Diriliş Ertuğrul

Turgut Alp Ölecek Mi? Gerçekte Turgut Alp Nasıl Öldü? Diriliş Ertuğrul Turgut Yaşıyor Mu?

Diriliş Ertuğrul 146. bölümü ile TRT 1 ekranlarına 1 Mayıs Çarşamba günü geldi. Diriliş Ertuğrul dizisinde en başından beri Ertuğrul Bey ile beraber olan Kılıç arkadaş Turgut  Alp son bölümde Moğol casusları tarafından oklarla vurulup sersem edildikten sonra Beybolat’ın kılıç darbesi ile yere yığılan Turgut Alp Ölecek mi? Gerçek tarihte Turgut Alp Nasıl öldüğünü bu yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul Turgut Ölecek Mi?

10 Aralık 2004 yılında ilk bölümü ile karşımıza gelen Diriliş Ertuğrul dizisinde ilk bölümden itibaren var olan Ertuğrul Bey’in Can dostum Kılıç arkadaşı son bölümde [mavibuton]Moğol casusu Aribuka[/mavibuton] ve adamları tarafından yaralanmış ama beyini kurtarmak için ayağa kalktığı sırada aldığı ok darbesiyle sersemleşen Turgut Alp, acı çeke çeke öldürmek için Umur obasının eski Beyi Albastı Turgut Alpin karnına sapladığı Kılıç darbesiyle bağıra bağıra öleceğini iddia etmişti. Peki Ertuğrul Bey’in sağ kolu Turgut Alp öldü mü?

Turgut Alpi canlandıran oyuncumuz yaptığı bir röportaj da Bursa’da bulunan ve gerçek hayatta yaşanmış Turgut Alpin mezarını ziyaret ettikten sonra hayatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Gerçek tarihte Turgut alp, Ertuğrul Bey’in her zaman yanında olmuştur. Hatta Ertuğrul Beyi defnederken dahi, hayatta kalmıştır. Ertuğrul Bey’in oğlu Osman, işlerin başına geçtiğinde ona akıl hocalığı yapmıştır. Hayatı onca savaşlarda geçen Turgut alp normal bir ölüm ile vefat etmiştir. Yani Şehit olmamıştır.

Gerçek tarihimizle birebir olmasa da Diriliş Ertuğrul dizisinde yapılan kurgu, son zamanlarda tekrar tarihe paralel olarak ilerlediğini bir tek Ertuğrul Bey’in hayatta olması dışında, birçok olay gerçek tarihimizde bağdaşıyor. Bu nedenle hem Turgut Alpe hayat veren oyuncunun söyledikleri, hem de gerçek tarihimizde Turgut Alpin, Ertuğrul Bey’den sonra ölecek olmasından dolayı, bu bölümde ağır yaralanan Turgut karakteri %100 ölmeyecek.

Gelecek bölümde Turgut Alp’i bulan Gündoğdu ve alpleri Turgut alp’i kurtaracaklar. Gelecek bölüm ile ilgili hemen alt kısımda fragman ekliyorum.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu