Oyuncu Kadrosu

TRT Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları Belli Oldu!

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları için cast çalışmaları bugün itibari ile ana kadro için sona erdi. Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu kadrosunda kimler kimler var! İşte o büyük kadrosu sizlerle

28 Eylül Pazartesi günü TRT 1 ekranlarında başlayacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Büyük Selçuklu devletini konu alacak. Özellikle Sultan Melikşah döneminde ki entrikaları izleyiciye anlatacak. Zira tarihe göre bire bir uygun olmasını beklemediğimiz dizisi deki savaş sahneleri ise görülmeye değer cinsten.

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları

Pazartesi reytingine dahil olacak olan TRT 1’in yeni dizisinin ilk tanıtım fragmanı şu an için 170.000’e yakın izlendi. Şimdiden %100 tutar demenin de doğru olmadığını düşünerek ilk bölümde izleyicide bırakacağı etki oldukça önemli olacak. Zira hem Çukur hem de yasak elma dizileri ile reyting mücadelesine girecek. İşte Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu ve karakterleri sizlerle..

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları

Uyanış dizisi Sultan Melikşah (Buğra Gülsoy)

Buğra Gülsoy Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde devletin başındaki isim olan Sultan Melikşah karakterine hayat verecek. Buğra Gülsoy Şubat 1982 Başkentte hayata gözlerini açan oyuncu, balık burcudur. Kıbrıs Üniversitesinde  Mimarlık bölümü mezunudur. Kıbrıs devlet tiyatrosu ardından Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu Melikşah resmi

Sultan Melikşah; Selçuklu devletinin en kritik döneminde padişahlık yapmıştır. Dönemin padişahı olan Sultan Melikşah’ın karşısında mücadele veren Hasan Sabbah, devleti yıpratmaya çalışacak. Sultan Melikşah ise tüm ihtişamıyla devleti yönetmeye devam edecek. 


Uyanış dizisi Terken Hatun (Hatice Şendin)

Hatice Şendil Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Terken Hatun rolüyle hayat verecek. Buğra Gülsoy’un canlandıracağı Melikşah’ın eşi Terken hatun olarka karşımıza çıkacak Hatice Şendil, 2 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Miss Turkey yarışmasında 3. olmuştur.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Terken Hatun resmi

Melikşah’ın Eşi Terken Hatun; Sultan Melikşah2ın eşidir. Oldukça hırslı, bir o kadar savaşçı olan Terken Sultan’ın hep yanında yer alacak.


Uyanış Hasan Sabbah (Gürkan Uygun)

Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah’ın gerçek adı Gürkan Uygun’dur. En Son Payitaht Abdülhamit isimli dizide Halil Halit karakterini canlandırmıştır.  Mayıs 1974 tarihinde İzmit ilinde dünyaya gelmiştir. İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Kurtlar Vadisi dizisindeki Memati karakteri ile sükse yapmıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Hasan Sabbah

Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah; Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Melikşah’a karşı olacak. Devleti yıpratmak için her yolu deneyecek. 


Uyanış Nizamülmülk (Mehmet Özgür)

Uyanış Büyük Selçuklu Nizamülmül’ün gerçek adı Mehmet Özgür’dür. 1970 yılında doğmuştur. Geçtiğimiz yıl “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde rol almıştır. En son ise yine TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Vuslat” dizisinde Salih Baba karakterine hayat vermiştir. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur.

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları Nizamülmülk resmi

Uyanış Büyük Selçuklu Nizamülmülk kim; Büyük Selçuklu devletinin veziridir. Aynı zaman da siyaset bilimci olan Nizamülmülk, Malikşah’ın kurtlar sofrasında ayakta kalmasına büyük destek verecek.


Uyanış Gevher Hatun (Leyla Feray)

Uyanış Büyük Selçuklu Gevher Hatunun gerçek adı Leyla Feray’dır. 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Şu an 27 yaşında olan güzel oyuncu Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünü tamamlamıştır. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Ayşe sultan rolü ile popüler olmuştur.

Uyanış Büyük Selçuklu Gevher Sultan kim; dizinin ana karakterlerinden birisi olacak.


Uyanış Ahmed Sencer (İsmet Ekin Koç)

Uyanış Büyük Selçuklu Ahmet Sencer’in gerçek adı İsmet Ekin Koç. 21 Haziran 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitim gördüğü zamanlarda  Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk üzerine eğitimini tamamlamıştır. Muhteşem Yüzyıl kösem dizisinde I. Ahmed karakterine hayat vermiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Sencer resmi

Uyanış Büyük Selçuklu Ahmed Sencer kim; Melikşah’ın her zaman yanında yer almıştır.


Uyanış Dizisi Turna (Sevda Erginci)

Uyanış Büyük Selçuklu Turna’nın gerçek adı Sevda Erginci’dir. 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şu an 27 yaşındadır. En son Onur Tuna’nn partneri olarak Yasak Elma dizsinde Zeynep karakterini vermiştir. Kısa bir zaman da Sevgili geçmiş dizisinde İpek karakterine hayat veren güzel oyuncu ilk defa Fox TV de yayınlanan “Hayat Bazen Tatlıdır” dizisinde rol almıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Turna

Uyanış Büyük Selçuklu Turna kim; Ahmed Sancar’ın partneri olarka kendisini izleyeceğiz. Savaşçı ve kılık kullanmayı bilen Turna düşmana aman vermeyecek güçlü bir kadındır.


Uyanış İmam Gazali (Cemal Toktaş)

Uyanış Büyük Selçuklu dizsinde İmam Gazali’nin gerçek adı Cemal Toktaş. Cemal 14 Ocak 1983 yılında doğmuştur. Şu an 37 yaşında olan yakışıklı oyuncu İstanbul Üniversitesi devlet konservatuvarı bölümü mezunudur. En son Hay sultan dizsinde rol almıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Meryem dizsinde Savcı Oktay karakteri ile büyük sükse yapmıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu İmam Gazali kim; Nizamilmülk2ün huzurunda verdiği cevaplarla Nüzamül’ün dikkatini çekmiştir. Onun sayesinde devlet kademsinde yer alsa da sonradan Melikşah’a isyan edenler arasında yer alacak.


Uyanış Arslantaş (İlker Kızmaz)

Uyanış: Büyük Selçuklu dizsinde Arslantaş’ın gerçek adı İlker Kızmaz. 9 Eylül 1975 yılında İzmir ilinde dünyaya gelmiştir. Şu an 44 yaşındadır. En son Ya istiklal ya ölüm dizisinde rol almıştır.

Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kim; Melikşah’ın yanında yer alacak. Savaşçı birisidir.


Uyanış Elçin Hatun (Leyla Lydia Tuğutlu)

Uyanış: Büyük Selçuklu dizsinde Elçin hatunun gerçek adı Leyla Lydia Tuğutlu. 29 Ekim 1989’da Berlin’de doğmuştur. Şu an 31 yaşındadır. TV 8 ekranlarında yayınlanan Kızım dizisinde canlandırdığı Candan karakteri ile popüler olmuştur.

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu kadrosu Elçin Hatun

Uyanış Büyük Selçuklu Elçin Hatun kim; Entrikanın merkezinde yer alacak. Malihşah’ın başını çok ağrıtacak.


Uyanış Dizisi Andreas (Osman Sonant)

Uyanış: Büyük Selçuklu dizsinde Bizans komutanı Andreas karakterinin hayat verecek oyuncunun gerçek ismi Osman Sonant’dır. Osman 1979 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir.. Şu an 41 yaşındadır.. En son ya istiklal ya ölüm dizisinde yer almıştır. 178 cm boyunda ve 80 kg ağırlığındadır.

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas kim; Büyük Selçuklu devletinin en büyük düşmanıdır.


Uyanış Başulu Hatun (Pınar Töre)

Uyanış: Büyük Selçuklu dizsinde Sencer’in annesi karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Pınar Töre’dir. En son elimi bırakma dizisinde rol alan başarılı oyuncu 1979 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Sencer'in annesi kim resmi
Sencer’in annesi – Oyuncu Pınar Töre

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun kim; Sencer’in annesi aynı zamanda Melikşah’ın da ilk eşidir. Devletin bakası için Melikşah’ı bırakmıştır. Melikşah ise Başulu hatunun öldüğünü zannetmektedir.


Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu kadrosu

 • Buğra Gülsoy
 • Hatice Şendil
 • Gürkan Uygun
 • Mehmet Özgür
 • Leyla Feray
 • İsmet Ekin Koç
 • Sevda Erginci
 • Cemal Toktaş
 • İlker Kızmaz
 • Leyla Leydia Turgutlu
 • Osman Sonant

Uyanış Büyük Selçuklu Bölüm Oyuncuları

TRT 1 ekranlarında 28 Eylül 2020 tarihinde başlayan sevilen dizide bölüm oyuncusu olarka yer alan isimler

Bizans Askeri Yorgos

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos: Bizans askeridir. Selçuklu devletini zora sokacak eylemleri gerçekleştirecektir. Sencer Yorgos’un kardeşini öldürdükten sonra Yorgs’un tek hedefi Sencer’i bulup öldürmek olacak.

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos

Uyanış Yorgos karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Nik Xhelilaj.


Bizans Askeri Yorgos’un adamı Zenon

Uyanış Büyük Selçuklu Zenon: Yorgos’un en yakın adamıdır. Tüm eylemlerini Yorgos Zenon ile birlikte yapmaktadır.

Uyanış Yorgos’un adamı Zenon karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Mete Deran’dır.


Uyanış dizisi Keşiş

Uyanış dizisi Keşiş karakteri toplumu kendi lehine yönlendiren görünüşte din adamı olan kişidir.

 

Uyanış Keşiş karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Volkan Uygun’dur.


Uyanış dizisi Livya

Uyanış dizisi Livya karakteri Marcus ile birlikte katılmıştır. Ajan olarak Melikşah’a karşı çalışmaktadır.

Uyanış Livya kimdir (Buçe Buse Kahraman ) resmi

Uyanış Livya karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Buçe Buse Kahraman’dır.


Uyanış dizisi Markus

TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizide Romalı asker Markus karakteri Melkşah’ın en büyük düşmanı olarak Anadolu da karşı karşıya gelecek.

uyanis markus resmi

Uyanış Markus karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Kaan Taşener’dir. 


Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin Konusu

Trt 1 ekranlarında yayınlanacak olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin konusu Melikşah döneminin konu alacak. Selçuklu devletinin entrikalısı el bol zamanlara denk gelen bu dönemi ekrana yansıtacak.

Uyanış: Büyük Selçuklu Tanıtım Fragmanı

28 Eylül 2020 tarihinde 1. bölümü ile TRT 1 ekranlarında başlamasını beklediğimiz dizisinin ilk tanıtım fragmanı

İlk tanıtımından hemen sonra ikinci fragmanı yayınlayan dizinin 2. fragmanı.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu