Oyuncu Kadrosu

TRT 1 İncir Ağacı Oyuncuları Tam Kadro Ve Karakterleri

İncir Ağacı Oyuncuları hakkında sizleri bilgilendirmek için bu sayfayı oluşturduk. İlk bölümü ile 14 Ekim 2019 Pazartesi günü başlayan dizinin öncelikle oyuncularını daha sonra konusunu en son kısımda kadroya yeni gelen ve kadrodan ayrılan oyuncuları listeleyeceğiz.

İncir Ağacı Oyuncuları

İncir Ağacı oyuncuları görselSenaryosunu Ayla Hacıoğulları’nın yaptığı, Sonsuzkara’nın yapımını üstlendiği, yapımcılığını ise Mesut Uçakan ile Hüseyin Türkyıldırır’ın yaptığı ve son olarak yönetmen koltuğunda Nuh Şen’in yer aldığı TRT 1 ekranlarında günlük dizi olarak başlayan İncir Ağacı oyuncularının tamamı hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

Burakhan Yılmaz (Orhan)

Dizinin baş rol oyuncusu olarak karşımıza çıkan Burakhan Yılmaz 1994 yılında İstanbul ilimiz de hayata gözlerini açmıştır. Şu an 25 yaşında olan genç oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünü tamamlamıştır.

Okuldan mezun olduktan sonra tiyatro sahneleri ile işe başlayan Burakhan, Ekranlarda ilk olarak reklam filmleri ile boy göstermiştir. Dizi olarak Kocaman Ailem dizisinde bölüm oyuncusu olarak kadroya katılmıştı. Ancak adından söz ettirecek olan İncir Ağacı dizisinde kendisini göstereceğini düşünüyorum.

Damla Tombak (Belgin)

Tam adı Enzel Damla Tombak olan güzel oyuncu 1994 yılında Ankara ilimiz de hayata gözlerini açmıştır. Şu an 25 yaşında olan Damla, dizide Orhan’a sırıl sıklam aşık utangaç genç bir kıza hayat vermektedir. Anası ve babası olmayan Belgin’e İsmet’in bakması ile bu yaşa gelmiş bir kız olarak karşımıza çıkan Belgin karakteri ile yıldızı parlayacak olan Damla Tombak, daha önce yine Beni Affet dizisinde Burçin karakterine hayat vermişti.

Ordu ilimiz de bulunan üniversitede tiyatro alanından mezun olduktan sonra Esaretim Sensin isimli dizide ilk kez kamera karşısına çıkmayı başarmıştır. Tiyatro oyuncularının yanı sıra reklam filmlerinde de boy gösteren Damla bu sezon dikkatleri üzerine çekecek önemli bir oyuncu haline şimdiden geldiğini söylemek isterim.

Buket Kurtez İncigöz (Suzan)

Ceza evinde ve Orhan’ın eski sevgilisi psikopat birisine hayat vermektedir. İlerleyen bölümde ceza evinden çıkıp, Orhan ile Belgin’in

Arif Nazım (Cemal)

Hem oyuncu hem de müzik ile ilgilenen başarılı oyuncu özellikle ülkü ocakları tarafında beğenilen şarkıları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. 1964 doğumlu olan oyuncumuz şu an 55 yaşındadır. Aslen Nevşehirli olan Arif Nazım 2012 yılında “İnce Yürek” isimli sinema filminde rol almıştı.

Özlem Güveli (Neriman)

1970 yılında İstanbul da hayata gözlerini açan güzel oyuncu daha önce çok popüler dizi olan Yasemince de rol alarak adını duyurmayı başarmıştı. Yakın zaman da Bugünün Saraylısı isimli dizide de görev alan başarılı oyuncu yeni sezonda TRT 1 ekranlarında cadı bir kaynana rolünü üstlenecek.

Son olarak oyunculuk üzerine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünü tamamladıktan sonra tiyatro sahnelerinde yer almıştır. Halen aktif olarak tiyatro oyunlarında yer almaya da devam etmektedir.

Faruk Pakiş (Yavuz)

Dizide Orhan’ın küçük kardeşi ve oldukça doğrucu bir karaktere hayat veren Faruk, belkide dönemi en iyi şekilde anlatan saç ve giyim tarzı ile dizinin konusunu iyi yansıtan oyuncudur. Diğer oyuncular gibi oyunculuk üzerinde değil kamu yönetimi üzerine lisans eğitimi almıştır. Ancak içinde hep ukde olan oyunculuğa adım atarak kendisini bu yönde geliştirmiştir. İlk olarak reklam filmlerinde rol alan Faruk daha sonra

 • Dönüşüm
 • Zamansal Çelişki

İsimli farklı iki kısa filimde rol almıştır. Yer aldığı dizilere üstün bir başarı gösteren Faruk, yeni sezonda TRT 1 ekranlarda İncir Ağacı dizisinde yıldızı parlayacak isimlerden olacaktır.

Sidal Damar (Kerime)

Güzelliği ile dikkat çeken Sidar, 1992 yılında İzmir ilimiz de hayata gözlerini açmıştır. Oyunculuk üzerine Uludağ Üniversitesi güzel sanatlar fakültesinden mezun olmuştur. Okuduğu yılar da dahil olmak üzere tiyatro sahnelerinin tozunu yutan güzel oyuncu dizi dünyasında ise önemli bir karakter ile sektöre giriş yapmıştı. yine TRT 1 ekranlarında Payitaht Abdülhamit dizisinde Zeynep karakteri ile karşımıza çıkmıştı.

Ece Baliç (Perihan)

17 Temmuz 2000 yılında İzmir ilimizin Bornova ilçesinde hayata gözlerini açan güzel oyuncu şu an itibari ile 19 yaşındadır. Dizide zaten okulda okuyan ailenin en küçük bireyini canlandırmaktadır. Gözü hep yüksekler de olan, oyuncu ve model olma hayalleri olan bir kıza hayat vermektedir. Oyunculuk üzerine Tunay Gözden eğitim almış ve şu an aktif tiyatro oyunlarında yer almaktadır.

Aylin Kılınçarslan (İsmet)

Dizide Cemal’in kız kardeşi ve mahallenin terzisi olarak karşımıza çıkan usta oyuncu Aylin Kılıçarslan 1972 yılında İzmir ilimiz de hayata gözlerini açmıştır. Bakırköy sanatçılar derneğinde eğitim alan başarılı oyuncu Medcezir isimli dizide yıldızı parlasa da sonrasında kendisini ekranlarda fazlaca göremedik.

Reklam ve sine filmlerinde daha çok yer alan usta oyuncu daha önce günlük dizide yer almış ve bu tempoya alışık bir isimdir diyebilirim. Daha önce Aşkın bedeli dizisinde yine önemli bir görev üstlenmişti.

Murat Demirkıranlardan (Şöhret)

Dizide İsmet’in kocası ve dizi oyuncu olarak karşımıza çıkmıştır. Dizide ilk izlenim olarak palavracı birisine hayat verdiği konusunda bazı tespitlerim oldu. Gelelim oyuncunun gerçek hayattaki bilgisine, aktif olarak tiyatro oyunlarında yer alan ve bir çok oyunda boy gösteren usta tiyatro oyuncusu en son Leylalar Mecnunlar tiyatro oyununda yer almıştı.

Eren Pekgöz (Murat)

31 yaşında olan genç oyuncu 28 Mayıs 1988 yılında hayata gözlerini açmıştır. Diğer ekip arkadaşları gibi kendisi de oyunculuk üzerine Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünde lisans eğitimi almıştır. Anladığımız kadarı ile dizide İsmet’in Almanya’daki üvey oğlu olduğunu düşünüyoruz.

Emel Bertan (Ceza Evinde Mahkum)

35 yaşında olan Emele Bertan, 1984 yılında hayat gözlerini açmıştır. İlk defa kamera karşısına Hayat Yokuşu isimli dizi ile sektöre adım atmıştır. Aktif olarak tiyatro oyunlarında yer alan başarılı oyuncuyu artık İncir Ağacı oyuncuları arasında izleyeceğiz.

 • Fatih Hürkan
 • Mina Derman
 • Fatoş Polat
 • Müge Turan
 • Umut Uçabuğa
 • Oğuzhan Taş
 • Yılmaz Ceylan
 • Ali baba
 • Yavuz Gürbüz
 • Mustafa Taşbaşı

TRT 1 İncir Ağacı Künyesi (Yapımcı Yönetmen)

 • Senaryo: Ayla Hacıoğulları
 • Yapım: Sonsuzkara
 • Yapımcı: Mesut Uçakan & Hüseyin Türkyıldırır
 • Yönetmen: Nuh Şen

İncir Ağacı Dizisinden Ayrılan Oyuncular

14 Ekim 2019 yılında Pazartesi günü birinci bölümü ile ekrana gelen dizi henüz yeni başladığı için ayrılan oyuncu olmadı. Ancak dizide ayrılan oyuncu olduğunda bu başlık altında bulabilirsiniz. Özellikle bir şeyi belirtmem gerekir ki diziye bölüm oyuncusu olarak giren karakterleri ayrılan oyuncular altında vermenin doğru olmadığını düşündüğüm için eklemedim.

İncir Ağacının Konusu

1070’li yıllarda bir ailenin başına gelenleri kabaca konu almaktadır desek yeridir. Bildiğiniz üzere TRT 1 de 1980’li yılları anlatan dizinin tutması ile bu projeye de oyan verdiğini biliyoruz. 1970’li yıllarda orta halli bir ailenin yaşadıkları anlatacak. Tabi günlük dizi olur da aşk olmaz olur mu hem Orhan’ın kamaşık aşk çemberini anlatacak hem de Cemal’in evlatları Orhan Yavuz Kerime ve Perihan’ın yaşadığı aşkları da konu alacak.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu