Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah Kimdir? (Sultan Melikşah)

Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu 2020-2021 sezonunda fırsat buldukça ata binme kılıç kuşanma dersleri aldı. Peki TRT 1 Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah karakterine hangi oyuncu canlandıracak? Daha önce hangi dizi ve filmlerde rol aldı? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda sizleri bekliyor.

28 Eylül 2020 tarihinde TRt 1 ekranlarında ilk bölümü ile seyirci karşısına çıkacak olan dizinin tanıtım fragmanları 20.000 kişinin izlemesi, dizinin ileride alacağı reyting oranları konusunda yüksek bir değerle başlayacak.

Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah

TRT 1 özellikle Diriliş Ertuğrul dizisindeki başarısını Uyanış dizisi ile yeniden başarmanın planını yapıyor. Dizi pazartesi günü başlayacak. Özellikle reyting konusunda kıran kırana mücadelenin olduğu gün yayınlanacak olan dizide yer alan her oyuncu dikkat çekmeye başları.

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah

28 Eylül Pazartesi günü saat 20:00 da başlayacak olan TRT 1’in yeni dizisi olan Büyük Selçuklu Melikşah daha doğrusu sultan Melikşah karakterine hayat verecek oyuncunun gerçek adı Buğra Gülsoy’dur.

Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu Melikşah resmi

Buğra Gülsoy; 22 Şubat 1982 Ankara da doğmuştur. Kıbrıs Üniversitesinde  Mimarlık bölümü mezunudur. Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesinde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Balık burcudur. Şu an 38 yaşında olan yakışıklı oyuncu, ilk defa 2008 yılında “Hepimiz Birimiz İçin” adlı dizide “Nazım” karakterine hayat vermesi profesyonel oyunculuğa adım atmıştır. 2009 yılında “Unutulmaz” dizisinde “Tolga” karakteri ile bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. 

Hala bir çok yerde adı anılan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde “Vural” karakteri ile yıldızı parlayan Buğra Gülsoy en son Kanal D ekranlarında yayınlan “Azize” dizisinde erkek baş rol olarka “Kartal” karakterine hayat vermiştir. Lakin dizi reyting mücadelesine yenik düşmüştür. 

TRT 1 yeni sezonda reyting sırlamasına yerini almak için tarihi dizilere özellikle önem vermeye başladı. Kadrosuna kattığı önemli oyuncularla Pazartesi günü reyting mücadelesinde ilk sırada olmanın planı içinde. Bu sebeple Uyanış Büyük Selçuklu Melikşah karakterini Buğra Gülsoy’un canlandırmasını istedi. 

Buğra Gülsoy’un Dizileri

 • 2020 Uyanış: Büyük Selçuklu (I. Melikşah)
 • 2019 Azize (Kartal)
 • 2018-2019 Kızım (Demir Göktürk)
 • 2018 8. Gün (Ozan Taş)
 • 2015-2016 Aşk Yeniden (Fatih Şekercizade)
 • 2014 Bana Artık Hicran De (Sinan)
 • 2013-2014 Eski Hikaye (Mete Oyuncu)
 • 2011-2013 Kuzey Güney (Güney Tekinoğlu)
 • 2010-2011 Fatmagül’ün Suçu Ne? (Vural Namlı)
 • 2009-2010 Unutulmaz (Tolga)
 • 2008 Hepimiz Birimiz İçin (Nazım)

Uyanış dizisi Melikşah karakterine hayat verecek olan Buğra Gülsoy, bu rol için özel hazırlandı.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

 1. LUTFEN SELCUKLI YENI SEZONDA DEVAM ETSIN MELIKSAH VE OGULLARI VEDE HASAN SABBAH NIZAMIMULK TERKEN ZUBEYDE BASVULU VE ELÇIN HATUNIDA YENI SEZONA DAHIL EDIN RICA EDYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu