Söz 26. Bölüm Özeti 18 Aralık Fragmanı #Agah Yavuz’un Babası Mı?

Söz 26. bölümde neler yaşanacak? 18 Aralık‘ta neler olacak? Bu soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz

Söz 26. Bölüm Detaylı Özeti

Star TV ekranlarında yayınlanan Söz dizisinin 18 Aralık‘ta ekranlara gelecek olan 26. bölümünde; Yavuz annesi ile gerçekleri Agah’ın bildiğini kiralık katil Olcay’dan öğrenir. Yavuz Agah’ın yanına gittiğinde odasında bulamayacak.  Agah teknisyen tarafından odadan kaçırılacak. Yavuz artık tek düşmanı olarak bildiği Agah’ın  peşine düşecek. (İnşaallah Agah Yavuz’un babası değildir.) Efruz ise elçiliğin gizli sırları olan defteri başkalarına satmıştır. Tim satan kişinini izini sürüp defterleri geri alacaklar. Ancak Eylem Avcı’nın telefonundan öğrendiklerini Fransız istihbaratına haber verir. Tim yolda pusuya düşemeden Eylem Avcıyı arayıp haber verince tim pusu kuranlara pusu kuracaklar. Bölgeden kurtulup elçiliğin gizli sırlarının yazıldığı defteri yetkililere teslim edecekler. Kapta ortaya çıkan salgın hastalık normal bir hastalık olmadığı ve kimyasal bir tarafı olduğu ortaya çıkacak.

Söz dizisinin bu hafta yayınlanan bölümünde ise Keşanlı bombalı aracı elçiliğin önüne uzaklaştırmak için kendini tehlikeye atmış ve aracı güvenli bir mesafeye çeke bilmiştir ancak Çolak adamına verdiği talimatla aracı uzaktan Füze ile patlatır dizine sevenleri tarafından acaba Keşanlı Şehit olup olmadığını merak ettiler bizde sizler için kamera aç içine giren her alanı didik didik ettik vardığımız sonuç keşanlının çıkma ihtimalinin olmaması ancak Keşanlı Şehit olmamıştır yüze gelmeden araçtan ayrılmıştır Çolak gelen destek kuvvetle arkasına bakmadan Kaçarken çolağın çevredeki adamı gizli bilgileri de alıp elçilikten kaçar. 

Tim agahı elçilikten Sağ Salim bir şekilde Vatan topraklarına getirir. Yavuz, komutana Erdem Yarbay ya çok önemli bir şey söylemek üzere iken telefonun kapandığını söyleyip Erdem arabaya, ne söylemek istediğini sorar Erdem Yarbay kafasını agah ile bulandırmaması için  gerçekleri söylemez sadece olayın geçiştirmek için Bahar’ın kamptaki salgın hastalıktan bahseder gelen Polis ekipleri agahı gözaltına alır. Hafız ise eşini öldürten teröristi vurmuş ama ölümden kurtarmış gizli bir yerde sağlığına kavuşturmuştur. (Daha önce  terörist kızın ölmediğini yazmıştık). Hafız sabırla teröristin Allah’tan af dileyene kadar tutsak olarak kalacağını söyler.

Erdem Yarbay ise Agah’ın sorgusuna girer. Yavuz’un annesinin resminin kiralık katilin çantasından çıkan resmi sorar. Agah hiç bir soruya cevap vermez. Hafız kendini yalnız hissetmemesi için tüm tanıdıklar ile beraber Erdem Yarbay timle beraber yemeğe çağırır Çolak s boş durmaz Türk elçiliğinde çalışan ve gizli bilgiler alıp kaçan tercüman izini bulur ancak tercüman bilgileri başkasına satmıştır Çolak elindeki parayı alıp hem annesini hem de tercümanı öldürme talimatı verip ayrılır. Ateş ise tercümanı öldürmeden çolağın adamlarını etkisiz hale getirir. Ateş elçiliğe ait listenin Efruz ağa’nın elinde olduğunu ve ne zaman satılacağını da öğrenir.

Durumu hemen Erdem yarbay’a haber verir. Erdem yarbay durumu tim ile birlikte değerlendirip timi Hafızın yöneteceğini Yavuz ile önemli bir mesele olduğunu söyler. Yavuz operasyonu neden yönetemediğini Erdem yarbaya sorar. Erdem yarbay ise Olcay’ın çantasında öldürdükleri kişilerin resimlerinin arasında Yavuz’un annesine ait resimde olduğunu resmini söyler. Yavuz artık annesinin intahar etmediğini öldürüldüğünü bilir.

Bu işin arkasında kimlerin olduğunu da ortaya çıkarmaya kendine söz verir. Erdem yarbay Yavuz’un Agah ve Olay ile ceza evinde konuşması gerektiğini söyler. Erdem yarbay Yavuz’dan sakin kalması koşulu ile gerekli girişimleri sağlayacağını söyler. Yavuz, komutanı Erdem yarbaya söz verir. Yavuz komutanlıktan rüzgar gibi çıkıp annesinin katilleri ile görüşmeye gider.

Söz 26. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın