Oyuncu Kadrosu

Teşkilat Dizisi Sermet Kimdir? [Mete Başkan’ın Yardımcısı]

Teşkilat Dizisi Sermet karakterine hayat veren oyuncu kimdir? Hangi oyuncu Teşkilat Sermet karakterini canlanıyor? İşte bu soruların cevaplarını haberimizin devamında detaylı olarak sizleri bekliyor.

7 Mart 2021 Pazar günü TRT 1 ekranlarında başlayan dizi de yer alan oyuncuları siz değerli okurlarımıza tek tek tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda zaman zaman gözüken ve sadece Başkan’ın isteklerini yerine getiren yardımcısı olan Sermet karakterini tanıtacağız.

Geçtiğimiz bölümde Teşkilat Dizisi Başkan silahlı saldırıya uğramış, bu haberi Serdar ve ekibine bizzat Sermet söylemişti. Devletin bakası için kendi ailelerinden vaz geçen bu insanların tüm dış birimlerle itibarını sağlayan aracı kurumunda olan Sermet, Mete Başkan’ın en güvendiği isimlerden biridir.

Teşkilat Sermet kimdir - Atılay Uluışık Resmi

Teşkilat Dizisi Sermet; Milli istihbarat teşkilatı çalışanıdır. Mete başkanın emrinde çalışmaktadır. Serdar ve diğerlerine göre daha kıdemli istihbaratçıdır. Bu nedenle aktif istihbarat yerine istihbaratın diğer birimlerle yazışma ve irtibat ilişkilerini kurmaktadır.

Teşkilat Dizisi Sermet Kimdir

7 Mart Pazar günü başlayan Teşkilat dizisi Sermet karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Atılay Uluışık’dır.

Teşkilat dizisi Sermet kimdir (Atılay Uluışık) Resmi

En son doksanlar dizisinde öğretmen Kemal karakterini canlandırmıştır. Kariyerine henüz 11 yaşındayken bizimkiler dizisi ile başlamıştır.

Atılay Uluışık Kimdir

9 Mart 1977 yılında dünyaya gelmiştir. 44 yaşında olan Atılay balık burcudur. Aslen Ankaralı olan Uluışık Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesinden 1995 yılında mezun olmuştur. Sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Mühendisliği Bölümünü tamamlamıştır.

Normalde mühendis olan Uluışık 11 yaşında Bizimkiler dizsinde canlandırdığı rol ile oyuncu olmaya daha çocuk yaşta karar vermiştir. Ali Poyrazoğlu ile TRT’de bayram skeçlerin de görev almıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu