Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner Bakın Kim!

Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner ilk bölümde Melikşah’ın kafasını karıştıran isimlerden biri olarka kendisini izledik. Bu yazımızda Uyanış Büyük Selçuklu Üner karakterini ve bu karaktere hayat veren oyuncunun bilelerini bulaşabilirsiniz.

Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner; Selçuklu devletinin veziridir. Melikşah döneminde Vezir olarka izleyeceğimiz Emir, başarıya aç bir karakterdir. Melişkşah2ın emirlerini yerine getirirken Hasan Sabbah’ın kurduğu oyunlara istemeyerek de olsa da düşecek. İlk olarka Anadolu Selçuklu devleti ile karşı karşıya kalmalarında Emir Üner ve diğer vezirlerin büyük bir payı varıdır.

Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner kim resmi

28 Eylül 2020 tarihinde başlayan ve ikinci bölümü ile 5 Ekim Pazartesi günü RTR 1 ekranlarında gelecek olan dizide Emir Üner karakteri olarak izleyeceğimiz oyuncun gerçek bilgileri alt başlıkta sizleri bekliyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner Kimdir?

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz hafta başlayan ve Melişkşah’ın vezirlerinden biri olan Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Cem Baza’dır. Gaye Sökmen oyuncusu olan Cem Baza; Ankara da 1974 senesinde dünyaya gözlerini açmıştır. İlk ve orta dereceli öğrenimini Başkent Ankara ilimizde tamamladıktan sonra üniversite eğitimini 1996 senesinde Hacettepe de Devlet Konservatuarında tamamladı.

Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner (Cem Baza)

Yakışıklı oyuncu üniversite eğitimini bitirdiği sene, Amerika Birleşik Devletlerine yüksek lisans eğitimini tamamlamak amacıyla gitti ve New York ta yaşamaya başladı. Aynı zamanda hem yüksek lisans eğitimi aldı hem de çeşitli oyunlarda görev aldı senaryo yazdı yönetmenlik faaliyetlerinde bulundu.

İyi derecede İngilizce bilen Cem Baza, İngilizce tiyatro faaliyetlerinde de bulunmuştur. 14 yıl ABD macerasından sonra yurda kesin dönüş yapan deneyimli oyuncu, 2010 senesinde döndüğünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyuncu rol almıştır.

Sadece oyuncu değil aynı zamanda yönetmenlik de yapmıştır. Hali hazırda 46 yaşında ve deneyimli bir oyuncu olan Cem Baza, ülkemizde ses getiren birçok dizi film de gerek oyuncu gerekse set arkası olarak kendisine yer bulmuştur. Bu dizilerden bazıları savaşçı, Çukur, Payitaht Abdülhamid olmuştur. Şimdi Uyanış Büyük Selçuklu Emir Üner olarka 2020-2021 sezonunda kendisini izleyeceğiz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu