Oyuncu Kadrosu

Üç Kuruş Bahar Kimdir? Nezih’in Kızı

Üç Kuruş Bahar kimdir, Üç Kuruş Bahar gerçek adı nedir, güzel oyuncu kaç yaşında sorularının cevapları ve daha fazlası yazımızda!

Üç Kuruş dizisinde Bahar, Nezih’in kızıdır. Suç dünyasının önemli ismi olan Nezih’in biricik kızı Bahar, zeki bir kadındır.

uc kurus bahar resmiÇekici bir kadın olan Bahar herkese soğuk davransa da Kartal’ı gördükten sonra aşkla tanışır.

Üç Kuruş Bahar Gerçek Adı Dizileri Filmleri

Nesrin Cavadzade Üç Kuruş dizisinde Bahar rolüne hayat vermektedir. Son olarak “Yasak Elma” dizisinde Şahika rolüyle izlediğimiz güzel oyuncu, “Bizim Hikaye” dizisinde Tülay karakteri ile dikkat çekmiştir.  30 Temmuz 1982 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gözlerini açan güzel oyuncunun boyu 1.70’dir.

11 yaşına gelene kadar Bakü’de yaşayan Azeri oyuncu, daha sonra annesi ile beraber kültür başkentimiz olan İstanbul’a yerleşmişlerdir. 11 yaşına kadar hiç Türkçe bilmeyen güzel oyuncu Türkiye’ye gelince bu konuda sıkıntı yaşamış ve dördüncü sınıf yerine Cent Koleji’nde birinci sınıftan başlamıştır. Dil konusunda oldukça başarılı olan Nesrin Cavadzade çok kısa bir sürede Türkçe’ye hakim olmuş ve okulunda da büyük başarı elde etmiştir.nesrin cavadzade resmiLise hayatında ise tiyatro konusunda istekli olan Cavadzade, okulun tiyatro kulübünde yer almıştır. Lise yıllarında Türkmen Düğünü adlı bir de oyun sergilemiştir. Rol aldığı bu tiyatro oyununu Şişli’de bulunan Tiyatro Kara’da da büyük bir kitle önünde sergilemiştir. Marmara Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunu olan oyuncu daha sonra Şahika Tekand Studio’da oyunculuk konusunda eğitim almıştır.nesrin cavadzade resmi6İngilizce ve Rusça’ya oldukça hakim olan Cavadzade dizi sektörüne Yersiz Yurtsuz dizisiyle girmiştir. Bu dizi ile adını duyuran Cavadzade Cemal Şan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Dilberin Sekiz Günü adlı filmdeki başarı sayesinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü hak etti. 2011 senesinde Al Yazmalı adlı dizide yer alan oyuncu, Güzel Günler Göreceğiz, Yangın Var filmlerinde başrolde yer aldı.

İkinci defa En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan güzel oyuncu, Son Mektup, Annemin Şarkısı, Küçük Ağa, Görüş Günü Kadınları, Samanyolu, Acı, Gitmek: Benim Marlon ve Brandom, Pazar-Bir Ticaret Masalı gibi yapımlarda rol almıştır. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu