Tv Programları

Şöhret Kafası Yayından Mı Kalkacak? Tuttu Mu Reytingleri Nasıl? Neden Yayınlanmıyor?

Kanal d ekranlarında yakın zamanda başlayan Şöhret kafasının yayından kalkacağı iddia edildi? Şöhret kafası neden yayınlanmıyor? Şöhret kafası final mi yapacak? Tüm bu sorulara cevap arayacağız.

Kanal D’nin Yeni Yarışması Şöhret Kafası Yayından Mı Kalkıyor?

İki haftadır yanlış hatırlamıyorsam kanal D şöhret kafası adlı yarışma programının tanıtımını yapmakta idi. Fragmanlarda gayet eğlenceli olacağı gördüğüm şöhret kafası adlı yarışma programı 16 Temmuz Pazartesi günü ilk bölümü ile ekrana geldi. Oldukça ilginç bir konsept ile ekrana gelen yarışma programında ünlü kişilerin maketi yapılmış ve bu maketi yarışmacıların kafasına giydirip o şekilde değişik parkurlarda yarıştığı, çok eğlenceli görüntülerin ortaya çıktığı Yarışma programı iki haftadır yayınlandı.

Şöhret Kafasının Reytingleri Nasıl Yayından Kalkar Mı?

İlk bölümünde 2.18 reyting alarak ilk yüz listesinde 8. sırada kendisine yer bulurken birinciliği yeni başlayan TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ege’nin Hamsisi adlı yarışma programı aynı gün reytinglerden 2.97 reyting puanı elde etmiştir. Genel olarak baktığımızda birincinin aldığı puana yakın alan Şöhret kafası ikinci bölümde beklenen sıçramayı gerçekleştiremedi ve 1.86 reyting ile 9. sırada geriledi. Yarışma programında işler hiç de iyi gitmediği ve tehlike çanlarının çaldığı programdan sevenlerini üzen bir haber duyduğumuzu ama bu haberimiz teyide muhtaç olduğunu da belirtmek isteriz.

İddia edilen habere göre Şöhret kafası Eylül ayına kadar reytinglerin izleneceği, reytinglerinde sıçrayışın yakalanmaması halinde yayından kalkacağı iddia edildi. Ben bu haberin doğru veya yanlış olduğundan çok sizce bu yarışma programı final yapmalı mı? Yoksa patlayıp gider diyor musunuz? Esen Yenenlerin sunumu ile ekrana gelen program nasıl bir değişiklik yaparsa daha iyi reyting alırdı diyebileceğiniz bir konsept var mı?  Ben yarışma Şöhret kafasını bir kez izledim. İlk başta acıkça söylemeliyim itici geldi. Ancak sonunda kadar izleyince asıl amacın insanları yarıştırarak ortaya çıkan komik sahneler olduğunu düşündüm. Yani asıl amacın yarışma değil de güldürme olduğunu hissettirdi. Tabi bir kez daha söylüyorum ben bir bölüm izledim.

Bu bir bölümle geneli böyledir demek yanlış olacağını biliyorum. Ancak iki bölümü ile ekrana gelen hele ki sempatik Eser Yenenler tarafından sunulan yarışma programının zamanla tutacağı kanısındayım. Şu anda toplum olarak tatil mekanlarda olduğunu, şu anda alınan reytinglerin doğru reytingler olmadığını söylemeliyim. Yarışma programı okul açıldığı dönemde yine pazartesi günü akşam yayınlanırsa kesinlikle kaybetmeye mahkum olduğunu söylemeliyim. Çünkü en çekişmeli gün Pazartesi ve çarşamba olduğunu biliyoruz.

şöhret kafası kapak resmi

Pazartesi günü Kadın dizisi izleyenlerden kaçı Şöhret kafasını izler? Bence hiç belki binde biri. Eğer gün değişikliği birazda format değişikliği olur, üstüne Eser’in sempatik tavırları da işin içine girdiğinde aldığı reytinglerin iki katını alması içten bile değil. Şu anda Şöhret kafası final mi yapacak yada şöhret kafası yayından mı kalkacak demenin çok erken olduğu kanısındayım.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Televizyon tarihinin en kötünyarışması ve televiyon tarihinin en kötü sunucusu. İlkolul düzeyinde esprii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu