Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas Kimdir? (Uyanış Komutan Andreas)

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas kimdir? Hangi oyuncu Uyanış dizisi Andreas karakterini canlandırıyor? Uyanış Komutan Andreas karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı ve daha önce yer aldığı dizi ve filmlerin listesini bu yazımınızda detaylıca bulabilirsiniz

28 Eylül 2020 Pazartesi günü başlayan ve harika reytinglere imza atan dizide yer alan oyuncuları büyük yankı uyandırmaya devam ediyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Bizans komutanı Andreas - Osman Sonant resmi

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas; Dizide Selçuklu Devletinin sınır komşusu olan ve Selçuklu devletini karıştırmak için her türlü yola baş vuran Bizans kalesinin kokutanıdır. Gerçek tarihte yer alıp almadığı bilinmemekle birlikte dizinin başında söylendiğini gibi tarihten esinlenerek uyarlanmıştır. Bu sebeple karakterlerini gerçek tarihle ilgisini göz ardı edebilirsiniz.

Komutan Andreas Melikşah’ı alt etmek için Bizans’dan özel savaşçılar getirmiş, bunların başında da Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos karakteri yer almıştır. Lakin Sencer hem Yorgos’un kardeşini hem de Yorgos’u alt etmeyi başarmıştır. Son bölümde Yorgos ölerek diziye veda etmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas Kimdir

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas Gerçek Adı Bilgileri Uyanış dizisinde Bizans kalesinin komutanı olarka ilk bölümden itibaren yer alan karaktere hayat Verne oyuncunun gerçek adı Osman Sonant’dır.

Osman Sonant son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan “ya istiklal ya ölüm” isimli dizide rol almıştır. Osman Sonant bu rol için özel hazırlanmıştır. Ata binme ve kılıç kuşanma dersleri almıştır.

Osman Sonant Kimdir 

1979 yılında İstanbul ilinde hayata gözlerini açmıştır. Şu an 41 yaşında (2020) olan başarılı oyuncu İstanbul Bahçelievler tiyatrosunda eğitim almıştır. Lisans düzeyinde İstanbul üniversitesi Sahne sanatları bölümünden mezun olmuştur.

Uyanış Büyük Selçuklu Andreas Kimdir - Osman Sonant

2009 yılında Pandoranın Kutusu isimli dizide canlandırdığı Mehmet rolü ile o yıl Altın koza ödülüne layık görülmüştür. Altın koza ödülünü aldıktan sonra TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve hala hafızalarımızda yer alan Leyle ile Mecnun dizisinde hırsız Yavuz karakterine hayat vermiştir.

Kurtlar Vadisi, Türk Malı Behzat Ç. gibi önemli dizilerin oyuncu kadrosuna adını yazdırmayı başarmıştır. Osman Sonat 178 cm boyunda ve 80 kg ağırlığındadır. Evli, ve bir kız babası olan usta isim Osman Sonant Uyanış Büyük Selçuklu Andreas (Uyanış Andreas) rolü ile yine dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

İşte Osman Sonant’ın Andres karakteri ile ilgili videosu;

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu