Oyuncu Kadrosu

TRT 1 Hay Sultan Oyuncuları Netleşiyor!

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan ve Hz. Geylani’nin hayatını konu alan yeni dizi Hay Sultan oyuncularını sizler için derledik.

Hay Sultan dizisi oyuncuları hakkında bilgilere geçmeden evvel dizi hakkında biraz bilgi verelim. Proje Emre Konuk ve İsa Yıldız’a ait olan dizi 60 dakikalık bölümlerden oluşacak. Dizinin 30 bölüm çekilmesi planlanıyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan diziside Hz. Geylani’nin hayatı konu alınacak. Her hafta iki bölüm şeklinde ekranlara gelecek olan dizi hikayesi ve kadrosuyla herkesten tam not almaya geliyor. Oyuncu kadrosu ise şu şekilde;

Çetin Tekindor (Hz. Geylani)

Temmuz 1945 yılında hayata gözlerini açan usta oyuncu 1970 yılında Baskent’te bulunan Ankara Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Okuldan sonra hemen tiyatro ile ilgilenmeye başladı. İlk oynadığı oyunda 4. Murat oyunu oldu.  Ayrıca tiyatro dışında seslendirme sanatı ile de ilgilendi. Halen bir çok reklam ve çizgi filmde usta oyuncunun sesini duymaktayız.

 

Hacettepe Üniversitesinde ve Bilkent Üniversitesinde Diksiyon verdi verdi.  Dizi ve film sektöründe kendisinden önce sesi girdi. 1983 yılında “Küçük ağa” dizisinde “Mehmet Reşit” karakteri ile dahil oldu.

Sinema sektörüne de bir yıl sonra 1984 yılında “Yavrularım” adlı sinema filminde “Cemal Kaya” karakterine hayat vermesi ile ilk adımı atmış oldu. Eski nesil belki ilk filmlerinden itibaren usta oyuncuyu tanısa da şimdiki yeni nesil 1999 yılında ekranlara gelen “Yılan Hikayesi” adlı dizide  “Sinan” karakterine hayat vermesi ile tanınır.cetin tekindor resmi

Benim açımdan usta oyuncunun oynadığı ve sinema tarihine kazınan o muhteşem repliğin geçtiği “Babam ve oğlum” sinema filminde “Gitme diyeydim. Kal diyeydim. Sarılaydım Ona” repliği hala hafızalarda yerini korumaktadır. Son zamanlarda ise yani 2007 yılında ise “Asi” dizisindeki “İhsan Kuzucuoğlu” karakterini canlandırmıştı. 2012-2014 yılları arasında ise “Karadayı” dizisinde yine boş rolde oynayan ve “Nazif Kara” karakterini canlandırmıştı. 

Çetin bey sadece saydığım dizi veya filmlerde değil bir çok dizi film ve tiyatroda görev almıştır. Oynadığı rolü yaşayarak oyması kendisi ile beraber meslektaşlarına yaşayan bir örnek olmaktadır. Tüm ömrünü oyunculuğa adayan Çetin Tekindor, 2003 yılında 15. Ankara Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü almıştır. 2004 yılında ise 9. Sadri Alışık ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı. 2005 yılında 27. Siyad Türk Sineması ödülleri en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Birler bir kaç ödülü yazdık. Usta oyuncuya verilen ödüller sadece bunlarla sınırlı değildir. Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Mehmed Bir Cihan fatihi” dizisinde rol alan oyuncu bu dizide baş rolde yer alacak.

Kerem Aslanoğlu

“Kurşun” dizisinde rol alan oyuncu 1991 doğumludur. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.kerem aslanoglu resmi Pek çok tiyatro oyununda rol almıştır.

Cemal Toktaş

 Son olarak “Vurgun” dizisinde rol almış olan oyuncu, dizide Turan karakterine hayat vermiştir. Fox’un sevilen dizisi “Bizim Hikaye” dizisinde rol almış olan oyuncu, “Meryem” dizisinde Savcı Oktay karakteri ile hafızalara kazınmıştır. Ocak 1983, İstanbul doğumludur.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan oyuncu pek çok dizi, tiyatro ve filmde rol almıştır. 2003 yılında “Evlat” adlı yapım ile seyirci karşısına çıkan Toktaş, 2004 yılında “24 Saat” ayrıca “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” adlı yapımlarda oyunculuğu ile büyük beğeni almıştır. 2006 senesinde “Sıla” adlı diziyle fenomen olan oyuncu bu dizide Sıla’nın kardeşi Azad’a hayat vermiştir.cemal toktas resmi

“Kara Köpekler Havlarken”,” Adını Sen Koy”, “Tövbeler Tövbesi”, “Böyle Bitmesin” gibi yapımlarda da yer almış olan oyuncu, “Güneşi Gördüm” adlı filmde Kadri karakterine hayat vermiştir. 2014 senesinde “Yılanların Öcü “adlı dizide Hande Soral ile başrolü paylaşmıştır. Yazın başlayıp yeni sezonda da devam eden Secret Love uyarlaması olan “Meryem” adlı dizide Savcı Oktay karakterine hayat vermiş olan Toktaş, son olarak “Bizim Hikaye” dizisinde Ömer karakterine hayat vermiştir. 

Gülper Özdemir

Son olarak Atv ekranlarında “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde Hazan karakterine hayat vermiştir. Kanal D ekranlarından yayınlanan “Tutsak” adlı dizide Elif karakteri ile ekranlara gelen Gülper Özdemir bu dizide babası tarafından zorla kendinden büyük bir adamla evlendirilmiş bir kadına hayat vermiştir.

Oyuncuyu yakından tanıyacak olursak; 1990 senesinde Almanya’nın Frankurt şehrinde doğan güzel oyuncu, üniversiteyi yurt dışında okumuştur. ABD Truman State University mezunu olan başarılı oyuncu,  ayrıca Almanya RheinMain University of  Applied Sciences mezunudur.Bana Sevmeyi Anlat dizisiyle dizi sektörüne giriş yapan Gülper Özdemir,  yine Kanal D’de yayınlanan Kara Yazı adlı yapıtta Derya karakterine hayat vermiştir.gulper ozdemir resmi

Babası ekonomi üzerine yüksek lisans yapmış olan Özdemir, Almanya’da garson olarak çalıştığı zamanlarda keşfedildiğini söylüyor. 16 yaşına geldiğinde annesi de babası da istemese de dünya turu yaptığını da aktaran Özdemir, bu tur ile dünyadaki pek çok şehri ve kültürü keşfetme şansı bulduğunu dile getiriyor. Aslen Sinoplu olan oyuncunun boyu 1,76 kilosu ise 57 kg dır. Son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan “Meleklerin Aşkı” dizisinde başrolde yer almış ve Melek karakterine hayat vermiştir.

Kevork Malikyan

1943 yılında Diyarbakır’da dünyaya gözlerini açan Kevork Malikyan Son olarak “Ay Lav Yu Tuu”  adlı filmde Nedim karakterine hayat vermişti.

kevork malikyan resmi

  Payitaht ‘Abdülhamit’ dizisinde ise “Parvus” karakterine hayat vermiştir. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu