Oyuncu Kadrosu

Son Yaz Soner Kimdir? Akgün’ün Düşmanı

Son Yaz Soner kimdir, Son Yaz Soner gerçek adı ne, kaç yaşında, hangi dizilerde rol aldı sorularının yanıtlarını merak edenler bu yazımızı sakın kaçırmayın!

Son Yaz Soner Kim?

Cuma günü Fox Tv ekranlarında yayınlanan Son Yaz dizisinde Soner, Akgün’ün düşmanıdır.

Halil Sadi’nin en küçük oğlu. Aslında Halil Sadi’nin metresinden olma çocuğu. Halil Sadi 10 yaşına kadar onu kabul etmez ancak annesinin ölümü sonrası Soner’i himayesine alır. Ama diğer çocuklarından her zaman ayırır onu.

Soner, Halil Sadi için değersiz bir yük olmuştur o yıllarda. Soner 18 yaşına geldiğinde diğer çocuklarını legal işlerinin başına geçip yürütürken Soner’i hep pis işleri için kullanır Halil Sadi. Soner de yıllarca bu travmayla büyür, sert, acımasız ama aslında çok yaralı bir insan haline gelir.

Soner büyürken Halil Sadi, Selçuk Taşkın’ın emrinde olduğu için hem abilerinin hem de Akgün’ün dışlamalarına ve kabadayılıklarına maruz kalmıştır ancak babası Halil Sadi başa geçince Akgün’le rövanş peşine düşer. Hayata olan kızgınlığın bedelini de Akgün’e ödetme peşine düşer.

son yaz soner resmiSon Yaz dizisinde Halil Sadi’nin oğlu, Akgün’ün en büyük düşmanı olarak izleyeceğimiz Soner rolüne ise bakın kim hayat verecek!

Son Yaz Soner Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Halil Babür Son Yaz dizisinde Soner karakterine hayat vermektedir. Haziran 1987 yılında Bitlis ilimizde hayata gözlerini açan oyuncu Haliç Üniversitesi Tiyatro alanından mezun olmuştur. Şu an 31 yaşında olan Halil Babür, ilk kez kamera karşısına 2008 yılına yayınlanan “Yaprak Dökümü” dizisinde  “Talat’ın oğlu” rolünde kendisini izlemiştik.halil babur resmi

Halil Babür, okuldan çıkar çıkmaz tabi ki dizilerde oynamaya başlamadı. Bir çok tiyatro oyununda yer almayı başarmıştır. Halil Babür’ü popüler yapan ve ülke çapında tanına bir oyuncu olmasına neden olan yapım ise “Pis Yedili” dizisinde “Trafo Mert” karakteri ile olmuştur.

İlk sinema deneyimi ise 2009 yılında “Ay Lav Yu” sinema filminde “Faruk” olarak beyaz perdede kendini izlemiştik. “Çukur” dizisinde Veysel olarak diziye dahil olmadan önce 2017 yılında yayınlanan”Kar” sinema filminde “Hazerhan” karakterini canlandırmış ve bu performansa Adana film festivalinde gelecek vaad eden genç oyuncu ödülünü almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu