Oyuncu Kadrosu

TRT1 Gönül Dağı Oyuncuları Ve Karakterleri

Gönül Dağı Oyuncuları son zamanlarda en çok merak edilenler arasına girmeyi başardı. 17 Ekim 2020 tarihinde TRT 1 ekranlarında başlayan buram buram Anadolu kokan dizide yer alan oyuncu ve karakter bilgisi bu yazımızda sizleri bekliyor.

Gönül Dağı Oyuncuları dizi kapak resmi
Gönül Dağı Oyuncuları Dizi Kapak Resmi

17 Ekim 2020 tarihinde başlayan içimizden bir hikaye ile yedinden yetmişe milyonlarca izleyicinin kalbine girmeyi başaran Gönül dağı dizisi oyuncuları hakkında bilgi vermeden önce oyuncu kadrosu hakkında gelen bilgi verilmiştir. Sonrasında tüm oyuncuları tek tek tanıtılmıştır.

Gönül Dağı Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Gönül Dağı Oyuncu Kadrosu resmi
Gönül Dağı Oyuncu Kadrosu görseli
 • Berk Atan – (Taner)
 • Gülsim Ali – (Dilek)
 • Ecem Özkaya – (Zahide)
 • Ferdi Sancar – (Sefer)
 • Ali Düşenkalkar – (Muammer)
 • Ramiz Mullamusa – (Aziz)
 • Erdal Cindoruk – (Hüseyin)
 • Gülhan Tekin – (Günşıl)
 • Feyza Işık – (Döndü)
 • Ege Aydan – (Münir Başkan)
 • Hazal Çağlar – (Asuman)
 • Eser Eyüboğlu – (Selami)
 • Cihat Süvarioğlu – (Ramazan)
 • Semih Ertürk – (Veysel)
 • Nazlı Pınar Kaya – (Cemile)
 • Şebnem Dilligil – (Halime)
 • Yavuz Sepetçi – (Ciritci Abdullah)
 • Nuri Gökaşan – (Musa)
 • Hüseyin Sevimli – (Kahveci Rıfat)
 • Çiğdem Aygün – (Keriman)
 • Zümre Meğreli – (Hemşire Elif)
 • Ulviye Karaca – (Gülsüm Öğretmen)
 • Ruhi Sarı – (Fikret)
 • Onur Gökmen – (Artist Ahmet)
 • Şükrü Veysel Alankaya – (Günay)
 • Cemre Melis Çınar – (Fadime)
 • Ergun Kuyucu – (Dilek’in Babası)

Gönül Dağı Oyuncuları

17 Ekim tarihinde başlayan dizinin birinci bölümünden itibaren yer lalan tüm oyuncuları bu yazı içeresinde bulabilirsiniz. İşte Gönül Dağı Oyuncuları ve karakterleri…

Gönül Dağı Taner

berk atan resmi

Gönül Dağı Taner karakteriyle seyirci karşısına çıkmayı bekleyen Berk Atan, modellik geçmişi olan oyunculardan bir tanesi. Eylül 1991 Bornova/İzmir de dünyaya gelmiş olan oyuncu, 2008 yılında Sıdıka Rodop lisesinden mezun olmuştur.

2011 yılında güzellik yarışmasında gelecek vaad eden erkek manken olarak seçildi. 2012 yılında ise Best Model Of Turkey de en iyi erkek manken oldu.


Gönül Dağı Dilek

gonul dagi dilek resmi

Gönül dağı dizisinde Taner’in sevgilisi Taner’in sevgilsi Dilek’e hayat verne oyuncu Gülsim Ali. People Talent Management cast ajansına bağlı olarak çalışmaktadır.

Gülsim Ali 1993 doğumlu olan oyuncu, Bulgaristan doğumludur. Ailesi Balkanlarda olan Gülsim Ali, Bulgaristan’da düzenlenen güzellik yarışmasında derece almıştır.


Gönül Dağı Veysel

semih erturk resmi

Gönül Dağı Veysel karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Semih Ertürk’dür.

“Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisinde Said rolüyle seyirciden tam not alan genç oyuncu Oktay Kaynarca’nın yer aldığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde Taner karakterine hayat vermiştir.


Gönül Dağı Cemile

Nazlı Pınar Kaya Gönül Dağı Cemile rolünü canlandıran oyuncudur. Fox TV ekranlarında Kutsi’nin boş rollerinde yer aldığı Kalbimdeki Deniz dizisinde ki Figen Rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

nazli pinar kaya resmi

İlk defa kamera karşısında 2015 yılında Selam: Bahara Yolculuk filminde canlandırdığı karakter ile gelmiştir.


Gönül Dağı Ramazan

Cihat Süvarioğlu Gönül Dağı Ramazan rolüne hayat vermektedir. Dizide en çok dikkat çeken oyuncuların başında yer alan Ramazan karakteri “Ne bakıyon dayı” ve “Seni köpek seni” sözleri şimdiden popüler oldu.

gonul dagi ramazan resmi

En son “The Protector (Hakan Muhafız)” dizisinde Yasin rolüne hayat vermiştir.


Gönül Dağı Asuman

Hazal Çağlar Gönül Dağı Asuman rolüne hayat vermektedir. Hazal Çağlar, sosyal medya fenomeni olduktan sonra oyunculuğa adım atmıştır. Hasan Güngör Management oyuncudur.

hazal caglar resmi

9 Kasım 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen güzel oyuncu 170 cm boyunda ve 56 kg ağırlığındadır. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.


Gönül Dağı Sefer

Ferdi Sancar Gönül Dağı Sefer rolüne hayat vermektedir. Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan “Leke” dizisinde Meto karakterine hayat vermiştir.

gonul dagi sefer resmi

1980 yılında İstanbul ilimizde hayata gözlerini açan Ferdi Sancar, Hakan Yılmaz gibi tam komedi filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bir isim olmasına rağmen dizide acıklı sahnelerin de üstesinden gelmeyi başarmıştır.

 


 

Gönül Dağı Zahide

Ecem Özkaya Gönül Dağı dizisinde Zahide karakterini canlandırmaktadır. Eşi de kendisi gibi oyuncu olan Ecem Özkaya’nın eşinin adı Mustafa Üstündağ’dır. Kurtlar Vadisi dizisinde Muro karakteri ile yıldızı parlamıştır.

ecem ozkaya resmi

en son 2019 yılında Her yerde sen dizisinde rol alan Ecem Özkaya ilk defa kamera karşısına 2017 yılında Havalimanı filminde İdil karakteri ile geçmiştir.


Gönül Dağı Selami

Eser Eyüpboğlu Gönül Dağı Selami rolüyle ekranlara gelmektedir. Hem şarkıcı hem de oyuncu olan Eser Eyüpoğlu dizice söyledi türkülerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

eser eyuboglu gonul dagi resmi

Eser Eyüboğlu 1984 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesinde lisans eğitimi almıştır.


Gönül Dağı Keriman

Köprü film imzalı TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizide Keriman karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Çiğdem Aygün’dür.

gonul dagi keriman resmi

1987 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen oyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel sanatlar fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.


Gönül Dağı Ağıtçı Hüseyin

Ramazan’ın babası Ağıtçı Hüseyin rolüyle izlediğimiz oyuncu Erdal Cindoruk’tur. Yakın zamanda “Güvercin” dizisinde Gaffur karakterine hayat vermiştir.

gonul dagi agitci huseyin resmi

Erdal Cindoruk Mayıs 1965 yılında Adana ilimizde hayta gözlerini açan usta oyuncu Boğa burcudur.


Gönül Dağı Düğüncü Muammer

Ağıtçı Hüseyin’in abisi Düğüncü Muammer karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Ali Düşenkalkar’dır.

ali dusenkalkar resmi (1)

Ocak 1961 tarihinde Kıbrıs’da hayata gözlerini açan Ali Düşenkalkar, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur. Buradan mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosunda görev yapmıştır.


Gönül Dağı Ciritçi Abdullah

Düğüncü Muammer ile Ağıtçı Hüseyin’in babası Ciritçi Abdullah karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Yavuz Sepetçi’dir. Son olarak “Vuslat” dizisinde rol almıştır.

gonul dagi ciritci abdullah resmi

Temmuz 1958 tarihinde Kayseri’de dünyaya gelen oyuncu aslan burcudur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.


Gönül Dağı Dişçi Musa

Fadime ile Cemile’nin babası köyün dişçi Musa rolü ile kamera karşısında geçen oyuncunun gerçek adı Nuri Gökaşan’dır. En son “Yeşil Deniz” dizisinde Topal Kamil rolüne hayat vermiştir.

nuri gokasan resmi

20 Haziran 1950 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen oyuncu, seslendirme yapmakta, yazar, yönetmen yönüyle de tanınmaktadır.


Gönül Dağı Belediye Başkanı Celal

Asuman’ın babası beldenin de belediye başkanı rolü ile kamera karşısında geçen oyuncunun gerçek adı Ege Aydan’dır. Yakın zamanda “Keşke Hiç Büyümeseydik” dizisinde başrolde yer almıştır.

gonul dagi celal bey resmi

15 Haziran 1958 tarihinde Ankara ilimiz de hayata gözlerini açan usta oyuncu, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.


Gönül Dağı Serdar

Dilek’in eski sevgilisi Serdar karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı  Utku Ateş’dir. Son olarak “Erkenci Kuş” dizisinde Yiğit rolüne hayat vermiştir.

gonul dagi serdar resmi

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 31 yaşında olan oyuncu, Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Radyo ve Televizyon Bölümü’nde eğitim almıştır.


Gönül Dağı Elif Hemşire

Zümre Meğreli Gönül Dağı dizisinde Elif Hemşire rolünü canlandırmaktadır. 1998 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir.

gonul dagi elif resmi

Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. İlk defa bu dizi ile kamera karşısına geçmiştir.


Gönül Dağı Zeynep

Elif Hemşirenin kardeşi Zeynep rolüne hayat veren oyuncunun gerçek adı Güliz Aybay’dır. Dizide hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisi rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

gonul dagi zeynep kimdir resmi

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almış olan oyuncu, son olarak “Eflin” adlı kısa filmde rol almıştır.


Gönül Dağı Döndü

Düğüncü Muammer’in eşi Veysel’in annesi Döndü karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Feyza Işık’dır.

feyza isik resmi

Son olarak “Benim Tatlı Yalanım” adlı dizide rol alan oyuncu 1975 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Selçuk Kaya Management oyuncusudur.


Gönül Dağı Fadime

Dişçi Musa’nın kızı aynı zamanda Cemile’nin ablası Fadime rolüne hayat veren oyuncunun gerçek adı Cemre Melis Çınar’dır.

Gönül Dağı dizisi Fadime (Cemre Melis Çınar) Resmi

13 Mayıs 1991 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Act Management oyuncusu olan güzel oyuncu, Marmara Üniversitesi Televizyon Bölümü mezunudur. En son Kanal D ekranlarında gündüz kuşağında her gün yayınlanan Yarlı Kuşlar dizisinde Elif karakterini canlandırmıştır.


Gönül Dağı Fikret

Zahide2nni eski eşi Erkan’ın babası Fikret rolüne hayat veren oyuncunun gerçek adı Ruhi Sarı’dır. Yakın zamanda “Kırmızı Oda” dizisinde Selvi’nin babası olarka ekranlarda yer alan Ruhi Sarı 1972 doğumlu ve Trabzon’da dünyaya gelmiştir.

gonul dagi fikret resmi

1,71 cm boyunda, 62 kg ağırlığında olan oyuncu, Konya Selçuk Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur.


Gönül Dağı Selami’nin Menajeri

Selami ile Keriman’ın menajeri olan ve Faruk Müziğin sahibi olarka kamera karşısında geçen oyuncunun gerçek adı Umut Açabuğa’dır.

Gönül Dağı Selami'nin Menajeri - (Umut Açabuğa) Resmi

Umut Açabuğa; 1977 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk üzerine Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olmuştur.


Gönül Dağı Seyfettin

Belediye başkan Celal’in hem yardımcısı hem de şoförü Seyfettin olarka kamera karşısında geçen oyuncunun adı Sercan İnceer.

gonul dagi seyfettin resmi

Müjdat gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm mezunu olan oyuncu, mezuniyetin ardından oyunculuk eğitimi almıştır.


Gönül Dağı Mucit Çocuk Aziz

Annesi için mucitliğe merak salan Aziz karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Ramiz Mullamusa. Ramiz; 1998 Hatay doğumludur.

Gönül Dağı Aziz Kimdir (Mucit Çocuk)

İstanbul da yaşayan Ramiz Mullamusa 1,68 boyunda 50 kilo ağırlığındadır. İlk defa kamera karşısında ATV ekranlarında gündüz kuşağında yayınlanan Beni Bırakma dizisinde geçmiştir.


Gönül Dağı Çaycı Rıfat

Mahallenin çaycı olan lakabı kellerin Rıfat olan oyuncunun gerçek adı Hüseyin Sevimli’dir. “Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi” dizisinde Suat Bağcı rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

gonul dagi cayci rifat kimdir resmi

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. “Baba Candır” dizisinde Rıfkı karakterine hayat vermiştir.


Gönül Dağı Erkan

Zahide ile Fikret’in en büyük oğlu Erkan rolüne hayat veren oyuncunun gerçek adı Samet Arda Mercan’dır.

gonul dagi erkan resmi

Menajeri Melih Değirmeci’dir. 11 yaşında olan Samet Arda Mercan’ın ilk rol aldığı dizisi Gönül Dağı dizisidir. “Anneler Günü Sosyal Medya” reklam filminde de rol almıştır.


Gönül Dağı Dilek’in Babası Ali

Gülsüm öğretmenin eşi aynı zamanda Dilek’in babası rolü ile kamera karşısında geçen oyuncunun gerçek adı Ergun Kuyucu’dur. Son olarak “Arıza” dizisinde Sabri karakterine hayat vermiştir.

gonul dagi dilekin babasi ali resmi

Ergun Kuyucu; Haziran 1969 yılında Sivas ilinde dünyaya gelmiştir. İlk kez TV karşısına ise 2002 yılında özel bir kanalda bölüm oyuncusu (Çetin) karakteri ile karşımıza çıktı.


Gönül Dağı Gülsüm Öğretmen

Dilek’in annesi olan mahallenin emekli öğretmeni rolü ile kadroda yer alan oyuncunun gerçek adı Ulviye Karaca’dır.

gonul dagi gulsum ogretmen kimdir resmi

1968 yılında Başkent Ankara’da hayata gözlerini açan başarılı dizi oyuncusu şu an 52 yaşındadır. Balık burcu olan Ulviye, “Beni Affet” dizisi ile popüler olmuştur.


Gönül Dağı Serdar’ın Babası

Dilek2in eski sevgilisi Elif hemşirenin ise yeni sevgilisi olan SerdaR2ın babası rolü ile kamera karşısına geçen oyuncunun gerçek adı Halil Balkanlar’dır.

gonul dagi serdarin babasi resmi

1965 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen usta isim Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Filiz Çelik Menajerlik oyuncusudur.


Gönül Dağı Yaşar

Elif hemşire ile evlenmek isteyen lakin Elif’in gözü Taner’den başkasını görmediği için Elif ile arası bozulan Yaşar karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Faruk Karagül’dür. (Faruk karakteri diziden ayrılmıştır.)

Gönül Dağı dizisi Yaşar kim - Elif'in Nişanlısı

En son 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü kamu spotu çekimlerinde rol alan Karagül, tiyatro sahnelerinde kendisini geliştirmiştir.


Gönül Dağı Günay (Defineci)

Dizide Defineci Günay olarka beldeye gelen ve düğüncü Muammer ile Ağıtçı Hüseyin’i kandırmak istese de başaramayan defineci Günay karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Şükrü Veysel Alankaya’dır. (Dizide Jandarma tarafında yakalandığı için Günay rolü rolünü tamamlamıştır.)

Gönül Dağı dizisi Günay - define arayan kişi - (Şükrü Veysel Alankaya)

Lisans mezunun olan Şükrü 2014 yılında “Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarını tamamlamıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu