Söz 25. Bölüm Detaylı Özeti # Canı Pahasına

Söz 25 bölümde neler yaşanacak söz 11 Aralık’ta neler olacak söz 25. Bölüm fragmanı çıktı mı? Bu soruların cevabını yazımızın detaylarından bulabilirsiniz

Söz 25. Bölüm DETAYLI Özeti

Star TV ekranlarında yayınlanan söz dizisinin 11 Aralık‘ta ekranlara gelecek olan 25. bölümünde; Çolak Büyük elçiliğin sınırlarını canı pahasına koruyacağını söylerken Elçiliğin devlet sırları başkaların eline geçmek üzeredir. Yavuz canı pahasına elçilik binasını koruyacak. Erdem yarbay Olcay’ın çantasından çıkan resmi şimdilik Yavuz’a söylemeyecek. Konuyu daha detaylı araştırdıktan sonra söylemeye karar verecek. Hafız ve Keşanlı bomba yüklü aracı devre dışı bırakacak. Keşanlı şehit olmayacak. Hafız’ın yalnızlığını yakın çalışma arkadaşları yemek de bir araya gelip yalnız olmadığını hissettirecekler. Yavuz ise artık Bahar’a açılıyor. Kağıt üzerindeki nika artık gerçeklik payı da olacak.

Söz dizisinin 25. Bölümünde neler yaşanacağını anlayabilmek adına bu hafta neler olmuştu kısaca değinmek gerekirse Yavuz Üsteğmen Agah kod adlı terörist kıskıvrak yakalar ellerini kelepçeleyip hemen yola koyulurlar ancak arkalarından agah’ın adamları takip etmektedir yol boyunca çatışmalar sürer yolun bitiminde çolak adamlara haber verdi için yolu kesmiştir Yavuz ve Ekibi ya teslim olacak ya da Şehit olacaktır Yavuz şehit olmayı tercih edip adamların üzerine aracı sürme emri verir adamlar aracın hızla geldiğini görünce kenara çekildiler bu arada teröristlerin aracına çarpıp yolu açar ancak aracının frenleri bozulmuştur.

Tim yola yaya olarak devam eder. Uydu telefonu da olmayınca karargah ile bağları kopar. İki km sonra ana yola çıkarlar. Yoldan geçen aracı durdurup acil yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyince adam kabul eder. Yolda Çolağın adamların yol kontrolüne takılırlar. Konseyin en tepesindeki Büyük elçi çolağı arayıp Timin Türkiye Büyük Elçiliğine doğru  gittiği haberini verir. Tim uzun bir yoldan sonra elçiliğe sağ salim varır. Çolak da bunu istemektedir. O yüzden Elçiliğe girerken engel olmaz. Ağah kendilerine yardım eden yabancı büyük elçinin adamlarını Türkiye Büyük Elçiliğinin önünden çekip kendi adamları ile elçiliğe saldırmak ister.

Böylelikle bir devlet sorunu olmaktan çok yerel kuvvetlerin tacizi gibi göstermek ister. Çolak Yavuz Üsteğmene buradan çıkışınız olmayacağı zamanlarının bol olduğunu sabırlarının zorlamadan Agah’ı teslim etmesini ister. Yavuz ise elçilik korumaları ile bir plan yapar. Bu sırada Karabayır’da kamp içerisinde salgın hastalık başlar. Bahar hemen hastalardan numune aldırıp hastalığın adını öğrenmeye çalışır. Hastalık yayılmaya başlayınca Bahar Kampa giriş ve çıkışları yasaklar. Bu sırada istihbarat kiralık katil olcay’ın çantasında öldürdüğü insanların resimleri arasında Yavuz’un Annesi Gülümser’in resmini de getirir. Olcay ile Agah’ın bir bağının olduğunu bildiklerinden Yavuz’un annesi kendini astı olarak bilindiğinden Erdem Yarbay bu durumun üstüne gider. Eylem ise çalıştığı Fransız istihbaratı tarafından denenir ve sadık olduğu anlayınca Türk istihbaratından bilgi almasını emreder. Eylem de kabul eder.

Söz 25. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın