Oyuncu Kadrosu

TRT 1 Kuşlarla Yolculuk Oyuncuları Gerçek Adları

TRT 1 Ramazan ayı boyunca sürecek yeni bir dizi müjdesi verdi. Kuşlarla Yolculuk adını taşıyan dizi manevi hayatımızda iz bırakacak bir dizi. Merakla beklenen Kuşlarla Yolculuk oyuncuları gerçek adları ve hayatları yazımızda sizleri bekliyor.

“Benim Adım Melek”, “Şampiyon”, “Tutunamayanlar”, “Seksenler” dizileriyle dikkat çeken TRT 1 yeni bir dizi ile yeniden adından söz ettirmeye geliyor.

Kuşlarla Yolculuk TRT 1’de Ramazan ayı boyunca ekranda olacak. 

Kuşlarla Yolculuk Oyuncuları Bakın Kimler!

Hasan Erimez’in senaryosunu kaleme aldığı, Akli Film imzalı Kuşlarla Yolculuk dizisi “Mantıku’t-Tayr” adlı eserin ekranlara uyarlanmış hali. Feridüddin Attar’ın eseri olan bu dizide kuşları takip eden ve kendini de keşfedecek olan bir adamın hikayesi konu alınacak. Kadrodaki isimler ise şu şekilde:

Erdinç Gülener (Şeyh)

Ocak 1971 tarihinde Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. 183 cm boyunda olan oyuncunun kilosu ise 77 kg dır. Kova burcu olan oyuncu Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunudur. 2014 yılından beri İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısıdır.erdinc gulener resmi

Seslendirme sanatçısı ve oyuncu olan Gülener, “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinde Müfettiş Kane karakteriyle hafızalara yer etmiştir. “Kertenkele” dizisinde Komiser Ünsal karakteri ile büyük beğeni alan oyuncu “Bir Deli Sevda” dizisinde de rol almıştır.

Tuncer Salman (Seyyah)

Mart 1965 tarihinde dünyaya gelen oyuncu Hacettepe Üniversitesi devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu ana Sanat Dalı Bölümü mezunudur. Aslen Uşaklıdır.tuncer salman resmi

Özellikle “Kurtlar Vadisi” ile fenomen olmuştur. Bu dizide canlandırdığı Sağır karakteri kariyerinde oldukça önemlidir. “Kördüğüm” dizisinde de rol almış olan oyuncu “Kalbimin Sultanı” adlı dizide de rol aldı. Son olarak “Şuursuz Aşk” adlı sinema filminde rol almıştır.

Derda Yasir Yenal (Süleyman)

1986 yılında dünyaya gelen oyuncu 90 kg ağırlığında, 189 cm boyundadır. Dedesi Gürcü asıllı olan oyuncu aslen Balıkesirli. Evli olan oyuncu İstanbul Üniversitesi Siyaset bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.derda yasir yenal resmi

Almanya’da dünyaya gelen oyuncu, Amerika’da oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Tiyatro oyunlarıyla dikkat çeken Yenal, yine TRT 1 dizilerinden biri olan “Sevda Kuşun Kanadında” adlı dizide Mustafa rolüyle ekranlara gelmiştir. “Dinle Kazan” ve “Sektörün Nabzı” adlı programlarda sunuculuk deneyimi kazanan oyuncu, 2017 yılında Fox Tv dizisi “Bir İçeri Bir Dışarı” adlı programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Sabahattin Yakut (Derviş Fazıl)

1981 yılında dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak “Muhteşem İkili” dizisinde Volkan karakterine hayat vermiştir.sabahattin yakut resmi

“7 Yüz”, “Tatlı İntikam”, “Şeref Meselesi”, “Kızıl Elma”, “İnsanlar Alemi”, “Keşanlı Ali Destanı”, “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” dizilerinde rol almıştır.

Hamdi Alp (Derviş Sami)

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Son olarak “Suç Unsuru” adlı filmde rol almıştır.hamdi alp resmi Yer aldığı bir diğer yapım ise 2011 yapımı “Hangi Film” adlı filmdir. TRT 1 dizilerinden olan “Payitaht Abdülhamid” dizisinde rol almıştır.

Halit Can Ünal (Derviş Kerem)

“Fuat Sezgin Belgeseli”nde Fuat Sezgin’i canlandırmış olan oyuncu “Vatanım Sensin” dizisinde de rol almıştır.halit can unal resmi İstanbul Aydın Üniversitesi Drama Bölümü mezunudur. Yer aldığı diğer yapımlar ise “Elde Var Hayat”, “Dinle Sevgili” dizileridir.

Mehmet Emin Kadıhan (Derviş Bahri)

Son olarak “Vuslat” dizisinde Tekin rolüne hayat veren oyuncu 1992, Ağrı doğumludur. mehmet emin kadihan resmi“Parkalı”, “Arka Sokaklar”, “Sevda Kuşun Kanadında” dizilerinde rol almıştır.

Musa Evren (Derviş Atıf)

“Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde Mümtaz karakterine hayat vermiş olan oyuncu Boğaziçi Üniversitesinde kamera önü oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

musa evren resmi Yer aldığı bir diğer yapım ise “Payitaht Abdülhamid” dizisidir. Dizide Tevfik Paşa rolüne hayat vermiştir.

Fatih Altun (Derviş Enes)

Haziran 1988 doğumludur. “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde rol almış olan oyuncu, Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. fatih altun resmi

Daha önce “Çukur” dizisinde rol almıştır.

Anıl Ateş (Derviş Cihan)

1983 doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu olan oyuncu daha önce başka bir dizide rol almamıştır.

anil ates resmiİlk dizisi bu dizi olacak.

Şakir Güler (Derviş Yunus)

Haziran 1987’de dünyaya gelmiştir. Kültür başkentimiz İstanbul’da dünyaya gelen Güler, Kadir Has Üniversitesi mezunlarından. Film ve Drama üzerine eğitimini tamamlayan oyuncu Nalan Yıldırım Casting & Management’a bağlı olarak çalışmakta. Kendine ait bir blog sitesi olan oyuncu son olarak yine TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan ve gerçek bir hikayeden esinlenerek ekranlara gelen “Tek Yürek” dizisinde rol almıştır.şakir güler resmi Bu dizde canlandırdığı Selçuk rolüyle büyük beğeni kazanan oyuncu yeniden TRT 1 seyircisiyle. Yabancı karakterleri canlandırmada oldukça başarılı bir isim olan oyuncu, daha önce de “Sevda kuşun Kanadında” adlı dizide Tom karakterine hayat vermiştir. Oyuncunun rol aldığı bir diğer dizi ise “Cinayet” adlı dizidir. Bu dizi oyuncunun ilk rol aldığı dizilerden biridir. Kubilay rolüne hayat vermiş olan Güler, 2014-2015 yıllarında “Alınyazım” adlı dizide rol aldı. 2011 yılında ise “Huzurum Kalmadı” adlı dizide Mercan rolüyle ekranlara geldi.

2015 yılında yayınlanmış olan Çanakkale’de meydana gelen savaşı anlatan “Seddülbahir 32 Saat” adlı dizide Bayram karakteri ile seyirciden tam not almayı başaran Şakir Güler, sinema sektöründe de oldukça iyi işler çıkarmış. Yine aynı yıl yani 2015 yılında “Çırak” adlı sinema filmindeki başarısıyla konuşulan oyuncu, 2018 yılına geldiğimizde “Dört Köşeli Üçgen” adlı sinema filminde rol aldı. Birbirinden güzel işlere imza atan oyuncu, Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan askeri içeriği ile dikkat çeken “İsimsizler” dizisinde oyuncu koçu olarak bulundu. Kısaca sadece oyunculuk ile değil oyuncu koçluğu ile de adından söz ettirdi. Son olarak “Payitaht Abdülhamid” dizisinde David rolüne hayat vermiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu