir. Eğitim hayatına Trabzon da başladı ama babasının durumu nedeni ile Ankara da devam etmek zorunda kaldı. Lise eğitimini  Ankara Aydınlıkevler Lisesinde tamamladıktan sonra, Başkentte 1979 yılında amatör olarak tiyatro ile uğraştı. Hüseyin Avni kendini tiyatro ve oyunculuğa adamış bu yönde eğitim almak için “İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü”ne 1981 yılında girmiş 1984 yılında mezun olmuştur. 

Devlet tiyatrolarında da görev yapan Hüseyin Avni ilk ekranlara “Dost Eller” isimli dizi ile başlamıştır. 2001 senesinde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Hüseyin Avni  “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı dizide Yalçın Bulut karakterine ile  yıldızı parlamıştı. 

Siyah İnci Hüseyin Avni Danyal (Aziz)’in Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın