Oyuncu Kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye Hatun Bakın Kim!

Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye Hatun ilk bölümde adından en çok söz ettiren oyuncu ve karakterlerden birisi oldu. İşte Uyanış Seferiye hatun bilgileri sizlerle

Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye Hatun; Büyük Selçuklu devletinde harem den sorumlu kişidir. Handen üyesi olan Seferiye hatun, Selçuklu devletinin soyundan sorumlu kişidir. Hanede yakışacak, aklı ve ilmi en üst düzeyde olan bayanlar arasında Selçuklu soyuna layık gördüğü bayanla devletin başında ki padişahın izdivaç kurmasında önemli bir rolü vardır.

Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye Hatun kim resmi

İlk bölümü ile TRT 1 ekranlarında 27 Ekim 2020 tarihinde gelen dizi seyirciden tam not almayı başarmıştır. İlk bölümde Terken hatun ile yaşadığı gerilim ikinci bölümde de devam edecek.

Terken Hatun erkek evlat vermek için kendi milletinden ebeleri saraya davet etmesi, Seferiye hatun tarafından hiç de hoş karşılanmadığını gibi gelen bayanları da geldikleri topraklara geri yollamıştır.

Bu yazımızda Uyanış dizisi Oyuncuları arasında ki Seferiye hatun karakterini tanıtacağız. Tüm oyuncuları görebilmek için Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu Listesi tıklayınız.

Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye Hatun Kimdir?

En son Kardeş Çocukları dizisinde izlediğimiz usta oyuncu Selışık Onat Uyanış dizisi Seferiye hatun olarka karşımıza çıktı. Daha öncesinde “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde “Tomris” karakterine hayat vermiş başarılı isim 14 Mayıs 1939 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye Hatun

Tam adı Çiğdem Selışık Onat olan oyuncu Robert Koleji mezunudur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Bölümü tamamlamıştır. Edebiyat bölümünde okurken Tiyatro oyuncaları ile tanışmış, bu dönem de amatörce olarka bir çok tiyatro da rol almıştır. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda ve Kenter Tiyatrosu’nda görev yapmıştır.

Robert kolejinde okuduğu için ileri derece de Fransızca bilmektedir. SAdece oyuncu değil aynı zamanda yönetmenlik konusunda eğiytim alan Onat, Fransa’da bulunan Conservatoire De Le Centre L’est’de eğitim almıştır. Yüksek lisans eğitimini ise University of North Carolina At Chapel Hill’i da bitirmiştir.

Kariyeri bu kadar parlak olan Çiğdem Selışık Onat ülkemizde Dört yıl boyuna Koç Üniversitesinde Drama ve Oyunculuk Bölümünde eğitmenlik görevini üstlenmiştir. 

2015 yılında “Çırak” adlı sinema filmin de rol alan başarılı oyuncu 2017 senesinde de “İstanbul Kırmızısı” adlı film de canlandırdığı karakter ile büyük beğeni toplayan Çiğdem Selışık Onat Uyanış Büyük Selçuklu Seferiye hatun olarka 2020-2021 sezonunda kendisini izleyeceğiz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu