Oyuncu Kadrosu

Üç Kuruş Neriman Kimdir? Kartal’ın Halası

Üç Kuruş Neriman kimdir, Üç Kuruş Neriman gerçek adı ne, hangi dizilerde rol aldı sorularının ve daha fazlasının yanıtları yazımızda sizleri bekliyor!

Ay Yapım imzalı Show Tv ekranlarının yeni dizisi Üç Kuruş dizisinde Neriman, Kartal’ın halasıdır. Evlenmemiş olan Neriman yeğenlerini kendi evladı gibi görmüştür.

uc kurus neriman resmiGüzel ve güçlü bir kadın olan Neriman, mahallenin birliğini sağlayan önemli isimlerin başında yer almıştır.

Üç Kuruş Neriman Gerçek Adı Yaşı Dizileri

Nursel Köse Üç Kuruş Neriman rolüyle ekranlara gelmektedir. Son olarak Show TV’nin sevilen ve ilgi ile izlenen başrollerinde Tolga Sarıtaş ile Ayça Ayşin Turan’ın yer aldığı “Arıza” dizisinde İhtiyar karakterine hayat vermiştir.

Nursel Köse

Ocak 1961 tarihinde Malatya ilinde dünyaya gelmiştir. Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinden mezun olmuştur. Ulrich Mertin ile evlenmiştir. Üniversiteyi yurt dışında Almanya’da okumuştur. Almanya da üniversite okurken yazarlık ve senaryo ile ilgilenirken pek çok tiyatro oyununda oyuncu olarak da görev almıştır.

Nurse Köse yönetmenlik ve söz yazarlığı da yapmış olan yetenekli oyuncu 2009 yılında Türkiye’ye döndükten sonra sanatla ilgi ve alakasını kesmemiştir. Kamera karşısına geçtiği ilk yapım “Yasemin” adlı sinema filmi olan oyuncu daha önce “Anam”, “Kebap Connection”, “40 Sokaklar”, “Aile Avukatı”, “Yaşamın Kıyısında” , “Avlu” adlı yapımlarda yer almıştır. “Yaşamın Kıyısında” adlı yapımda canlandırdığı Yeter karakteri ile ödüle layık görülen oyuncu Almanya’da rol aldığı bir filmdeki başarısından ötürü Oscar’a aday gösterilmiştir.

“Güvercin” dizisinde kötü bir karakter olan Kevsa Rolünü canlandıran Nurse Köse, yeni sezonda Üç Kuruş dizisinde Neriman rolüne hayat vermektedir.

Üç Kuruş Neriman Boyu Kilosu

1,75 boyunca ve 63 kilo ağırlığındadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu