Oyuncu Kadrosu

Teşkilat Dizisi Zehra Kimdir? İşte Cevabı

Teşkilat Dizisi Zehra Kim? Hangi oyuncu Teşkilat Zehra karakterini canlandırıyor? Zehra karakterine hayat veren oyuncu daha önce hangi diziler de rol aldı? İşte bu soruların cevapları haberimizin içerisinde sizleri bekliyor.

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz hafta yani 7 Mart 2021 tarihinde başlayan ve beklentilerin çok ama çok yukarı da reyting ile yayın hayatına başlayan Tims&B yapım tarafında yapımı üstlenilen, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın yaptığı Teşkilat dizisinde yer alan oyuncu ve bilgilerini tanıtmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Teşkilat Dizisi Zehra; Bir çocuk annesidir. Kemal ile evlense de işi yüzünden Kemal ile ayırmak zorunda kalmıştır. Ancak mahkeme kızı Yağmur’un velayetini annesi Zehra’ya vermiştir. 8 yıldır aktif olarak istihbaratçılık yapsa da yakın görevde değil, uzak görevlerde operasyon yönetmiştir. Mete’nin en güvendiği isimlerden birisidir.

=> Teşkilat Serdar kim olduğunu öğrenmek için tıklayınız.

(Güncelleme 28/03/2021) Zehra mesleğine aşık biri. Eşi ile 3 yıl beraber kalsa da Zehra eşini devamlı ihmal ettiğini, hatta sadece eşini değil kızının da ihmal ettiği için eşinden 3 yıl sonra boşanmıştır. 

Teşkilat Zehra Kimdir (Deniz Baysal) Resmi
Teşkilat Zehra Resmi

Teşkilat Zehra karakterinin hayatta ki en büyük sıkıntısı kızına karşı istediği anneliği yapamamasıdır. Mete’nin verdiği görev de ömür boyu evladında uzak kalacağından dolayı önceleri çok düşünse de Zehra “Mesele vatansa gerisi teferruattır” düşüncesi ile evladını dahi geride bırakmayı göz almış vatansever bir istihbaratçıdır.

=> Teşkilat Oyuncuları kadrosu ve karakterleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Teşkilat Dizisi Zehra Kimdir

7 Mart Pazar günü ilk bölümü ile seyirci karşısında çıkan TRT 1’in yeni dizisi olan Teşkilat dizisi Zehra karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Deniz Baysal’dır. 1991 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Evin en küçüğü olan Baysal’ın anne ve babası henüz o küçük bir çocukken boşanmıştır. Küçük yaşlarda tiyatroya ilgisi nedeniyle belediye bünyesinde oyunculuk dersi almıştır.

Celal Bayar Üniversitesi Dış Ticaret mezunu olan oyuncu 2011 yılı itibariyle popüler olmuştur. Derin Sular adlı dizinin ardından Babalar ve Evlatlar adlı sinema filmindeki oyunculuğu ile adından söz ettirmiştir.

Teşkilat Dizisi Zehra (Deniz Baysal) Resmi
Teşkilat Dizisi Zehra Resmi

“Aşk Ekmek” ve “Hayaller” adlı dizide “Karaca” karakteri ile ekranlara gelen Deniz Baysal, “Kaçak Gelinler” adlı dizide “Kainat” karakterini canlandırmıştır. En son Star TV ekranlarında Tolga Sarıtaş’ın yer aldığı dizide önemli karakteri canlandırmıştır.

Güzel oyuncunun eşi Kolpa Grubunun solistliğini yapan Barış Yurtçu’dur. Oyuncunu Deniz Baysal 1,67 cm boyunca ve 56 kilo ağırlığındadır.

Deniz Baysal’ın Dizileri (Teşkilat Zehra)

 • 2011  – Bitmeyen Şarkı
 • 2011 – Derin Sular (Nisan)
 • 2012 – Babalar ve Evlatlar
 • 2012 – Kayıp Şehir (Şehnaz)
 • 2013 – Aşk Ekmek Hayaller (Karaca Yılmaz)
 • 2014 – Kaçak Gelinler (Kainat Gencer)
 • 2015 – Can Bedenden Çıkmayınca (Eylem )
 • 2015 – Beyaz Yalan (Melek Yılmaz)
 • 2016 – Sevda Kuşun Kanadında (Tümay Erbay)
 • 2016 – Rüzgarın Kalbi (Zeynep)
 • 2017 – Fazilet Hanım ve Kızları (Hazan Çamkıran)
 • 2018 – Söz (Savcı Derya)
 • 2020 – Hizmetçiler (Ela Sönmez)
 • 2021 – Teşkilat (Zehra)

Teşkilat dizisi Zehra karakterini canlandıran Deniz Baysal bu karakteri sezon sonuna kadar devam ettirecek.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu