Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş Kimdir? Melikşah’ın Kardeşi

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı ve bilgilerini sizler için bu yazımızda hazırladık. Uyanış Melik Tekiş karakteri Melikşah’ın kardeşi olarak kadroya dahil olacak.

TRT 1 ekranlarında sezon başında başlayan ve her bölüm de heyecanın ve aksiyonun giderek arttığı, Malikşah’ın her hamlesine karşı kirli odaklarında boş durmadığı Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları arasında taze bir kan dahil olacak.

Haneden soyundan olan Tekiş Melikşah’ın koltuğunda oturmak için içerinden taht kavgası verecek. Bu nedenle kirli odaklarla birlikte iş tutacak olan Melik Tekiş, Melikşah’ın elini kolunu bağlamaya geliyor.

Uyanış Melik Tekiş karakteri Zübeyde Hatun’un ile birlikte hareket edecek. Zira Zübeyde Hatun Sencer’in annesi Başulu Hatun‘un yaşadığını hatta Sencer’in bizzat Melikşeh’ın öz oğlu olduğunu öğrenmesi üzerine boş durmayacak olan Zübeyde Hatun, bu bilgilerini Uyanış Tekiş karakteri ile paylaşması bekleniyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş

8 Şubat 2021 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş karakterine hayat verecek oyuncunun gerçek adı Atılgan Gümüş’tür. En sonra ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman Komutan Böke karakteri ile ekranlarda kendisini izlemiştik.

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş kim resmi

Kuruluş Osman dizisinde Moğol komutana can veren Atılgan Gümüş Uyanış dizisinde Tekiş karakteri ile Melikşah’ın kardeşini canlandıracak. Melikşah tahta geçmeden önce Başulu hatun ile yaşadığı birliktelikten olan Uyanış dizisi Sencer‘in ortaya çıkması ile Melik Tekiş Tahta geçmek isteyecek. Atılgan Gümüş2ü bu karakter de izleyeceğiz.

Atılgan Gümüş Kimdir

Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tekiş karakterine hayat verecek olan Atılgan Mümüş; Temmuz 1976 tarihinde Hatay’da dünyaya gelen oyuncu şu an 45 yaşındadır.

Uyanış Melik Tekiş (Atılgan Gümüş) Resmi

Oyuncu olmadan önce solistlik yapan Gümüş, 2000 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan yedi Numara dizisinde “Kunter” karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.  Sonrasında “Bıçak Sırtı” “Yalancı Romantik” ve “Papatyam” isimli yapımlarda yer almıştır.

Atılgan Gümüş Dizileri ve Filmleri

  • Uyanış Büyük Selçuklu 2021
  • Kuruluş Osman – 2020
  • Dağ II (Mustafa) – 2016
  • Kırgın Çiçekler – 2016
  • Birleşen Gönüller (Yunus) – 2014
  • Beni Böyle Sev (Kerem) – 2013
  • Papatyam (Erdem) – 2009 / 2011
  • Yalancı Romantik (Necmi) – 2008 / 2009
  • Bıçak Sırtı (Emin) – 2005
  • Yedi Numara (Kunter) – 2000

Atılgan Gümüş 2013 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan “Beni Böyle Sev” isimli dizide “Kerem” karakteri ile ülke çapında tanınan bir oyuncu haline gelmiştir. Kuruluş Osman dizisinde Komutan Böke karakteri ile yıldızı parlayan Gümüş Uyanış dizisinde Tekiş karakterine hayat verecek.

“Müzikaldeki Hayalet” oyunundaki başarı nedeniyle 2008 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın en başarılı müzikal ya da komedi erkek oyuncusu” ödülünü kazanmıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu