Oyuncu

Taygun Sungar Kimdir? Hangi Dizide Oynadı?

Taygun Sungar Kim? Hangi dizilerde oynadı? Kaç Yaşında Aslen Nereli? Oyuncu Taygun Sungar 2017 yılında Çoban yıldızı dizisindeki Ali rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şimdilerde adı bir başka dizilerle anılan genç oyuncuyu bu yazımızda sizlere tanıtacağız.

Taygun Sungar (Oyuncu)

Yakın Star TV ekranlarında yayınlanacak olan Bay Yanlış Kadrosunda adı geçen Taygun Sungar hakkında detaylı bilgiyi hemen alt kısımda da bulabilirsiniz.

Taygun Sungar Kim

2017 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan Çoban Yıldızı isimli dizdeki canlandırdığı Ali karakteri ile birden popüler olan Taygun, 9 Aralık 1989 yılında Ankara da dünyaya gelmiştir. Aslen Ankaralı olan Taygun, 1.82 boyunda ve 76 kilo ağırlığındadır.

Taygun Sungar kim

İlk okul yılları Ankara’nın Beytepe bölgesinde geçen Taygun, daha o dönemlerde tiyatro ile karşılaştı. Liseyi Kayseri de tamamladıktan sonra abisinin Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazanması ile oyunculuğa olan merakı da giderek attı.

Liseyi bitirdikten sonra hayalini peşinden gitmeye karar verdi. 2007 yılında İzmir de bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünü kazandı. Artık hayallerinin önünde ki engeli e devirdikten sonra, üniversitede eğitimlerde kendisini geliştirdi.

Kamera önü oyunculuğuna ise okul biter bitmez adım attı. 2016 yılında “Babam ve Ailesi” isimli dizide aldığı rolle dizi sektörüne de adım atmıştır. Ancak ülke çapında tanınması 2017 yılında Çoban Yıldızı isimli dizideki Ali karakteri etkili oldu.

Oyuncu Taygun Sungar

Okul sırasında kendisini geliştirmek için tiyatro oyunlarında yer aldı. Sonrasında bu oyunlara da deva etti. İşte Taygun’un bu zaman kadar yer aldığı tiyatro oyunları tam listesi hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

Taygun Sungar Tiyatro Oyunları

  • 2019 – Gellert Tepesi’nde Düş ve Gerçek (Çığlık)
  • 2019 – Yedi Kapılı Kent
  • 2018 – Suç Ve Ceza
  • 2016 – Coriolanus
  • 2015 – Çılgın Dünya

Şu an sahnede olan üç oyunu olduğunu, bunun yanında ise yeni bir dizi çalışmasına başladığını da sevenlerine duyurabiliriz. İşte Yağgur’un bu zaman kadar kayıtlarımızda yer alan dizilerin listesi

Taygun Sugar’ın Yer Aldığı Diziler

  • 2016 – Babam Ve Ailesi
  • 2017 – Çoban Yıldızı
  • 2020 – Bay Yanlış

Özge Gürel ile Can Yaman’ın baş rolünü paylaştığı BAY YANLIŞ OYUNCULARI arasında Taygun’un da kadroda adını geçtiğini, oynayacağı karakter ise henüz netlik kazanmadı.

DEVAMINI OKU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı