TRT1 Ekranlarının Yeni Dizisi Aliya Konusu ve Oyuncuları Hakkında Tüm Ayrıntılar

TRT1’de çok yakında izleyiciyle buluşacak Sancak Medya’nın yapımı olan Aliya’nın başlaması için gün sayılıyor. Bosna Hersek’in meşhur lideri Aliya İzzetbegoviç’in dikkatleri çeken yaşam hikayesi dizinin konusunu oluşturmakta. Çok yakında seyirciyle buluşmaya hazırlanan Aliya’nın yönetmen koltuğunda Bosna Hersekli Ahmet İmamoviç yer almakta. Başrollerinde Yurdaer Okur, Görkem Yeldan, Ümit Olcay, Dilşad Çelebi, Berke Üzrek ve Bilal Bulut rol almakta. İşte dizi ile ilgili detaylar…

 

TRT1 Ekranlarının Yeni Dizisi Aliya’nın Konusu

Çok yakında TRT1 ekranlarından izlemeye başlayacağımız Aliya Bosna Hersek’in unutulmaz lideri Aliya İzzetbegoviç’ten adını almakta ve konu olarak da onun hayatından kesitlerle seyirciden tam not alacak bir dizi. Ümit Olcay’ın dizide canlandırdığı Makas lakabına sahip olan Eldin karakteri dikkatleri üzerine çeken bir karakter. Çekimler sırasında ise oldukça etkilenen Olcay şunları dile getirdi: “İnsanların yüzüne bakınca acıyı görüyorsunuz.” Bosna Hersek’in tarihinde her tarihte olduğu gibi acılar yaşandı, insanların canına kıyıldı. Yaşanan acıların seyirciyle buluştuğu bu dizi olayların yaşandığı Bosna Hersek’te çekimleri yapılmakta.

Bosna Hersek’te yaşanan katliamların ele alındığı dizide Aliya İzzetbegoviç’in sadece devlet adamı yönü değil felsefik düşünceleri de seyirciyle buluşmakta. Canlandırdığı Makas lakaplı Eldin rolü hakkında ise Ümit Olcay bu rolü canlandırmaktan mutluluk duyduğunu ve büyük bir devlet adamının okuma yazmayı dahi bilmeyen bir adamlar sırdaş olmasını canlandırmaktan büyük zevk aldığını dile getirdi. “Bugüne kadar hiç oynamadığım bir karakteri oynadım. 

Kısa bir süre önce yaşandığı için savaş, insanların yüzüne bakınca o acıyı görüyorsun.” diyerek yaptığı işten dolayı ne kadar mutlu olduğunu ifade etti. Dizide Aliya İzzetbegoviç’e hayat verecek isim Yurdaer Okur, karısı Halida’yı canlandıran isimse Görkem Yeltan olacak. Aliya’nın oğlu Bakir’i Berke Üzrek, Eldin’i ise Ümit Olcay canlandıracak. Dizi sadece ülkemizde değil Bosna Hersek ve hatta diğer Balkan ülkelerinde de merakla bekleniyor zira bahsi geçen tüm ülkelerde bu dizi ekranlarda olacak. Konusu itibariyle yakın tarihi aydınlatan dizi Boşnaklar tarafından da merak konusu.

Aliya Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Yurdaer Okur (Aliya)

 

Görkem Yeltan (Halida)

 

Ümit Olcay (Makas /Eldin)

 

Berke Üzrek (Bakir)

 

Bilal Bulut

 

Dilşad Çelebi 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın