Oyuncu Kadrosu

Tek Yürek Dizisi Oyuncuları Gerçek Adları Hayatları Tek Yürek Ne Zaman Başlayacak

İsimsizler, Savaşçı günü popüler dizilerin yönetmen koltuğunda oturmuş olan Volkan Kocatürk, TRT1 ekranlarının yeni dizisi Tek Yürek dizisinin de yönetmenliğini üstleniyor. TRT 1’in yeni dizisi Tek Yürek dizisi hakkında hazırladığımız bu yazımızda;

 • Tek Yürek oyuncuları
 • Tek Yürek oyuncularının gerçek adları ve hayatları
 • Tek Yürek dizisinin konusu hakkında sizlere tüm bilgileri sunacağız. 

TRT Tek Yürek dizisini, diğer dizilerden ayıran şey her dizinin başında gördüğümüz “Bu dizide yer alan kişiler ve olaylar gerçek dışıdır.” yazısını görmeyeceğiz. Aksine dizinin konusunun gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek kalem alındığını göreceğiz. Dizinin gerçek hayattaki hikayesini de detaylı bir şekilde araştırdık.

Tek Yürek dizisi konusu Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımının hikayesini ele almakta. Bu takım 2009 yılında belediye başkanı Murat Aydın’nın desteğiyle kurulmuş. Takımın kurulmasının hikayesi oldukça güzel bir sosyal sorumluluk projesinden.

Madde bağımlısı olan, toplumda kaybolan gençleri topluma kazandırmak için hazırlanan bu projenin sadece bir ayağı madde bağımlılarıydı. Bir diğer ayağı ise maddi zorluk içerisinde olanların buz pistinde yaptıkları maçı kazanırlarsa ödül olarak onlara maddi destek sağlanması. Bu proje ile pek çok insanın hayatında unutulmaz anlara vesile olunmuş ve insanların hayatında dönüm noktası olacak bir imkan sağlanmıştır.sıfır noktası resmi

Bu proje kapsamında bir araya gelen ekip öyle güzel işlere imza atmış ki herkes hayran kalmış. Son olarak Saraybosna’da düzenlenen Avrupa Buz Hokeyi Yarışmasında şampiyon olan takım ülkemizi gururlandırmıştır. Projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Aydın şu sözlerle başarılarını dile getirdi:

“2010 yılının başında Doğaya Destek Sizden Buz Pateni Bizden sloganıyla başlattığımız sosyal çevre projesi ile oluşan ekibe sokaktan gelen gençler, üniversiteden gelenler, diğer ülkelerden gelenler ile bu başarıyı elde ettik.” 

Gerçek bir hayat hikayesini ele alan Tek Yürek dizisinde asıl hikaye Halit adındaki temiz kalpli bir adamın eşinin vefat etmesinin ardından başlıyor. Halit kızı Deniz ve oğlu Rüzgar ile yapayalnız kalır. Üstüne çalıştığı buz hokeyi takımında yaşadığı nedeniyle işinden de olur. Halit çaresiz evlatlarını da yanına alıp İstanbul’a döner.

İstanbul’da tanıştığı belediye başkanı hayatında dönüm noktası olacak bir teklifte bulunur: buz hokeyinin koçluğunu yapması. Halit seve seve kabul eder. Sıra gelir takımı oluşturmaya. Mahalledeki gençleri bir araya getiren Halit, o gençlerin de hayatında bir dönüm noktasına imza atar.tek yürek dizi resmiTakımda Hercai Yiğit, Arabulucu Yusuf, Becerikli Oğuzhan, Çocuk kalpli Akif, mahallenin en korktuğu adam olan Sait’in oğlu Umut. Her karakterin bir hikayesinin olduğu Tek yürek çok yakında TRT 1’de.

Tek Yürek Oyuncuları Gerçek Hayatları

 •  Tayanç Ayaydın ( Tek Yürek Halit)tek yürek halit kim tayaç ayaydın resmi

“Sakarya Fırat” dizisiyle yıldızı parlayan oyuncu 1979 doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan oyuncu “Hayat Şarkısı” dizisinde de adından söz ettirmiştir. Son olarak “Kırgın Çiçekler” dizisinde Ejder karakterine hayat vermiştir.

Tek Yürek dizisinde Halit, takımın koçudur. Kanada’da eşini kaybeden Halit, kızı Deniz ve oğlu Rüzgar ile İstanbul’a gelmiştir. Belediye Başkanıyla tanışan Halit, mahalle gençlerinden oluşan bir takım kurar. Hem onların hayatlarında hem de kendi hayatında yeni ve çok güzel bir sayfa da böylece açılmış olur. 

 • Anıl Tetik (Tek Yürek Yusuf)

Bir dönemin sevilen dizisi Star Tv’de yayınlanmış olan “Hayat Bazen Tatlıdır” dizisiyle dikkatleri üzerine çeken oyuncu Anıl Tetik hakkında detayları paylaşmaya devam edecek olursak; Anıl Tetik, 1990 doğumlu. 186 cm boyunda olan, 28 yaşındaki oyuncu İstanbul doğumlu. Kırıkkale kökenli olan Tetik, İstanbul’da bulunan Kadir Has Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Motor sürme konusunda oldukça usta olan Tetik’in bu sevdasına ailesi karşı da çıksa o bu sevdadan vazgeçmemiştir.
sıfır noktası yusuf kim anıl tetik resmiHatta motor sürebilmek için 100 kilo iken yaptığı diyet sonrasında 75 kiloya düşmüştür. Azmiyle inanılmaz olanı başaran oyuncu motor sporlarında hem ülkemizde hem de Avrupa’da yapılan yarışmalarda çok iyi dereceler almıştır. “Survivor” yarışmasına katılan Anıl Tetik, yarışmanın ardından kendini oyunculuk yönünde geliştirmeye karar vermiştir. İlk olarak “Alemin Kralı” dizisinde rol alan oyuncu daha sonra “Hayat Bazen Tatlıdır” adlı dizide rol almıştır.

Tek Yürek dizisi Yusuf, takımın sevilen üyelerinden biridir. Garson olarak görev yapan Yusuf, buz hokeyi takımında “Arabulucu” lakabıyla tanınır. Zira sıkıntılarını gidermek isteyenlere her zaman yardım etmeyi görev bilir. 

 • Hilmi Cem İntepe (Tek Yürek Yiğit)

Hilmi Cem İntepe, 1992 yılında dünyaya gelmiş, Manisa’nın Yenice ilçesinde doğan oyuncunun annesi de babası da öğretmen. Bodrum Lisesi mezunu olan oyuncu, 17 yaşında iken aldığı latin dansları eğitimi ile ülkemizi temsil etmiş ve salsa konusunda Türkiye Gençler Şampiyonu olarak adından söz ettirmiştir.tek yürek yiğit kim hilmicem intepe resmi Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda eğitimine devam ederken katıldığı “Yetenek Sizsiniz” adlı yarışmaya katılmış hemen ardından da “Survivor” yarışmasındaki başarısıyla hafızalara kazınmıştır. Gönüllüler grubunda yer alan oyuncu finale kalmış ve 2015 yılında yeniden yarışmaya dahil olmuştur. “Survivor” ile adını duyuran oyuncu aldığı eğitim sonrasında “Çalıkuşu”, “Muhteşem yüzyıl”, “Stajyer mafya”, “Bodrum Masalı”, “Vecihi Hürkuş”, “Çılgın Dershane 4” adlı yapımlarda rol almıştır. Oyuncu 74 kg ağırlığında ve 178 cm boyundadır.

Tek Yürek Yiğit, takımın lideridir. Güler yüzlü tavırlarıyla olduğu kadar korumacı halleriyle grubun sevilen üyesi haline gelmiştir. Fakir bir babanın evladı olan Yiğit, kardeşlerinin de bakımını üstlenmiştir. Takımda “Hercai” lakabıyla bilinir. 

 • Vildan Atasever (Tek Yürek İlknur)

26 Temmuz 1981 tarihinde, Bursa’da dünyaya gözlerini açan Vildan Atasever’in ailesi köken olarak Erzurum’dan gelmiştir. Beş erkek kardeşe sahip olan güzel oyuncu, polis olan bir baba ve ev hanımı olan bir annenin tek kızıdır. Bahçelievler Gürsoy Koleji mezunu olan mavi gözlü oyuncu, henüz 15 yaşında tiyatro konusunda eğitim almıştır. Açıköğretim’de eğitim alırken ise boş durmamış ve Dj ve Vj’lik yapmış olan Vildan Atasever, hayatının dönüm noktası olacak Çetin Etili ile tanışıp tiyatro konusunda eğitim almıştır. “Kurtlar Vadisi” dizisinde canlandırdığı Hüsrev Ağa’nın kızı olan Nazan Bekiroğlu ile seyirciden tam not almıştır. Ardından “Kadın İsterse” adlı dizi ile başarı listesine bir yenisini daha eklemiştir.Bu dizide ise ünlü oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar ile rol alan güzel oyuncu, Buket karakterine hayat vermiştir. vildan atasever resmi6Sinema sektörüne ilk adımını ise “İki Genç Kız” adlı film ile olmuştur. Bu filmdeki başarısı ile göz dolduran oyuncu Altın Portakal ödülünü alarak iyice popüler olmuştur. Nejat İşler, Melisa Sözen gibi usta oyuncuların rol aldığı “Bıçak Sırtı” diziden rol alan Vildan Atasever, “Gece Sesleri” dizisinde de adından söz ettirmiştir. 2001 senesinde Taylan Kılınç ile evlenen oyuncu, 2007 senesinde eşinden ayrılmıştır. 2010 senesinde ise kendi gibi oyuncu olan İsmail Hacıoğlu ile evlenen Atasever, 2015 senesinde ikinci eşinden ayrılmıştır. Daha önce “Azize”, “Plajda Kız Tavlama Kılavuzu”, “Kader”, “Yaralı Yürek”, “Osmanlı Cumhuriyeti”, “Samanyolu” adlı yapımlarda da rol almıştır. Güzel oyuncu son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanmış olan “Klavye Delikanlıları” adlı dizide Seyran karakterine hayat vermiştir.

Tek Yürek dizisi İlknur, mahallenin kuaförüdür. Halit’i ilk gördüğü andan beri beğenen İlknur, Halit’e olan aşkını itiraf etmek istese de Halit’in ne cevap vereceğini bilemediğinden çekinir. Halit ve İlknur arasında bir aşk doğacak mı hep birlikte izleyip göreceğiz. 

 • Eslem Akar (Tek Yürek Deniz)

Güzel oyuncu Mart 1998, İstanbul doğumlu. Güzel oyuncu henüz çocukken kamera karşısına geçmiştir. Küçük olmasına rağmen oldukça beğeni kazanan oyuncu bu yönde kendini geliştirmek için büyük bir çaba sarf etmiştir. Ümit Çırak’tan oyunculuk konusunda eğitim almıştır.  İngilizce ve Almanca konuşma konusunda oldukça başarılı olan genç oyuncu, buz pateni, masa tenisi, yüzme, jimnastik ve bisiklet sürme ile boş vakitlerini değerlendirmekte. Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi olan güzel oyuncu bir taraftan da eğitimine devam etmektedir.avlu dizisi oyuncuları eslem akar resmi 1Avlu dizisinde rol almak için de epeyce bir elemeden geçmiştir. Demet Evgar’ın canlandıracağı Deniz karakterinin kızı olan Ecem karakteri için Limon Film yaklaşık 800 oyuncu ile deneme çekimleri yapmıştır. Bu çekimler sonunda Eslem Akar konusunda hemfikir olunca Avlu dizisinin Ecem’i de belli olmuştur. Oyuncunun ne kadar başarılı olduğunu da buradan anlamak gerek. Daha önce “Sen De Gitme” adlı dizide Elif Salihoğlu karakteriyle seyirci karşısına çıkan oyuncu Avlu dizisinin ardından 4N1K dizisinde rol almıştır.

Tek Yürek dizisinde Deniz, Halit’in kızıdır. Kanada’da annesi vefat edince Deniz evin küçük annesi gibi davranmaya başlamıştır. Babası gibi spora çok düşkün olan Deniz, babasının koçu olduğu takımın lideri Yiğit ile de bu vesileyle tanışır. Deniz Yiğit aşkı başlar ama Halit’in bu aşka ne diyeceği merak konusudur. 

 • Tugay Bahşi (Tek Yürek Mazlum)

1994, Antalya doğumlu olan başarılı oyuncu “Bodrum Masalı” dizisinde Mert karakteriyle büyük beğeni almıştır.tek yürek mazlum kim tugay bahşi resmiNezaket Çoşkun’dan oyunculuk eğitimi alan oyuncu dizinin komik karakteri olan Mazlum ile hafızalara kazınacak.

Tek Yürek dizisinde buz hokeyi takımının şakalarıyla dikkat çeken üyesi Mazlum Tek Yürek dizisinin sevilenlerinden biri olacak. 

 • Şakir Güler (Tek Yürek Selçuk)

1987 doğumlu olan oyuncu Kadir Has Üniversitesi Film ve Sinema Bölümü mezunudur.tek yürek şakir güler resmi

“Sevda Kuşun Kanadında” Tom karakterine hayat vermiş olan oyuncu ayrıca “32 Saat”, “Alın yazım” adlı yapımlarda rol almıştır. 

 • İbrahim Yıldız (Tek Yürek Osman – Yiğit’in Kardeşi)tek yürek osman kim ibrahim yıldız resmi
 • Kaan Altay Köprülü (Tek Yürek Akif)

1995 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş olan genç oyuncu, Bostanlı Akademi’de oyunculuk üzerine eğitimini Şebnem Doğruer’den almıştır. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazanan oyuncu eğitim süreci içerisinde 2016 yılında proje kapsamında Macaristan’a gitmiştir.tek yürek akif kim kaan altay köprülü resmi İstanbul’a döndüğünde Tatbikat Sahnesi’nde görev yapmaya başladı. Halen de burada gösterilen oyunlarda rol almaya devam eden Köprülü, bir taraftan da Anadolu Üniversitesi’nde eğitim almaya devam etmektedir. “Woyzeck Masalı” ve “Pal Sokağı” rol aldığı tiyatro oyunlarındandır.

Özellikle Erdal Beşiçioğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği “pal Sokağı” oyunuyla büyük beğeni alan oyuncunun ilk rol aldığı dizi TRT 1 ‘in yeni dizisi Tek Yürek dizisi olacak.

Tek Yürek Akif, çocuk kalpli lakabıyla biliniyor. Çok kolay affedebilen, kalbi çok temiz biridir. Takımın en sevilen elemanlarından. 

 • Atakan Yılmaz (Tek Yürek Oğuzhan)

“Angina Pektoris” adlı oyundaki başarısı ile ödül sahibi olan oyuncu daha önce “İyi Oyun” adlı dizide rol almıştır.tek yürek oğuzhan kim atakan yılmaz resmiBu dizide adından söz ettiren oyuncu Tek Yürek dizisinde Becerikli lakabıyla bilinen Oğuzhan karakterine hayat verecek.

 • Doğan Can Sarıkaya (Tek Yürek Rüzgar)

2004 doğumlu olan oyuncu son olarak “Çukur” dizisinde Acar karakterine hayat vermiştir.tek yürek rüzgar kim doğan can sarıkaya resmi Pek çok reklam filminde rol almış olan oyuncu daha önce “Küçük Ağa” ve “Yeter” dizisinde rol almıştır. 

Tek Yürek Rüzgar, Halit’in oğludur. Annesini küçük yaşta kaybetmiş olan Rüzgar, annesiz kalmanın zorluğunu iliklerine kadar hisseder. Hayatta en büyük desteği babası ve ablası olur. Spor sayesinde yaşadığı duygusal çöküntüden kurtulmaya çalışır.

 • Arda Anarat (Tek Yürek Umut)

Son olarak “Göçebe” adlı sinema filminde Karan karakterine hayat vermiş olan oyuncu dört sezon boyunca TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinde Dündar Bey karakteri ile seyircinin gönlüne taht kurmuştur.tek yürek umut kim arda anarat resmi2 Nisan 1999 doğumlu, Samsun/Bafralı  olan oyuncu “”Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Mehmet karakteriyle ekranlara merhaba demiş. “cesur Hemşire” dizisinin ardından “Galip derviş” dizisi üçüncü sezonda rol almıştır. Rol aldığı bir diğer dizi ise “Çınar” adlı dizidir. Başarılı oyuncu İstanbul Notra Dame De Sion Fransız Lisesi mezunlarındandır.Oyuncunun son olarak rol aldığı dizi ise “Çukur” dizisidir. Bu dizide Efe karakterine hayat vermiş olan oyuncun boyu 172 cm ve kilosu 63 kg dır.

Tek Yürek Umut, mahallenin kötü adamı olan Sait’in oğludur. Çok iyi biri olan Umut, babasının tam zıddı bir karaktere sahiptir. 

 • Zeliha Çetinkaya
 • Alpay Atalan (Tek Yürek Sait)

1978, Zonguldak doğumlu olan oyuncu Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

TED Ankara Koleji mezunlarından olan oyuncu pek çok tiyatro oyununda rol almıştır. 2002 yılında dizi sektörüne adım atan oyuncu “Yarım Elma” dizisi ile ekranlara merhaba demiştir. Son olarak “Büyük Sürgün Kafkasya” dizisinde Rüstem karakterine hayat vermiştir.tek yürek sait kim alpay atalan resmi“Ah Be İstanbul”, “Avrupa Yakası”, “Bütün Çocuklarım”, “Körfez Ateşi”, “29-30” adlı yapımların ardından adını en çok duyurduğu dizilerden biri olan “Doktorlar” dizisinde Murat rolüne hayat vermiştir. “Gülpare”, “Hasret”, “Bez bebek”, “Mutluluk”, “Ayışığı”, “Ev”, “Hırçın Kız Kadife”, “Cümbür Cemaat Aile” adlı yapımlarda rol alan Atalan, “Anadolu Kartalları” adlı filminde Üsteğmen Mustafa Hızarcı rolüne hayat vermiştir.

2011 yılında “Yıllar Sonra” dizisinde Tahir karakterine hayat verdikten sonra “Görüş Günü Kadınları” dizisinde Ömer rolüyle dikkat çekmeyi başardı. 

Tek Yürek Sait, mahallenin kötü adamıdır. Umut’un babası olan Sait, dizinin ana kötü karakterlerindendir. Kötü işlerinde kullanmaya alıştığı gençlerin bir bir elinden gitmesine neden olduğunu düşündüğü Halit ile de karşı karşıya gelecektir.

 • Kadriye Kenter (Tek Yürek Asude)

Son olarak “Siyah Beyaz Aşk” dizisinde Handan rolüne hayat veren oyuncu 1954 yılında doğmuştur.tek yürek kadriye kenter resmi Usta oyuncu İstanbul Üniversitesi belediye Konservatuvarı mezunlarındandır.

 • Rüya Demirbulut (Tek Yürek Aslı)tek yürek rüya demirbulut resmi
 • Hakan Salınmış (Tek Yürek Belediye Başkanı)tek yürek hakan salınmış resmi
 • Bülent Ergün tek yürek sait kim bülent ergün resmi 1968 yılında Trabzon’da dünyaya gelen usta oyuncu daha önce “Yalaza”, “Kalp Atışı”, “Bir Litre Gözyaşı” ve “Vatanım Sensin” dizilerinde rol almıştır.

Tek Yürek Tanıtım Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu