Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun Kimdir? (Sencer’in Annesi)

Sencer'in annesi kimdir? Başulu hatunun gerçek adı ve bilgileri

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun karakterine hayat veren başarılı oyuncu dizide Sencer’in annesi aynı zamanda Melikşah’ın eski eşi kim? Uyanış Başulu hatun karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı ne? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

TRT 1 ekranlarında yakın zamanda başlayan ve ilk bölümü ile reyting sıralamasında zirvede yer alan Akli Film imzalı dizide yer alan oyuncuları sizlere tek tek tanıtmaya devam ediyoruz.

Dizinin ilk bölümünde Melikşah çok sevdiği eşini ve evladını tahta çıkmak için bırakmak zorunda kalır. Nizamülmülk’ün oyunları ile Melikşah esi eşini doğum sırasında öldüğünü öğrense de gerçeği bir tek Nizamülmülk bilmektedir. Başulu hatunda Dedekurkut’un obasına yerleşir.

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Sencer'in annesi kim resmi
Sencer’in annesi – Oyuncu Pınar Töre

Başulu hatun oğlu Sencer’i bu obada yetiştirir. Sencer de Dede Korkut hikayeleri ile vatan sevgisiyle yetişir. Başulu devletin bekasını düşünüp hiç bir vakit Melikşah’ın karşısına çıkmaya yemin etmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun (Sencer’in Annesi) Gerçek Adı

28 Eylül 2020 tarihinde ilk bölümün de TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayan Akli film imzalı dizide Sencer’in annesi aynı zamanda Melikşah’ın ilk eşi olan Başulu hatun karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Pınar Töre’dir.

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu hatun (Sencer'in annesi)
Uyanış Büyük Selçuklu Başulu hatun resmi

Pınar Töre en son Elimi Bırakma dizisinde Fatma karakterine hayat vermiştir. Daha öncesinde Fox TV ekranlarında yayınlanan Bizim Hikaye dizisinde bakkal Esra karakterine hayat vermiştir. Pınar Töre ilk defa kamera karşısında 2009 yılında “Karanlıktakiler” isimli sinema filmi ile sektöre adım atmıştır.

Pıanar Töre adım adım önemli karakterlere imza atmıştır. “Canavarlar Sofrası” adlı sinema filmi ile adını duyuran başarılı oyuncu 2014 yılında Çekmeceler isimli siena filminde Ceylan karakteri ile yıldızı parlamıştır.

Uyanış Sencer’in annesi Pınar Töre Dizileri

2020 – Uyanış Büyük Selçuklu
2019 – Elimi Bırakma
2017 – Bizim Hikaye
2016 – Anne

Dizilerinde rol alan başarılı oyuncu Uyanış büyük Selçuklu Başulu hatun karakterine hayat vermektedir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu