Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata kimdir, Uyanış Büyük Selçuklu Dede Korkut gerçek adı ne, hangi dizide rol aldı sorularınızın yanıtları yazımızda sizleri bekliyor!

Akli Film imzalı TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Korkut Ata büyük merak uyandırdı.uyanis buyuk selcuklu korkut ata resmi

Dede Korkut adıyla bildiğimiz Korkut Ata rolüne ise bakın hangi isim hayat vermekte!

Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata Gerçek Adı Dizileri

Ertuğrul Postoğlu Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata rolüne hayat vermektedir. Son olarak yine TRT 1 dizisi olan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde Celalettin Arif Bey karakterine hayat vermiştir.

“Elimi Bırakma” ile tanınan oyuncu, “Hekimoğlu” dizisinde de Doktor Tanju ile konuk oyuncu olarak yer almıştır. 

ertugrul postoglu resmi

Ertuğrul Postoğlu, “Paramparça” adlı dizideki rolü ile ünlenmiştir. Ardından rol aldığı kadrosunda Alina Boz ve Alp Navruz’un bulunduğu TRT 1 ekranlarında yayınlanmış olan “Elimi Bırakma” dizisinde Mesut karakterini canlandırmadan önce ülkemizin en popüler dizilerinden olan Diriliş Ertuğrul dizinde Candar beyin kardeşi Bahadır beyi canlandırmıştı.

Bu rolü de başarı ile canlandıran oyuncu TRT 1 dizilerinin olmazsa olmazı desek yeri var. Bu sezonda da Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle kariyerine devam etmektedir. Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata rolüyle seyirciden tam not almaktadır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu