Oyuncu Kadrosu

Sol Yanım Binnaz Kimdir? Nilgün’ün Arkadaşı

Sol Yanım Binnaz kimdir, Sol Yanım Binnaz gerçek adı ne, hangi dizide oynadı, hangi filmde rol aldı sorularınızın yanıtları sizlerle!

Star Tv ekranlarında 26 Kasım Perşembe ilk bölümüyle ekranlara gelecek olan Sol Yanım dizisinde Binnaz, Nilgün’ün en büyük desteğidir.sol yanim binnaz resmi

Serra ve Nilgün zor günlerden geçerler. Yanlarında olan tek kişi Binnaz olur. Bu nedenle Binnaz, Serra ve Nilgün için çok önemlidir.

Sol Yanım Binnaz Gerçek Adı Dizileri Filmleri

Benian Dönmez Sol Yanım Binnaz rolüne hayat vermektedir. Son olarak “Afilli Aşk” dizisinde Ayşe’nin annesi Melahat karakterine hayat vermiştir.benian donmez resmi

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde Mübeccel karakteriyle hafızalara yer etmiştir. 3 Mart 1965 tarihinde Ankara’da hayata gözlerini açan usta oyuncu 1988 yılında ” Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro” bölümünden mezun olduktan sonra birçok tiyatro oyununda yer almıştır.

Ankara Devlet tiyatrosunda yılarca bir çok tiyatro oyunlarında görev almıştır. İlk kez kamera karşısına ise okuldan mezun olduktan 17 yıl sonra 2005 yılında “Ne Seninle Ne De Sensiz” isimli dizi ile bu sektöre giriş yapmıştır. İlk sinema deneyimi ise 2014 yılında “Deliha” isimli filmde oynadığı rol sayesinde olmuştur.

Ülke çapından tanınan ve yıldızı parlayan bir oyuncu olması “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” isimli dizide Mübeccel karakteri ile olmuştur.

2019 yılında sinemalarda yayınlanan “Kader Postası” isimli filmde rol almış olan oyuncu “Afilli Aşk” dizisinde Melahat rolüyle büyük beğeni kazanmıştır. Yeni sezonda ise Sol Yanım Binnaz rolüyle ekranlara gelmektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu