Söz

Söz 22 Ocak Arka Fonda Çalan Müzik Ne?

Söz dizisinde bu hafta yani 30. Bölümde Çalan Türkünün adı ne? Bu türküyü nerede bulabileceğinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Söz 22 Ocak Arka Fonda Çalan Şarkı

Söz dizisinde Bu hafta bir ayrılık söz konusu oldu. Yavuz Üsteğmen babası olan Agah yüzünden önce aktif görev verilmemesi şeklinde Ankara’dan talimat gelmiş Erdem Yarbay bu emri tebliğ ederken çok zorlanmıştı. Şimdi ise timin başındaki Bulunan Yavuz üsteğmen gizli yazı ile bulunduğu görevinden alındığını ve TSK ile bağının kesildiği haberi Yavuz üsteğmene ulaşır.

Yavuz, bu haberi elleri titreyerek açar. Çünkü hayatında, en önemli olan vatan savunmasını yaptığı mesleği ile alakalı, çok önemli bir haber olduğunu anlar. Haberi okur okumaz, duygu dolu sözlerle emrinde bulunan askerlere artık Türk subayı olmadığını ve TSK ile bağının kesildiğini yazdığını söyler. Yavuz aldığı bu haber ile son kez asker üniformasına bakar. Bir insanın belki de en acı günlerinden biridir. Yavuz’un bu hayatta yaşamasını mesleğine borçludur. Annesi öldüğünde, mesleğine sıkı sıkıya sarılmış ana ve babanın yokluğunu hissetmemişti. Askerleri ile bir aile olmuştu.

Ancak şimdi bu görevden ayrılmak Yavuz’a çok zor gelir. Yavuz bu durumu Bahar ile paylaşır. Yavuz buralardan beraber gitmek istese de Bahar burada görevinin başında kalmak istediğini ve yardıma muhtaç insanlara, yine yardım etmeye devam edeceğini söyler. Yavuz bu haberle daha da yıkılır. Erdem Yarbay ise Yavuz’un Tsk dan atılmasına çok öfkelidir. Çünkü bireysel yaptıkları şeylerden sonra bu olay gerçekleştiği için Erdem yarbaydan şu sözler dökülür. “Sana o kadar kızgınım ki, Nasıl affederim bilmiyorum. Sarıldığıma bakma. İçimden suratını dağıtmak geliyor. Beni yarı yolda bıraktın Yavuz” der.

Yavuz üsteğmen artık bir sivildir. Özel kuvvetlerden ayrılmadan kendisine bağlı tim hizaya geçip Yavuz üsteğmene uğurlama yapar. Yavuz üsteğmen bana bakın ve örnek almayın der. Yavuz Giderken emrindeki askerlerine Allah’a emanet eder. Tim ise canı pahasına sevdikleri komutanları hem timden hem de Tsk’dan ayrılmıştır. Ellerinden hiç bir şeyin  gelemediğinden dolayı kahrolurlar.

Söz 30. Bölüm Resmi

Tam da Bu sırada bu duygusal veda sırasında  arka planda insanın için mest eden, alıp bir yerlere götüren bağlama çalar. Bir çok kişi bu hangi türkünün melodisi diye merak etmiş. Bu çalan bağlama bir türküden değil sözü olmayan bir melodi olduğunu söyleyebiliriz. Sizler için bu melodiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Melodinin adı “Light Side Of The Saz”  ismi ile bulabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu