Söz

Söz 16 Ekim 17. Bölüm Fragmanı ve Özeti

Star TV’nin Pazartesi günlerinin vazgeçilmez dizisi olan ve her hafta reyting rekorları kıran söz dizisinin 16 Ekim 17 bölümde neler yaşanacağını anlatmadan evvel bu hafta neler yaşandığını kısaca anlatalım Söz 16 Ekim 17. Bölümde Neler olacağı en alttaki kalın yazı ile verilmiştir.

söz 16 ekim resmi

Söz 16 Ekim 17. Bölüm Özeti

Söz dizisi bu hafta Yavuz Üsteğmen Çolak tarafından öldürülmek istemiş araya Agah Bey girip Yavuz’un öldürülmesine engel olmuştur. Yüzü maskeli kişiler tarafından öldürülmek istenirken yine Yüzü maskeli bir kişi tarafından hayatını kurtarmıştır olanlara bir türlü anlam veremez ancak kazanma halinde yerde Matruşka görmesi işi daha da ilginç hale getirmiştir Ateş ise Erdem Yarbay’ın kızı sevgilim dediği ama ateşin inanmadı çocukla öpüşmesi ateşin tüm hayallerini yıkar Yavuz kendisine yapılan operasyonu hemen amiri Erdem Yarbay a arzeder Erdem Yarbay hemen karargaha dönmesini emreder Karargahta  kriz masası oluşturulur. Emniyetten mobese kameraları istenir ve bu görevi ateşe verirler.

söz 16 ekim resmi2

Ateş Mobese kameralarını silindiğini silen kişinin izini sürer evine gizlice giren Ateş boş kağıt üzerinde yazılı adresi karalama yöntemi ile ortaya çıkar Saray ise büyük Bey’e teslim edilmesi gereken silahların kasaların içerisine mandalina koyup o şekilde gönderildiğini öğrenir büyük Bey bu duruma çok sinirlenip saraya bunu düzeltmesi için bir gün süre verirken Sara kendisine operasyon yapan Türk askerlerinin izini sürer ve hemen karabayıra gelir. Feyzullah ise Kıbrıs’ta yaptığı operasyon sırasında Boncuğum dedeyi su ile görüşürken Sara’nın Sesini duymuş ve çok kızmıştı bu durumu düzeltmek için Feyzullah gerçeği suya anlatmak için su karabayıra gelir Feyzullah ile birlikte bir kafede görüşür.

söz 16 ekim resmi3

Feyzullah bazı bilgilerin gizli olduğunu Ama genel olarak özel kuvvetlere çalıştığını asker olduğunu ve özel kuvvetlerde bomba imha bölümünde olduğunu söyler. Kıbrıs’a da özel bir görev için gittiğini söylesene su kabullenemez ve Feyzullah’ın Hala yalan söylediğini düşünür. konuşma sırasında Feyzullah Kıbrıs’taki Sarayı yan masada görünce hemen masadan kalkıp uzaklaşırlar arka sokağa geldiğinde kendisine tuzak kurulduğunu anlayan Feyzullah Hani bir refleksle suyunun ve kendisini Hayatını kurtarır. Çıkan çatışmada teröristleri püskürten Feyzullah terk edilmiş bir binada sıkışır kalırlar. Feyzullah suyu havalandırma borusundan dışarıya güvenli bir şekilde tahliyesini sağlar ve cebindeki telefonu suya teslim edip karargaha aramasını söyler.

söz 16 ekim resmi4

Su yeni bir şekilde dışarı çıkınca Keşanlı ya arayıp durumdan haberdar eder ve olay yerinin konumunu gönderir. tim hemen olay yerine intikal eder. Bu arada Feyzullah Sara’nın eline geçmiştir. Yavuz ve timi yaptı operasyonunda Feyzullah’ı kurtarır ve Feyzullah hemen hastaneye kaldırılır. Çünkü Sara Feyzullah’a bir sıvı enjekte ettiğinden dolayı Hayati tehlikesinin şüpheniz şüphelenir acil de hemen gerekli tedavileri yapılıp taburcu olur. Erdem Yarbay Feyzullah’a kız arkadaşının bu durumda bıraktığı için ona çok kızar. Feyzullah ise evlenmeyi  düşündüğü kız arkadaşı su ile bir daha bu acıyı yaşaması için ilişkilerini bitirmek istediğini söyler. Yavuz Üsteğmen ile büyük Bey Bahar’ın yanında yemekte bir araya gelirler. İlk karşılaşmada büyük Bey Yavuz’a hitaben “İyi akşamlar küçük bey” demesi üzerine Yavuz da “iyi akşamlar büyük Bey” diyerek karşılık verir. Laf lafı açar ve büyük Bey Yavuz’a kendisini biraz araştırdığını ve çevreden sarı Olarak hitap edildiğini duyduğunu söyler.

söz 16 ekim resmi5

Yavuz ise genelde bu hitap tarzını bana teröristler söylüyor diyerek büyük beyi tartmaya devam eder. Ateş ise sorguda Sara’yı konuşturmaya Başarır. Sara telefonu ile büyük Bey’i ve Sancar’ı arayarak tow füzelerini bulduğunu ve teslim etmek için buluşmak istediğini söyler. Ateş Yavuz üsteğmene yapılan suikastin görüntülerini bulmak için gitti meyhanede gelen kişi ile tanışır tam Mobese kayıtlarını alacakken Orçun’un da aynı Meyhanede sarhoş bir halde ateşi tanıması üzerine gelen kurye hemen olay yerinden uzaklaşıp  kaçar ateşte Orçun’a kafa kapatarak sinirin ondan çıkarır. Bu sırada olayı Nazlı da görür.

söz 16 ekim resmi6

Söz 16 ekim 17 bölümde Yavuz büyük Bey köşeye sıkıştırır artık büyük be yakalamakla karşı karşıyadır çolağın büyük Beye karşı yaptığı operasyonu Agah duyar ve Çolak karşı tedbir alır. Fethi namı değer Avcı canından çok sevdiği Eylem açığa çıkmamak için canlı bomba olmuştur. Komuta Hafızdadır ve hafız yani Ali Haydar Eylem’i vurma  emri verir. Fethi ise Eylem’i vurma ile karşı karşıyadır. Avcı vicdanı ile kalbi arasında ne yapacağını bilemez. Avcı Eylem’i değil bombayı patlatma emrini verini vurur. Keşanlı ise hastalığını Sır Gibi herkesten saklamaktadır Feyzullah kız arkadaşı sudan ayrılmanın acısını Yaşar Bahar ise Yavuz’un annesinin başına gelenleri öğrenir Bahar öğrendiklerini daha da deşmek ister. Yavuz için annesi yumuşak karnı olduğu için bu duruma çok kızar. Yavuz Agah’ın ve büyük beyin eline düşmüştür. Büyük bey ile tanışan Yavuz üsteğmen Agah’ın ve adamlarının elinden kurtulur. Baharı da kurtarır.

Söz 16 Ekim 17. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu