Oyuncu Kadrosu

Son Yaz Canan Kimdir? Selim’in Eşi

Son Yaz Canan kimdir, Son Yaz Canan gerçek adı ne, hangi dizide rol aldı, kaç yaşında sorularının yanıtları yazımızda sizlerle!

çekimleri İstanbul’da başlayan, diğer çekimleri İzmir Çeşme’de devam edecek olan Son Yaz dizisinde Canan, Savcı Selim’in karısıdır. Eşiyle zor günler yaşayan Selim, suç dünyasının önemli bir ismi olan Akgün’ü Çeşme’ye getirmek zorunda kalır.son yaz canan resmi

Selim bir taraftan ailesini düşünürken bir taraftan da kendi gibi idealist bir savcının bunları yapmış olmasına şaşırır ama çaresizdir.

Selim Kara’nın 20 yıllık karısı, Yağmur ve Altay’ın annesi… Güzel, zarif, ince, kibar, sakin, yapıcı, duygusal, anlayışlı, akıllı, kararsız, alçakgönüllü, biraz içe kapanık, kendisine çok güvenmeyen bir kadın. Hayatı boyunca kocası Selim Kara’nın gölgesinde kalmış, fark etmeden yıllarını harcamış. Oysa bir zamanlar kızı Yağmur gibi tuttuğunu koparan, yırtıcı, idealist genç bir kızken, Selim’le tanışınca, hayatının seyri değişmiş.

Canan’ın en büyük handikabı; özgüven eksikliği. Kendini fazla hafife alıyor. Asla yeterli hissetmiyor. Oysa hisleri çok kuvvetli ve onları dinlese, haklı olduğunu anlayacak. Bugün Selim’in başarılı bir savcı olması da çocukların dürüst bireyler olarak yetişmiş olmaları da aslında tamamen Canan’ın başarısı…

Canan seneler sonra, mesleğine geri dönmeye karar verdiğinde, aslında hayata yeniden dönüyor. Selim’le yüzleşmesi ve boşanmaya karar vermesinden sonra, Canan zincirlerini kırıyor.

Selim’in eşi Canan rolüyle izlediğimiz güzel oyuncu ise bakın hangi ünlü oyuncuymuş!

Son Yaz Canan Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Funda Eryiğit Son Yaz Canan rolüne hayat vermektedir. Son olarak Netflix dizisi olan “Bir Başkadır” dizisinde Ruhiye rolüne hayat vermiştir.

Funda Eryiğit kimdir gelin hatırlayalım. Funda Eryiğit, aslen Samsun’un Bafra ilçesindendir. Kendisi ise yurt dışında, Hollanda’da, dünyaya gelen oyuncu 1984 doğumludur.funda eryigit resmi

Kadir Has Anadolu Lisesi mezunu olan oyuncu üniversiteyi de İstanbul’da okumuştur. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde eğitim alırken bir taraftan da oyunculuk konusunda kendisini yetiştirmiştir. Yine aynı üniversitenin Tiyatro Bölümünde eğitime başlayan oyuncu bu bölümden mezun olmuştur.

“Poyraz Karayel” dizisindeki oyunculuğu ile hafızalara kazınan oyuncu daha önce de Atv’de yayınlanmış olan “Canım Ailem” adlı dizide Seyhan karakteri ile de beğeni almıştır. “Poyraz Karayel” dizisinden sonra oyunculuğa iki yıl ara veren oyuncu, “Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisiyle ekranlara geri dönmüştür.funda eryigit kim resmi

Oyuncu dizi sektöründe olduğu kadar tiyatro oyunlarındaki başarısıyla da oldukça iddialı biri. “Sessizlik” adlı tiyatro oyunundaki oyunculuğu ile Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Yine bir diğer başarısı da Afife Tiyatro Ödüllerinde aldığı en iyi kadın oyuncu ödülüdür. Daha önce “Ev”, “Eski Hikaye”, “Uçurum”, “İstanbul’un Altınları”, “Karadayı”, “Limonata”, “Tereddüt”, “Eksik” adlı yapımlarda yer almış olan oyuncu  “Karadayı” dizisinde Belgin karakteriyle de büyük beğeni toplamıştı.funda eryigit kimdir resmi

“Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisinde Evdoksiya karakterine hayat vermiş olan oyuncu “Can Kırıkları” dizisinde Zeynep karakterine hayat vermiştir. Ayrıca rol aldığı bir diğer yapım Netflix dizisi “Hakan Muhafız” dizisidir. Dizinin 3. sezonunda rol almıştır. Güzel oyuncu yeni sezonda Sol Yanım Canan rolüyle ekranlara gelmektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu