Oyuncu Kadrosu

Sol Yanım İdil Kimdir? Gerçek Adı Dizileri

Sol Yanım İdil kimdir, Sol Yanım İdil gerçek adı ne, hangi dizide ve filmde rol aldı, kaç yaşında sorularının yanıtları yazımızda sizlerle!

Sol Yanım 22 Kasım Perşembe günü ilk bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Dizinin ana karakterlerinden biri olan İdil karakteri, sırların ortasında kalmış bir kadın.sol yanim idil resmi

Peki Sol Yanım dizisinde İdil rolüyle izleyeceğimiz güzel oyuncu kimdir? İşte yanıtı!

Sol Yanım İdil Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Seda Akman Sol Yanım İdil rolüyle ekranlara gelmektedir. Son olarak “Kurşun” dizisinde rol almış olan oyuncu Atv ekranlarında yayınlanmış olan “Aşk ve Mavi” dizisinde Yüksel rolüne hayat vermiştir.seda akman resmi

13 Ocak 1978 tarihinde Kütahya’da dünyaya gelen oyuncu, 1997 senesinde Ankara Bilkent Üniversitesinde diksiyon ve oyunculuk konusunda eğitim almıştır. Ardından Kanal 6’da Jet set adlı TV programında sunuculuk yaparak televizyon ekranlarına merhaba demiştir.

1998 senesinde Miss Palmolive seçilen güzel Miss Intercontinental Yarışmasında da adından söz ettirip dördüncülük ile başarılı adımlarla ilerlemeye devam etmiştir.

1999 yılında ise Best Fotomodel seçilen oyuncu, “Ölümsüz Aşk”, “Bir İstanbul Masalı”, “Kanlı Düğün”, “Emret Komutanım”, “Annem”, “Mükemmel Çift”, “Behzat Ç.” ve “Bu Şehir Arkandan Gelecek” adlı dizilerde rol almıştır.

“Kalp Atışı” dizisinde Doktor Leyla karakterine hayat vermiş ve oynadığı karakter çok sevilmiş olan oyuncu “Adı Zehra” dizisinde psikolog Leyla olarak karşımıza çıkmıştır. Sol Yanım dizisinde ise İdil karakterine hayat vermektedir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu