Dizi Haberi

The Protector (Hakan Muhafız) Oyuncuları Kim Kimdir Tam Liste

Netflix’in ilk Türk dizisi “The Protector” (Hakan Muhafız 14 Aralık Cuma günü yayın hayatına merhaba dedi. Uzun süredir başlaması beklenen dizi ilk on bölümüyle beklediği ilgiyi gördü. 

Hakan adında bir gencin İstanbul’u ölümsüz bir düşmandan korumaya çalıştığı hikayede Hakan’ın maceradan macera koştuğunu da hep birlikte izledik. Hakan Muhafız ikinci sezonu yayınlanacak mı diye bekleyenler de var ancak şu için bu konuda net bilgi vermek zor. 

Seyircinin beğendiği The Protector oyuncuları kimler hep birlikte bakalım.

Hakan Muhafız Oyuncuları The Protector Oyuncuları

 • Çağatay Ulusoy (The Protector Hakan)

hakan muhafız hakan kim çağatay ulusoy resmi

 • Ayça Ayşin Turan (The Protector Leyla)

Ayça Ayşin Turan  25 Ekim1992, İstanbul doğumlu. Güzel oyuncu 1.67 boyunda ve 48 kilodur. İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümü öğrencisi olan oyuncu, daha önce Karagül adlı dizide Ada karakterini ile adından epeyce söz ettirmiştir. ayça ayşin turan resmiEce Uslu, Şerif Sezer,Yavuz Bingöl ile başrollerini paylaştığı dizide seyircinin gönlüne taht kuran başarılı oyuncu, Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Tiyatrosu’nda  oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Ferit Selçuk’un oyunculuk konusunda kendisine koçluk yaptığını öğrendiğimiz güzel oyuncu, Sinop Belediye Konservatuvarı’nda da oyunculuk adına eğitim almıştır. Her ne kadar ilk olarak 2014 yılında yayınlanan Karagül dizisinin Adası olarak tanısak da Ayça Ayşin Turan’ın dizi sektöründe rol aldığı ilk yapıt 2011 senesinde Dinle Sevgili adlı dizidir. Bu dizide de Gülfem’e hayat vererek dizi sektörüne başarılı bir giriş yapmıştır.ayça ayşin turan resmi7Dizi sektöründeki başarısıyla adından söz ettiren güzel oyuncu, sinema sektörüne de 2015 senesinde yayınlanan Sevimli Tehlike adlı Özcan Denizi’in sinema filminde de başrol oyuncusu olarak giriş yapmıştır. Hatta o dönemde Özcan Deniz ile aralarında bir yakınlaşmanın olduğuna dair söylentiler olmuştur. Babası Tunus doğumlu olan, Miranda Kerr ile olan büyük benzerliği ile ilgi odağı haline gelen 24 yaşındaki güzel oyuncu, Meryem dizisinde de masum, fedakar, hayatın getirdiği acılara inat ayakta durmaya çalışan, aile ilişkilerine önem veren Meryem’i canlandırmıştır. 

 • Hazar Ergüçlü (The Protector Zeynep)

hakan muhafız hazar ergüçlü resmi

 • Okan Yalabık (The Protector Faysal)hakan muhafız okan yalabık resmi
 • Mehmet Kurtuluş (The Protector Mazhar)hakan muhafız mehmet kurtuluş resmi
 • Yurdaer Okur (The Protector Kemal)

TRT 1 ekranlarının bir döneme damga vuran “Sakarya Fırat” dizisinde fenomen olan Yurdaer Okur 1974 doğumlu. Rize’de dünyaya gelen oyuncu, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde eğitim almaya başlasa da bu bölümü bitirmek yerine oyunculuk konusunda eğitim almaya karar vermiştir.

Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olan oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi’nde de yüksek lisansını tamamlamıştır. Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmış olan oyuncu yönetmenlik tecrübesine de sahiptir. Tümay Özokur Film Reklam cast ajansına bağlı olarak çalışan ünlü oyuncu “Ferhunde Hanımlar” dizisiyle dizi sektörüne merhaba demiştir.nöbet barış binbaşı kim yuraer okur resmi“Köprü” dizisinde iki sezon rol almış olan başarılı oyuncu, Tekin karakteriyle hafızlara yer edinmiştir. TRT1’de ekranlara gelmiş olan “Sakarya Fırat” dizisinde dört sezon boyunca Kerküklü Süleyman rolünü canlandırmıştır. “Karadayı” dizisinde Savcı Turgut rolüne hayat veren Okur, “Yeter” dizisinde Deniz Çakır ile başrolde yer almış ve YektaHarmanlı karakterine hayat vermiştir. 

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz sezon izlediğimiz Aliya İzzetbegoviç’in hayatını konu alan “Aliya” dizisinde başrolde yer almış ve Aliya İzzetbegoviç’e hayat vermiştir. Bu yıl “Keşif” adlı sinema filminde Bekir karakterine hayat veren oyuncu Nöbet dizisindeki başarısıyla da adından söz ettirecek bir oyuncu.

 • Fatih Dönmez (The Protector Orkun)hakan muhafız fatih dönmez resmi
 • Mehmet Yılmaz Ak (The Protector Tekin)

Ocak 1986 yılında hayata gözlerini açan oyuncu Kadir has üniversitesi tiyatro bölümü mezunu olan Mehmet Yılmaz Ak, ilk kez kamera karşısına 2013 yılında Ben de Özledim isimli dizide bölüm oyuncu olarak başladığı bu serüveni 2015 yılında “Kırık Kalpler Bankası” adlı sinema filminde Serkan karakteri olarak yer aldı ve hem dizi hem de sinema dünyasında adını duyurmayı başardı.Çukur Ersoy Kim (Çukur dizisi Ersoy) Mehmet Yılmaz Ak Resmi 1Yine aynı yıl “Nekro” isimli filmde İhsan olarak karşımıza çıkan Mehmet Yılmaz Ak 2016 yılında yayınlanan “İçeride” isimli dizide “Yaşar” olarak oldukça iyi bir performans göstermişti. 2017 yılında “Anons” sinema filmi ve “Buğday” isimli sinema filminde yer aldı. Son olarak “Çukur” dizisinde Ersoy karakterine hayat vermiştir. 

 • Burçin Terzioğlu (The Protector Rüya)burçin terzioğlu resmi
 • Saygın Soysal (The Protector Mergen)

Mayıs 1982, Ankara doğumlu olan oyuncu evin tek oğludur. İlkokulu Bursa’da, liseyi Trabzon’da okuyan oyuncu Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü mezunudur. 2005 senesinde Kırık Kanatlar adlı dizide Çavuş Yunus’a hayat veren oyuncu, Hatırla Sevgili adlı meşhur dizide Recep Tayyip Erdoğan’a hayat vermiştir.nöbet murat kim sargın soysal resmi2013 senesinde Muhteşem Yüzyıl adlı televizyon dizisinde Mercan Ağa karakteri ile beğeni almayı başarmıştır. 2014 senesinde ise Kara Para Aşk adlı dizide rol alan oyuncu Tatar Ramazan, Jin, Yurt, Al Yazmalım, Türkan, Kosmos, Bu Kalp Seni Unutur Mu?, Güz Yangını adlı yapımlarda da yer almıştır. Son olarak “Çukur” dizisinde Elvis karakterine hayat vermiştir. 

 • Cem Bender (The Protector Timur)

1965 Ocak ayında Karadeniz sahilinde bulunan Trabzon ilimizde hayata gözlerini açan Cem Bender, oğlak burcudur. Lisans eğitimini Karadeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde yapan Cem Bender, aynı zamanda stüdyo oyuncuları eğitimini almıştır.Gülperi Seyit Kim (Cem Belender) Resim 2

İlk kez kamera karşısına 1990 yılında “Berdel” sinema filminde “Mahmut” karakterine hayat vermesi ile sinema sektörüne giren ve kamera karşısına çıkan usta oyuncu Cem, ilk dizi deneyimi, kayıtlara göre 2003 yılında “Sultan Makamı” isimli dizi ile başlamıştır. “Gülperi” dizisinde Seyit karakterine hayat vermiştir. 

 • Defne Kayalar (The Protector Suzan)hakan muhafız defne kayalar esmi

The Protector Tanıtım

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu