Oyuncu Kadrosu

Teşkilat Oyuncuları Karakterleri Konusu (TRT 1)

Teşkilat Oyuncuları, karakteri, dizinin konusu yazımızda sizlerle! 2021’de yayınlanacak olan çekimleri Ankara’da başlayacak olan TRT 1 dizisi Teşkilat hakkında merak edilenler yazımızda sizlerle!

Tims&B yapımı Yağız Alp Akaydın’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Teşkilat dizisi hakkında merak edilenler yanıtları sizlerle!

Teşkilat Konusu Ne? Neyi Anlatıyor?

Teşkilat dizisi Milli İstihbaratı konu almaktadır.

Teşkilat Ne Zaman Başlayacak?

Teşkilat dizisi 7 Mart 2021 Pazar günü yayın hayatına başlamıştır.

Teşkilat Dizisi Son Bölüm

11 Nisan 2021 tarihinde 6 bölümü ile TRT 1 ekranlarına gelmiştir.

Teşkilat Nerede Çekiliyor?

Teşkilat dizisi Ankara’da çekilmektedir. Dizide tarihi mekanlar ön plandadır.

Teşkilat Dizisinde Rol Alan Oyuncular Kimler?teskilat oyunculari resmi

 • Çağlar Ertuğrul
 • Deniz Baysal Yurtçu
 • Mesut Akusta
 • Ezgi Eyüboğlu
 • Tuncer Salman
 • Nihat Altınkaya
 • Mehmet Usta
 • Serdar Yeğin
 • Ahmet Uğur Say
 • Yavuz Bingöl
 • Ezgi Şenler

Teşkilat Oyuncuları Gerçek Adları Karakterleri

Yeni yılda ekranlara gelecek olan Teşkilat oyuncuları hakkında ki detaylar sizlerle!

Çağlar Ertuğrul (Teşkilat Dizisi Serdar)

5 Kasım 1987 yılında İzmir Karşıya ilçesinde dünyaya gelmiştir. Şu an 33 yaşında olan başarılı oyuncu aslen İzmirlidir. Koç Üniversitesi Makine Bölümü mezunu olan oyuncu, kariyerine oyunculuk ile devam etmiştir. “Kurt Seyis ve Şura”, “Boynu Bükükler”, “Beyaz Karanfil”, “Yanımda Kal”, “Ailecek Şaşkınız”, “Medcezir”, “Benim İçin Üzülme”, “Fazilet Hanım ve Kızları” yapımlarında rol almıştır.

Teşkilat Dizisi Serdar kimdir (Çağlar Ertuğrul) Resmi
Teşkilat Dizisi Serdar Resmi

En Son Kanal D ekranlarında yayınlanan  “Afili Aşk” dizisinde Kerem rolüne hayat vermiştir.

=> Teşkilat Dizisi Serdar karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Teşkilat dizisi Halit başkan karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Turgut Tunçalp’dir. 1976 yılında Sakarya ilinde dünyaya gelmiştir. Özel Drama Tiyatro Okulunda oyunculuk konusunda eğitim alan Tunçalp, Tümay Özokur Oyunculuk Ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Teşkilat Halit Başkan kimdir - Turgut Tunçalp
Teşkilat Halit Başkan – Turgut Tunçalp

En son Edho dizisinde Haşmet Façalı karakterine hayat veren usta oyuncu, 26 Eylül 2021 tarihinde Teşkilat dizisine Halit Başkan karakterine hayat vermeye başlamıştır.

=> Teşkilat Dizisi Halit Başkan karakteri ve bu karaktere hayat veren oyuncu hakkında, çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Mesut Akusta (Teşkilat Dizisi Mete)

Mesut Akusta; Şubat 1964 yılında Konya ilinde dünyaya gelmiştir. Şu an 57 yaşındadır. Balık burçlu olan Mesut Akusta, 1993 yılında yayınlanan “Bebek” isimli video da kamera karşısına ilk defa geçen ve yine aynı yıl “Son söz sevginin isimli” dizide rol almıştır. İlk kez oynadığı sinema filminin adı ise 1998 yılında “Güneşe yolculuk” isimli filmdir.

Mesut Akusta Resmi

1964 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Son olarak “Babil” dizisinde Süleyman karakterine hayat vermiştir.”Bebek”, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “Güneşe Yolculuk”, “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Karagül”, “Yüzleşme” oyuncunun rol aldığı yapımlardan bazılarıdır.

Mesut Akusta. Daha önce Star TV ekranlarında Babil dizisinde birce Akalay’ın partneri olarak Süleyman karakterine hayat vermiştir. 

=> Teşkilat Dizisi Başkan karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Deniz Baysal (Teşkilat Dizisi Zehra)

Deniz Baysal’dır. 1991 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Celal Bayar Üniversitesi Dış Ticaret mezunu olan oyuncu 2011 yılı itibariyle popüler olmuştur. Küçük yaşlarda tiyatroya ilgisi nedeniyle belediye bünyesinde oyunculuk dersi almıştır.

Teşkilat Dizisi Zehra (Deniz Baysal) Resmi
Teşkilat Dizisi Zehra Resmi

İlk defa kamera karşısına 2011 yılında Bitmeyen Şarkı dizisinde profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. 2014 yılında yayınlanan “Kaçak Gelinler” dizisinde canlandırdığı Kainat kaakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Söz dizisinde Savcı Derya karakteri ile popüler olmuştur. “Derin Sular”, “Babalar ve Evlatlar”, “Aşk Ekmek ve Hayaller”, “Kaçak Gelinler”, “Beyaz Yalan” , “Fazilet Hanım ve Kızları” oyuncunun rol aldığı bazı dizilerdir.

=> Teşkilat Dizisi Zehra karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Ezgi Şenler (Teşkilat Dizisi Pınar)

1993 doğumlu olan güzel oyuncu son olarak “Çatı Katı Aşk” dizisinde rol almıştır. Hacettepe Üniversitesi Bale Bölümünde eğitim alan oyuncu menajeriyle tanışmasının ardından oyunculuğa adım atmıştır.

1993 yılında dünyaya gelen oyuncu Hacettepe Üniversitesi Bale Bölümü mezunudur.

ezgi senler kimdir resmi Son olarak “Çatı Katı Aşk” dizisinde rol almış olan oyuncunun yer aldığı yapımlardan bazıları şunlar: “Bodrum Masalı”, “Nefes Nefese”, “Canevim”

=> Teşkilat Dizisi Pınar karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Nihat Altınkaya (Teşkilat Dizisi Hulki)

28 Eylül 1979 yılında Karabük ilinde hayata gözlerini açmıştır. Nihat Altınkaya şu an 42 yaşındadır. Nihat Altınkaya Teşkilat Hulki karakterini 7 Mart 2021 tarihinden itibaren canlandıracak. En son Elimi Bırakma dizisinde Damla’nın babası Barış rolünü başarı ile canlandırmıştır.

Teşkilat Dizisi Hulki kimdir - Nihat Altınkaya Resmi

“Söz” dizisinde Erdem Yarbay rolüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İlk defa kamera karşısında 2003 yılında “Kurtlar Vadisi” isimli dizide Memati’nin adamı olarka rol almıştır.

=> Teşkilat Dizisi Hulki karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Serdar Yeğin (Teşkilat Dizisi Uzay)

12 Ocak 1980 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. 2002 yılında yayınlanan “Azad” isimli dizide “Aydın” karakterini canlandırması ile dizi sektörüne adım atmıştır.

Teşkilat Dizisi Uzay kim - Serdar Yeğin

Yine aynı yıl Hititler isimli sinema filminde rol alarak beyaz perde ile tanışmıştır. Son olarak “Kördüğüm” dizisinde rol almıştır.

Üniversitede kendisini geliştiren Serdar Yeğen ilk defa kamera karşısında 2002 yılında yayınlanan “Azad” isimli dizide “Aydın” karakterini canlandırması ile dizi sektörüne adım atmıştır. Yine aynı yıl Hititler isimli sinema filminde rol alarak beyaz perde ile tanışmıştır.

=> Teşkilat Dizisi Uzay karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Feray Danacı (Teşkilat Dizisi Ebru)

Uzay’ın eşi gazeteci Ebru rolüne hayat veren oyuncunun gerçek adı Feray Danacı’dır. Feray Darıcı; 21 Kasım 1981 tarihinde Hatay ili İskenderun ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Teşkilat Ebru kimdir (Gazeteci Ebru)
Teşkilat Ebru

Tam ismi Lütfiye Feray Darıcı’dır. Darıcı, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Lisans eğitimin aldıktan sonra Konya Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır.

=> Teşkilat Dizisi Ebru karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Ahmet Uğur Say (Teşkilat Dizisi Gürcan)

14 Mart 2021 tarihinde ekrana gelen ikinci bölümünde kadroya hacker olarak dahil olan Ahmet Uğur Say 1987 yılında doğmuştur. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı bölümünü başarı ile tamamladıktan sonra Tiyatro Bölümünde Yüksek Lisansı eğitimine devam etmektedir.

Teşkilat Gürcan kimdir (Teşkilat hacker Resmi
Teşkilat Gürcan Resmi (Dizide Hacker olarak izleyeceğiz)

İlk defa kamera karşısına 2015 yılında Komedi Türkiye dizisinde yer almıştır. En son 2017 yılında Vatanım Sensin dizisinde Lütfü karakterine hayat vermiştir.

=> Teşkilat Dizisi Gürcan karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Ezgi Eyüboğlu (Teşkilat Dizisi Ceren)

Teşkilat dizisinde Ceren karakterine hayat veren güzel oyuncu Ezgi Eyüboğlu’dur. “Bir Aile Hikayesi” dizisinde Berk’in sevgilisi Nil karakterine hayat vermiş olan oyuncu, 1988 doğumlu. Bale bölümü mezunu olan oyuncu Elite Model Look yarışmasında 3. oldu.

1988 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümünde master yapmıştır. ezgi eyuboglu resmi“Muhteşem Yüzyıl”, “Sudan Çıkmış Balıklar”, “Adı Mutluluk”, “Bir Aile Hikayesi”, “Payitaht Abdülhamid”, “Arka Sokaklar”, “Yalan Dünya” oyuncunun rol aldığı yapımlardır.

“Yol Arkadaşım 2” adlı filmde rol alan oyuncu üç sezon “Payitaht Abdülhamid” dizisinde rol aldı. Melike Ahsen rolüyle dikkat çeken oyuncu “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Aybige karakterini de başarıyla yansıtmıştır. İki sezon rol aldığı “İntikam” dizisinin ardından “Ulan İstanbul” dizisinde Ada rolüne hayat vermiştir.

=> Teşkilat Dizisi Ceren karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Tuncer Salman (Teşkilat Dizisi Hakkı)

Mart 1965 tarihinde dünyaya gelen oyuncu Hacettepe Üniversitesi devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu ana Sanat Dalı Bölümü mezunudur. Aslen Uşaklıdır.tuncer salman resmi

Özellikle “Kurtlar Vadisi” ile fenomen olmuştur. Bu dizide canlandırdığı Sağır karakteri kariyerinde oldukça önemlidir. “Kördüğüm” dizisinde de rol almış olan oyuncu “Kalbimin Sultanı” adlı dizide de rol aldı. Son olarak “Şuursuz Aşk” adlı sinema filminde rol almıştır. Son olarak “Kuşlarla Yolculuk” dizisinde Seyyah’a hayat vermiştir.

1997 yılında Azerbaycanlı yönetmen ile bilirlikte “OL Tiyatrosu”nu kurdu. İlk defa kamera karşısında Yılmaz Erdoğan ile Demet Özbağ’ın baş rollerinde yer aldığı Vizontele filminde rol almıştır.

=> Teşkilat Dizisi Hakkı Dayı karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Yavuz Bingöl (Teşkilat Dizisi Adem)

Tesbihçi Adem rolünü canlandıran Yavuz Bingöl; 7 Ekim 1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Müzikle ilgilenmesinin en büyük sebebi Babası edebiyat öğretmeni olmasının büyük katkısı vardır.

Teşkilat dizisi Adem (Tesbihçi)
Teşkilat dizisi Adem Resmi – Yavuz Bingöl

2002 yapımı “Zerda” dizisinde “Şahin Eroğlu” karakterini canlandırmıştır. Uzun yıllar bir çok dizi ve filimde rol alsa da hiç biri Zerda dizisindeki gibi etki bırakmamıştır. En son sevda Kuşun Kanadı dizisinde rol almıştır.

=> Teşkilat Dizisi Adem karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Hilal Anay (Macide)

Teşkilat Macide karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Hilal Anay’dır. En son Yemin dizisinde Reyyan’ın kız kardeşi Gülsüm karakterini canlandırmıştır.

Hilal Anay kimdir- Teşkilat Macide
Hilal Anay Teşkilat dizisi Macide Resmi

2019 yılında Madrid isimli sinema filminde rol alması ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

=> Teşkilat Dizisi Macide karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Atılay Uluışık (Sermet)

Teşkilat dizisinde başkan Mete’nin en güvendiği adamlardan biri olan ve gizli projeden haberdar olan bir kaç kişiden biri olan dizide Sermet karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Atılay Uluışık’dır. En son Doksanlar dizisinde Öğretmen Kemal karakterine hayat vermiştir.

Teşkilat dizisi Sermet kimdir (Atılay Uluışık) Resmi

İlk defa kamera karşısında henüz 11 yaşındayken Bizimkiler dizisinde rol alması ile oyunculuk kariyerine başlamıştır.

=> Teşkilat Dizisi Sermet karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Ali Öner (Teşkilat Dizisi Barış)

Teşkilat dizisinden Hakkı Dayının oğlu Barış karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Ali Öner’dir. 24 yaşında olan Ali 2019 yılında Mr Turkey birincisi olmuştur.

Hakkı Dayının Oğlu Barış Teşkilat Dizisi Barış
Hakkı Dayının Oğlu Barış

İlk defa kamera karşısına 2021 yılında Mahrem dizisi ile geçmiştir.

=> Teşkilat Dizisi Barış (Hakkı Dayının Oğlu) karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Elisa Mürvet Ekmekçi (Zehra’nın kızı Yağmur)

2014 yılında dünyaya gelmiştir. 2021 yılı itibari ile 7 yaşında olan Elisa, Teşkilat dizisindeki Zehra2nın kızı Yağmur karakteri ile ilk dizi tecrübesini yaşamaktadır. Sevinç Melek ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Zehra'nın kızı Yağmur
Teşkilat Yağmur (Zehra’nın kızı)

Teşkilat Dizisinden Ayrılan Oyuncular

Teşkilat oyuncuları arasında dizide belli bir dönem yer almış oyuncuların listesi alt kısımda verilmiştir.

Oğuzhan Kayra Koç (Fadi’nin Oğlu Amir)

16 Mayıs 2021 tarihinde ekran gelen TEşkilat dizisinde Layed Fadi’in oğlu olarak dizinin kadrosuna Amir karakteri ile dahil olan oyuncunun gerçek adı Oğuzhan Kayra Koç’dur. En son 2019 yılında Sevdin Seni Bir kere dizisinde Ozan rolüne hayat veren Koç, ilk defa kamera karşısında 2016 yılında Vatanım Sensin dizisin de rol alması ile sektöre adım atmıştır.

Teşkilat Amir - Fadi'nin Oğlu Amir
Teşkilat Amir – Fadi’nin Oğlu Amir Resmi

=> Teşkilat Dizisi Amir(Fadi’nin Oğlu) karakterini canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız


Burak Sarımola (Teşkilat Dizisi Reynır)

teskilat rainer resmi

Mayıs 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Son olarak “Kuruluş Osman” dizisinde Andreas rolüne hayat vermiştir. 

Teşkilat dizisinde Rainer karakterine hayat veren Burak Sarımola 4 Nisan 2021 tarihinde ekrana gelen 5. bölümde ölerek diziden ayrılmıştır. 

=> Teşkilat Dizisi Rainer karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Azra Bölek (Layel)

Teşkilat dizisinde Fadi’nin sağ kolu olan, aynı zamanda onun sevgilisi olan Azra Bölek Devlet Tiyatrosu oyuncusu sanatçısıdır. Halk Dansları Topluluğu’nda yer alan Aza Cengiz Kaçan’ın seslendirdiği “Kışa Döndü Mevsimler” adlı şarkının klipinde rol alması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

16 Mayıs 2021 tarihinde ekrana gelen dizinin 11 bölümde Fadi tarafında öldürülmüştür. 

Azra Bölek kimdir - Teşkilat Leyal
Azra Bölek kimdir – Teşkilat Leyal Resmi

Oyunculuğunun yanın sıra profesyonel dansçı olan Azra Bölek 2019 yılında Aza Cengiz Kaçan’ın Kışa Döndü Mevsimler klipin de rol almıştır.

=> Teşkilat Dizisi Layel karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Serkan Genç (Mervan – Fadi’nin Adamı)

Teşkilat dizisi Oyuncuları arasında Fadi’nin adamı Mervan rolüne hayat veren oyuncunun gerçek adı Serkan Genç’dir. Serkan Genç; 1980 yılında Antakya’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk üzerine  Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Teşkilat Dizisi Mervan kim

İlk defa kamera karşısında 2004 yılında Nerdesin Firuze sinema filmi ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır.

=> Teşkilat Dizisi Mervan karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.


Mehmet Usta (Zayed Fadi)

20 Şubat 2973 yılında Düzce ilinde dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzonludur. Henüz bir yaşına basmadan babasının işi nedeniyle İstanbul’a taşındı. Eğitim öğretim hayatı İstanbul da geçen Mehmet Usta Marmara Üniversitesi fen Edebiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

Teşkilat dizisi Zayed Fadi (Mehmet Usta)
Teşkilat dizisi Zayed Fadi (Mehmet Usta) Resmi

İlk defa kamera karşısında 1997 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Ruhsar dizisinde Selçuk karakterini canlandırması ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. Yakın zamanda Leyla ile Mecnun dizisinde Kamil karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

=> Teşkilat Dizisi Fadi karakteri ve bu karaktere canlandıran oyuncu hakkında çok daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Tanıl Yöntem (Kasım)

Teşkilat dizisi Kasım


Mert Karabulut (Zehra’nın eski eşi)

Mert Karabulut (Zehra'nın eski eşi)


Teşkilat oyuncuları ve Teşkilat oyuncu kadrosu arasına yeni gelen isimler oldukça bu haberimiz %100 güncellenecektir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu