Haberler

Sokağa Çıkma Yasağında Luppo Alan Adamın Gerçek Hikayesi

Luppo Alan Adamın Gerçekleri bir çok insanın içini sızlatacak cinsten. Bu harbimizde de ülkemizde gündem olan ve 11-12 Nisan tarihinde sokağa çıkmaya yasağının olacağını duyanlardan birisi de o idi. Hemen Markete koşup elindeki Luppo ile sosyal medyanın diline düşen adamın gerçekleri, yürek sızlattı.

Herkesin bildiği üzere ülkemiz dahil tüm dünya görünmeyen bir düşmanla savaş halinde ilk kez 31 aralık 2019 da Çinin Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip korona virüs, çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılmıştır. Ülkemizde de uzun bir süre bu vaka görülmese de korkulan olmuş ve vatanımızda bu amansız hastalıkla yüzleşmiştir.

Ülkemiz gerekli önlemleri almak için tüm imkanlarını seferber etmiştir. Bu önlemlerden birisi olarak  da 30 büyükşehir ve Zonguldak ilimizde 10 nisan da 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Yasağın saat 22:00 sularında duyurulması üzerine, yurdun birçok kesiminde insanlar marketlere akın etmiştir. İçişleri bakanlığının vermiş olduğu bilgiye göre yaklaşık 250 bin kişinin o gece sokaklara çıktığı söylenmektedir. O gün bir markette çekilen görüntü, tüm Türkiye tarafından ilgi gördü.

Görüntüde orta yaşlı bir adamın elinde sadece luppo olması dikkatleri çekti. Bu görüntüleri gören sosyal medya kullanıcısı da meselenin aslını bilmeden, yine birilerini linç ettiler.

Neden Luppo Aldı?

Araştırmalarımıza göre o adamın çok zor zamanlardan geçtiğini, bu virüs olayı patlamadan bir süre önce işsiz kaldığını öğrendik. Sosyal medyada hakkında fütursuzca yazılanları görüp, tekrar utandık biz onların adına..

luppo alan adam neden aldığı ortaya çıktı

Evinde erzak olmadığı ve sadece aç kalmamak için komşusundan çok küçük bir miktar borç isteyerek, marketten karnını doyurabilecek bir şey almak için sokağa çıkan bu insanımız başkasını düşünmeden adeta çılgın gibi torba torba ekmek alan vatandaşlarımız yüzünden ekmek bulamayınca, eline ilk geçen yiyeceği almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu